Yolcu Beyhude Geçmesin Bu Ömür

9,6/10  (7 Oy) · 
19 okunma  · 
8 beğeni  · 
494 gösterim
Bu kitapta yer alan söz, söylence, konu ve temalar 1982 yılından itibaren yazarın 5 cilt el yazması notlarından özetlenmiştir. Kitapta yıllardır okunan, incelenen, araştırılan kitap, dergi ve dokümanlardan elde edilen bilgiler ve yazarın kültürel birikimi yer almaktadır.

Zaman sonsuzlukta akarken, devirlerin ihtişamı sayılan her şeyi yok eder, geriye sadece akıl ve bilgi abideleri kalır. Yani dünyanın tüm eserleri binlerce yıldır yeryüzünün değişik coğrafi bölgelerinde yaşayan insanlar, topoğrafik ve İklimsel etkilerle farklı kültürler geliştirmişlerdir. Yargı ve yorumlar farklılıklar göstermesine rağmen özü değişmediğinden kendisine ait hiçbir şey de değişikliğe uğramadan devam etmekte. İçsel güçleri çok farklı bilgeler, düşünürler, yaşamla ilgili her şeyi açık ve berrak bir şekilde kavrayıp etraflarına tükenmez ışık kaynağı olmuşlardır.
Aykan 
29 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Osman Pamukoğlu'nu bilenlere anlatmaya zaten gerek yok.Bu kitapta kimisi Pamukoğlu'nun kendisine ait olan kimisi de başka yazarlara ait özlü sözler bulunmaktadır.''Kelimelerin gücünü anlamadan,insanların gücünü anlayamazsınız.''diyen Konfüçyus ile aynı fikirdeyseniz bu kitabı okumalısınız.