#

#2023 Yeni yıl

Leviathan
Suriye'yi bahane ederek trilyonluk doğalgaz rezervlerinin bulunduğu Akdeniz'i ateş çemberi haline getiren projenin adı Leviathan.
Konfüçyüs
"Bir işi bilen yapar, az bilen akıl verir, bilmeyen eleştirir, yapamayan da çamur atar."
Reklam
Mevlana
"Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun. Koskoca âlem içine yerleştirilmiş, sen kendini hâlâ küçük bir şey mi zannediyorsun?"
YENİ YIL/ım/ız (Şubat 2023)
☀️ “yürüdüğümüz yolda durmalı, etrafımıza bakmalı ve hangi yolun gidilecek düzgün ve doğru yol olduğunu bulmamız gerekir.” ☀️ (
Francis Bacon
Francis Bacon
;
Denemeler
Denemeler
) 2023 🙏 2023 👏 2023 ✔️ 2023 ‼️ 2023 🤔 2023 👍 2023 🏃 2023 👨‍👧‍👧 2023 🌿 2023🧠 2023 🌺 2023 🌞 2023 🌧 2023 🍏 2023 👨‍🏫 2023 🥟 2023 🚴‍♂️2023 🎁 2023 🖼 2023🧚‍♂️ 2023 📚 2023 🗝2023 🎈 2023 💌 2023 🦋 2023 💖 2023
2023'te okumak istediğim yazarlar ve kitapları üzerine genel bir program yaptım. Elbette okuyacağım tüm kitaplar bunlar olmayacak, daha pek çok kitap da okumalarıma dahil olacak; çağdaş dünya edebiyatından beni sarsacak yeni romanları heyecanla bekliyorum mesela. Kurgu dışı kitaplar, dünya klasikleri, Freud. Benim listem bitmez :) ama hem bana hem size fikir vermesi için güzel bir okuma listesi yaptım ve üstelik adını daha önce benden hiç duymadığınız yazarlar da var. Sürpriz! Kaleminizi, defterinizi, çayınızı kahvenizi aldıysanız, haftalar sonra video yayında. Özlemişim! ☺️ youtu.be/0ZrR4yCpPGM YouTube: Begüm Çakır. Doya doya bu güzel kitapları konuşalım.
Reklam
5 yıldır buradayım ve burada olmaktan çok mutluyum. Birbirimizi harika kitaplarla tanıştırdığımız güzel bir yıl olmasını dilerim. Mutlu yıllar. 🤍
Cahit Sıtkı Tarancı'nın bu şiirini sizlere sunuyorum. 🕊️ Öyle bir yıl olsun ki; Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun. Kuşların, çiçeklerin diyarı olsun. Öyle bir yıl olsun ki; Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun. Kardeş kavgasına bir nihayet olsun. Öyle bir yıl olsun ki; Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun. Kış günü herkesin evi barkı olsun. Öyle bir yıl olsun ki; Yaşamak sevmek gibi gönülden olsun. Olursa bir şikayet ölümden olsun. O da gençlerden uzak olsun. YENI YILINIZ KUTLU OLSUN.🙂🕊️⭐
Her son yeni bir başlangıçtır, güzel başlangıçlara... Güzelliklerle gel 2023
1K AİLESİ 2023'te TÜM GÜZELLİKLER BİZLERLE OLSUN
... İnsanoğlunun yaratılışı gereğidir; İnsan kendi mutluluğundan yalnız kendinin haberdar olmasıyla kanaat etmez, herkesi de haberdar etmek ister ...
Sayfa 111 - Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları
112 öğeden 11 ile 20 arasındakiler gösteriliyor.