Profil
298 syf.
9/10 puan verdi
Gizem
Verity gerçekten çok beğendim kitaplardan biriydi. Gerilim ve korku var biraz içinde ayrıca gizem de var. Tekrar okumak istediğim kitaplardan biri kendisi. Kitapın bittişi de başı gibi soru işaretleri ile bititdi tavsiye edeceğim kitaplardan biri.
Verity: Gerçeğin Diğer Kıyısı
Verity: Gerçeğin Diğer KıyısıColleen Hoover · Epsilon Yayınevi · 20224.174 okunma
İstemiyorum doğrusu ölüm ve yaşamak arasında kalmayı çünkü biliyorum beni ne ölüm ister ne de yaşam bana göz kulak olur.
Yorulduğun vakit Allah de o dinlendirir seni Namaz 🤍❤️
Cumanız Mübarek Olsun 🍂🍂 Dualarda buluştuklarımız dualarımızdasınız🤲🏻🤲🏻🌼🌼
339 syf.
·
Puan vermedi
·
30 günde okudu
Selamun Aleyküm incelemem de şu şekilde başlamak istedim. Cemil Meriç dinine bağlı, onurlu bir kimseymiş. Bu kitaptaki düşüncelerde tam olarak ne kastedilmek istenmiş veya hangi düşünceler aşılanmak istemiş bilmiyorum. Mesela kitaptan çıkardığımız anlam çok güzel , Talat Sait Halman' ın dediği gibi : Siyaset ve kültür hayatı Osmanlı'nın ahlak değerlerine dayanacak batının düşünce ve ideolojilerine yer vermeyecektir. Ayrıca Mehmet Ali Meriç'in derlediği bir yazıda : Kitap , şifreli bir mektup ,bir ders kitabı, bir günce kadar gizemli olduğundan söz edilmiş. Ben sanırım o gizemi tam olarak kavrayamadımm... Çünkü bazı düşünceleri belirtilirken kötü kelimeler geçirmiş. Bu olmalı mıydı bilmiyorum.
Bu Ülke
Bu ÜlkeCemil Meriç · İletişim Yayınları · 201819,9bin okunma
192 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Spoiilll... Morq küçəsində qətl Biryerdə tək yaşayan və kimsə ilə çoxda əlaqəsi olmayan ana-qızın qəfil ölümü.Və bu ölümün çox vəhşiliklə,amansızcasına törədilməsi.Kimdir günahkar?Kim bu iki qadına qıya bildi??? İyi okumalar...❤
Hekayələr
HekayələrEdgar Allan Poe · Altun Kitab · 2014351 okunma
“ne kadar hızlı ve atak olursa olsun her vahşi yaratık arkasında iz bırakır.”
Sayfa 56 - Tutku YayıneviKitabı okudu
Ara ara, belkide bulursun :))
¶¶Aramakla bulunmaz ama bulanlar da hep arayanlardır.¶¶
Sayfa 341 - Elma Yayınevi, 1.Baskı 2019Kitabı okudu
263 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
Yasa Kitabı ve Yalanlar Kitabı: Hedonist Bir Peygamberin Karanlık Öğretisi
Bu kitabı yazmak ya da kıyısından köşesinden eğip bükmek ne kadar akıllıca olur bilmiyorum ama bir yerden başlamalıyım. Öncelikle şunu da not etmeliyim; tuhaf bir yazgı bu: Göksel bir arzuyu yerine getiriyormuş gibi hissediyorum. Ama bir yandan da korkmuyor değilim zira eğer inançlı bir müritseniz Yasa Kitabı ve Yalanlar Kitabı Aleister Crowley’in derlediği bir metin. “Derlediği” diyorum ki burası daha korkutucu: Crowley’in naklettiğine göre kitap Aiwass[1] adlı bir varlık vasıtasıyla metafizik boyuttan tebliğ alınmış ve bu anlamda ilahi bir metin olma özelliği taşıyor. Hatta daha ileri gidersek kitaba bir dinin kutsal kitabı da denilebilir, sözüm ona Crowley Thelema[2] adlı bir dinin de kurucusu sayılmakta. Devamı: felsefehayat.net/crowley-ve-yasa...
Yasa Kitabı ve Yalanlar Kitabı
Yasa Kitabı ve Yalanlar KitabıAleister Crowley · İthaki Yayınları · 2019164 okunma
Gökyüzünün benim için ne anlama geldiğini bilmiyordu.
Sayfa 172
İşte o, efendim. Dorotilia benden daha fakir. Öbür kızlar onunla oynamak istemiyorlar, çünkü hem zenci hem aşırı fakir. Bu yüzden hep herkesten ayrı duruyor. Verdiğiniz parayla aldığım çöreği onunla paylaşıyorum.
Sayfa 76
187 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.