Hanımların Dikkatine

Seray Şahiner

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
224 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Bu kitap önce kadınlara sonra tüm insanlığa yazılmış herkesin okuması gereken bir kitap.Hani şu meşhur replik var ya “Sevgi neydi?” şeklinde emek falan diye cevaplar verilir hıhhh işte onu evirip “Kadın neydi? , Yaradılış maksadı erkeği memnun,tatmin,mutlu etmek miydi? diye düşündüre düşündüre yer yer gömüp yer yer göklere çıkarıyor kadınlığı. Kadınlığını kadınına yaşatan erkeklere ne mutlu. Hem kurgu olarak hem dil olarak oldukça güzel. Yazarın iletişim fakültesi mezunu olduğu biraz göze batıyor ama olur o kadar. 80 sonrası doğmuş kadınlar bu kitabı okumaktan zevk alacaktır muhakkak. Bilhassa kadın okurlara tavsiye edebileceğim bir kitap. Karakterler ya "aynı ben", ya kısmen "aynı ben", ya da çevrenizdeki birine tekabül ediyor zaten. Dokuz öyküden oluşuyor ama öyküden ziyade ufak bir roman da diyebiliriz çünkü öyküler birbirine bağlı ve karakterlerin çoğu ortak. Beni başka bir iş yapmaktan alıkoyacak kadar içine çeken kitapları çok seviyorum. Bir de, raflarda görüp kendi kendime keşfettiğim kitapları daha bi' seviyorum. Son olarak Hanımların dikkatine; overlok makinesi ayağınıza geldi. Halı, kilim, yolluk paspas kenarına, halıfleks kenarına overlok çekilir. Beş dakikada yapılır, hemen teslim edilir. :)
Hanımların Dikkatine
Hanımların DikkatineSeray Şahiner · Can Yayınları · 2018540 okunma
Reklam
224 syf.
8/10 puan verdi
Seray Şahiner çok acayip bir yazar. Kadın karakterleri hem çok güçlü hem de çok güçsüz, nasıl diyeceksiniz. Şöyle ki, yazarımız bir kere inanılmaz bir gözlem yapmış, Doğu kültürüyle yetişmiş olmasına rağmen batıyı da harmanlayan, zeki, okumuş, belli bir kültüre sahip olmasına rağmen kendisini geriye düşüren (güçsüz kılan) değerlerinden nasıl
Hanımların Dikkatine
Hanımların DikkatineSeray Şahiner · Can Yayınları · 2018540 okunma
224 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
8 günde okudu
"Vicdanlı olmayı, acize acıyarak değil zalime kızarak öğrenmişti."
İtaliklerin, tırnakların, nokta ve virgüllerin birbirini itmeden yan yana yaşadığı güçlü bir metin. İç sesi gürültülü, dış sesi usul. Çok bizden kadın yazar Seray Şahiner. Ondan mütevellit kitabı okurken karakterler de ahbabınız oluyor. Bugüne kadar üç kitabını okudum hepsinde esas oğlan değil esas kız vardı. Daha erkek milletine yüz verdiği olmadı kitabında. Malum karakterleri ve asıl hayatın içindeki biz kadınlar ziyadesiyle şımartıyoruz onları, bir de yazar aman efendim şöyle harika böyle muhkem diye anlatsın dursun mu karşı cinsi? Pek iyi yapıyor eline sağlık. Seray Şahiner külliyatı tamamlayıp dört gözle çıkaracağı yeni kitabı bekleyen müdavimi olacağım aşikar artık. İyi ki tanımışım kalemlerinden benim için.
Hanımların Dikkatine
Hanımların DikkatineSeray Şahiner · Can Yayınları · 2018540 okunma
Reklam
Reklam
100 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.