Valizimde Gölgeler

5,8/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
5 beğeni  · 
363 gösterim
Valizimde Gölgeler, ince ve derinlikli bir şekilde işlenmiş hayatların romanı. Kimlik arayışından daha çok insan olabilmenin öyküsü. Karakter, zaman ve mekan çeşitliliği içinde çağıldayan, yaşamın her rengini bulabileceğiniz bir baş yapıt. Okuyanın iç sesiyle hemen buluşabileceği kıvrak bir üslübun sahibi Serkan Koktay'ın karakterleri, toplumsal baskılara maruz kalmış kadınlar, erkekler, eşcinseller ve farklı kültürel tabakalardan oluşuyor. Hepsinin, geleceğe dair umutlarının çiçekleri kitabın her kelimesinde, sayfa aralarında. Bu kitabı okuduktan sonra kendinize, insana bakışınız değişecek.

Valizimdeki Gölgeler, günümüz okurlarının Salçalı Ekmek ile tanıyıp çok sevdiği Serkan Koktay'ın ikinci kitabı.
 • Baskı Tarihi:
  2014
 • Sayfa Sayısı:
  288
 • ISBN:
  9786054804146
 • Yayınevi:
  Koyu Kitap
 • Kitabın Türü:
Dilek Ateş 
14 Ağu 2016 · Kitabı okudu · 24 günde · Beğendi · Puan vermedi

Farklı dünyaları iç içe geçirerek , yaşatarak, tüm o duyguları hissettirerek yansıtan bir kitap olmuş. Çoğu yerinde duygulandım. Hemen bitirmek istemedim, içime sine sine yavaş yavaş hissederek okudum. Tavsiye ederim :)

Kitaptan 1 Alıntı

Hatice Gülden 
 25 Şub 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İçinden parça kopması ne demektir ya da büyüttüğün dağlarının birer birer devrilmesi, akarsularının kuruyup toprağında derin yarıklar oluşturması...Elinin, teninin, tüm nefesinin sahibinin bir anda yıldız gibi kayıp gitmesi. Sessizliğe bürünmesi duvarlarının. Beklemeye karşı ne bir kapı sesinin ne de bir zil sesinin duyulması.

Valizimde Gölgeler, Serkan Koktay (Sayfa 55)Valizimde Gölgeler, Serkan Koktay (Sayfa 55)