Profil
Kötüleri cezalandırmak Tanrı'nın işi; bizler bağışlamayı öğrenmeliyiz. ''Hayır, Tanrı bu işi yaparken, benim duyacağım zevki duymaz.''
Sayfa 76
Yasaların bu kadar sıkı zevklerin de bu kadar ince olmadığı bir ülkede olsaydım, şu ikisini elime alır, ağır ağır doğrar biçer, kendime bir akşam eğlencesi çıkarırdım
Sayfa 324 - Nelly
"Bir insanın , gökkuşağının hangi renginde olursa olsun, adilane bir muamele görmesi gereken tek yer bir mahkeme salonudur ama insanlar öfkelerini bir jüri locasına bile taşıyabiliyorlar .Büyüdükçe hayatının her günü beyazların siyahileri ezdiğini göreceksin ama sana bir şey söyleyeyim. Bunu sakın unutma: Kim olursa, ne kadar zengin olursa ya da ne kadar iyi bir aileden geliyor olursa olsun, beyaz bir adam bunu siyah bir adama yapıyorsa beş para etmez demektir."
Sayfa 281 - Epsilon Yayınevi
Bazı cinayetlerin aydınlanması polisin çabasına değil, siyasi iktidarın tavrına bağlıdır..
Sayfa 95 - Yapı kredi yayınları
Ne zaman adam olacaksınız? Ey insan olması gerekenler, ey sözde insanlar, sözde başkanlar, müdürler...
Sayfa 153Kitabı okudu
Ey adalet; ey güçlünün önünde dalkavuk, zayıfın karşısına zorba ve kahhar olan mefhum! Sana karşı duyduğum tiksinti ve nefret o kadar büyük ve derindir ki dünyadaki en kötü kelime bile bana senin önünde hissettiğim tiksinti ve nefreti verememiştir.
Sayfa 136Kitabı okudu
Adalet diyorum... Adalet, kanunun adaleti, zaten bir vehimden başka ne ki! Kanun rüşvetçiyi cezalandıracağını, vurguncuya ağır bir ceza keseceğini, katili en ağır cezayla cezalandıracağını söylüyor ve dolandırıcılığı hafif, çocuk düşürmeyi de ağır bir suç sayıyor; buna inanabiliyor musunuz? Kanunun bu vaat ve tehdidine rağmen rüşvetçi arabasında ferah fahur gezmektedir. Vurguncu, otomobilinin tekerleklerinden fışkıran çamuru adaletin yüzüne kara bir damga gibi fırlatıyor. Binlerce insanın hayat ve gıdasını katledenler ise ellerini kollarını sallayarak dolaşıyorlar.
Sayfa 135Kitabı okudu
Adaletin karşılığı adalet; zulmün karşılığını da zulüm olarak bulursun. Nefsini takva ile süsle; çünkü mahşerde kimse kendi takvasını kimseye ödünç vermez.
"Adaletin çarkları onu un ufak edecekti belli ki."
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.