Zor Müşteri

6,5/10  (6 Oy) · 
12 okunma  · 
0 beğeni  · 
526 gösterim
Özel dedektif Dodge Hanley, patronuna giderek süresiz izne çıkmak istediğini söyler. Bu beklenmedik isteğin nedeni Houston'dan gelen bir telefondur. Telefondaki kişi Caroline King adında zengin bir emlakçıdır. Bu kadın Dodge'ın otuz yıl önce ayrıldığı sevgilisidir ve ikisinin de tek çocukları olan kızları Berry'nin başı korkunç bir belaya bulaşmıştır.

Berry, annesinin sayfiye evinde işyerinden arkadaşı Ben Lofland'la birlikteyken, başka bir iş arkadaşı olan Oren Starks eve zorla girerek Ben'i vurmuştur. Houston polisinden Şerif Nyland olayların belki Berry'nin de içinde olduğu bir aşk cinayeti olabileceği şüphesiyle araştırmalarına başlar. Dodge Hanley de Nyland'ın bu durumdan hoşlanmadığını bile bile soruşturmanın içine dalar.

Bu gerilimi hiç düşmeyen romanda Caroline ile Dodge'ın romantik ama bir o kadar yürek burkan hikâyesini öğrenirken, hem onların tekrar yakınlaşmasını, hem de Berry ile Nyland arasında başlayan tutkulu ilişkiyi şaşkınlık içinde izleyeceksiniz. Ama diğer yandan da bir psikopatın soğuk ve acımasız planlarına tanıklık edeceksiniz.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9789752113558
 • Orijinal Adı:
  Tough Customer
 • Çeviri:
  İpek Demir
 • Yayınevi:
  Altın Kitaplar
 • Kitabın Türü:
Müzeyem Adem 
31 Ara 2015 · Kitabı okudu · 3 günde · 2/10 puan

Sanırım zamanında bu yazardan çok kitap okuduğum için artık yazdıkları beni tatmin etmiyor, okurken pek keyif alamıyorum. Diğer okuduğum kitaplarına nazaran bunun temposu bir hayli düşük geldi bana. Elimde sürünmedi ama çok merak ederek te okuyamadım.
Doğumundan beri görmediği kızı bir psikopatın hedefi haline gelince Dodge'da yıllardır yapamadığı babalığın verdiği suçluluk duygusuyla onun yardımına koşar. Bundan sonra gelişen olayların yanı sıra zaman zaman geçmişe dönüp Caroline ve Dodge'un hikayesini de anlatıyor yazar okurlarına.
Kurgusu çok iyi değil ama genel olarak hikayesi güzel. Sandra Brown'un yüksek temposuna alışık bir okur olduğum için bu kitabı bana biraz vasat geldi. Her ne kadar sonunda okuruna sürprizler sunmuş olsa da, ben yine de bu romanını okumuş olmaktan mutluluk duymuyorum. Benim için maalesef zaman kaybıydı :/