Uçurtmam Bulut Şimdi

7,8/10  (9 Oy) · 
31 okunma  · 
6 beğeni  · 
894 gösterim
Sevim Ak, çocuk okurlarla çok kolay ilişki kurabilen, çocuk edebiyatımızın usta yazarlarından biri. Yazdığı kitapları okuyan genç okurlarından o kadar çok mektup alıyor ki. Yazdığı romanlar, öyküler, her yaşta çocuğun dünyasını süslüyor. Yazar, genç okurlarını yarattığı o büyülü ortama bir anda çekiveriyor.

Uçurtmam Bulut Şimdi' de birbirinden güzel öyküler var. Babasının yaptığı ilk uçurtmayı elinden kaçıran çocuk, kitapçılık yapmaya kalkan iki çocuğun başına gelenler, yağmurun gizini bulmaya çalışan küçük kız, elişi kâğıtlarıyla resim yapmaya çalışan kızın şaşkınlığı, deprem korkusu yaşayan iki kardeş, beden eğitimi dersinde neler neler yapmak isteyen cılız çocuk, anneler gününde hediye almaya çalışan sevimli kız, yemiş vermeyen dut ağacını korkutan, annesinin çalıştırdığı dersten geçer not alamayan, herkesin gökyüzünde bir yıldızı olduğunu öğrenen, yeni giysi almak için dükkân dükkân dolaşıp üzülen, yaşlılar haftasında bir teyzenin ağır filesini taşımaya kalkan küçük çocuk.

Okuyun, aslında nasıl zengin bir hayatınız olduğunu göreceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Mart 2012
 • Sayfa Sayısı:
  84
 • ISBN:
  9789750702822
 • Yayınevi:
  Can Çocuk Yayınları
 • Kitabın Türü:
Yağız Kağan TAŞYIKAN 
10 Haz 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

3. sınıflar için uygun bir kitap. Hikayeler akıcı ve dili çok iyi. Çocukların zevkle okuyabilecekleri bir kitap. Bir büyük olarak ben bile eğlenerek okudum. Bir çocuk kütüphanesinde bulunması gereken kitaplardan.