Profil
Canavar
Ruhunu satmak istiyorsan, ruhunun parçalarını sardığın herşeyi birer birer öldürmelisin
Kahkaha attım gece gece:))
-Bu zavallı Herme de çok saf! diye araya girdi Jehanne ,görmüyor musunuz ,bu küçük canavar en az dört yaşında ve senin memen yerine kuzu çevirmeyi tercih edeceğinden eminim.
Sayfa 151Kitabı okudu
272 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
·
4 günde okudu
Ah be canavar, sana sefil diyenler utansın!
Küçüklüğünden beri bilime ve özellikle doğaüstü bilime ilgi duyan Viktor Frankenstein isimli genç bilim adamı gittiği üniversetedeki yeni öğretmeninin ufkunu açmasıyla çalışmalarını daha da heyecanla devam ettirmeye başlar. Bu yaptığı deney ise kendi yaptığı bir bedene can vermektir. Deney sonuca
Frankenstein Ya Da Modern Prometheus
Frankenstein Ya Da Modern PrometheusMary Shelley · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202012,3bin okunma
Her canavar, canavarlaşabilmek için önce kendini öldürür.
Otuz Dört
Aynaya baktı, canavarın gerçek kimliğinin gayet farkındaydı ancak yüzleşemediği biriydi.
Sayfa 295 - İndigo KitapKitabı okudu
"Hepimizim içinde bir canavar yatmıyor muydu? Ben kendiminkini çok yakından tanıyordum mesela."
212 syf.
4/10 puan verdi
Çizimler çok ucuza kurtarılmış resmen. Aceleyle bir şeyler çiziktirip paintte renklendirilmiş gibi. Yaratıcılıktan olabildiğine uzaklar. Kitap ortalamaydı ama çizimleriyle bir efsane olabilirdi... Ben çizmek isterdim açıkçası. Canavarların çoğu kadınlardan oluşuyor. Ya memesini omzuna atmış çirkin bir cadı ya da sizi baştan çıkarmaya çalışan genç ve güzel canavar kadınlar. Ya da kadın kılığına girmiş kötü ruhlar. Geri kalanı cinsiyetsiz yaratıklar ve ruhlardan ibaret. Araya bir tane de arap adlı bir canavar sıkıştırmışız, yabancıları da sevmeyiz çünkü. Ters ilişkiden doğan çocuk da öldüğünde vampir oluyormuş. Benim favori canavarım Sagay Karısı. Ormanda karşısına çıktığı erkeği gıdıklayarak öldürmeye çalışan çıplak, güzel bir kadın. Dayanamayıp ölürsen seni kocası yapıyor. Bul beni Sagay Karısı.
Türk Canavarları Sözlüğü
Türk Canavarları SözlüğüAhmet Burak Turan · Gerekli Kitaplar Yayınları · 2020134 okunma
72 syf.
4/10 puan verdi
·
9 saatte okudu
eksik, karmaşık, yorucu
Anlattığı şey iyi hoş da güzel biçimde aktarılmamış sanki. Benim okuduğum versiyona özel midir bilmem ama çok karışıktı. Ayrıca kitap gerçekten eksik hissettiriyor. Sadece olayı düzce anlamanıza(?) yetecek kadar anlatılmış. Buna rağmen bazı kısımlarda gereksiz detaya girilmiş -çocuklar- . Sonuna hiç girmiyorum. Ne oluyor yahu dediğim bir sondu. Tavsiye etmiyorum, kısa hemen okuyayım düşüncesine benim gibi aldanmayın. Yorucu.
Canavar
CanavarStephen Crane · Zeplin Kitabevi · 20202.902 okunma
208 syf.
8/10 puan verdi
·
25 saatte okudu
Alma ve Yedi Canavar
Genç Timaş’ın yeni çıkan bu romanını kim okumak istemez ki? Kitabı genel olarak beğendim lâkin sonu çok belirsiz bitti. Hani olur ya ne olacak? Nasıl bitecek? diye korkarsınız, sonu geldiğinde iyi bir şeyler olduğunda ‘oh be’ dersiniz o duyguyu yaşatacak bir kitaptı ama sonu belirsiz bitti. Buna rağmen okutan bir kitaptı. İçindeki çizimler müthişti. Özet: Alma derslerinde başarılı bir kızdı. Bir gün odası çok karanlık olur ve yatağının altındaki canavarlarla tanışır. Onlarla tanışması hayatını değiştirir. Derslerinde düşük not almaya, annesi ve arkadaşlarıyla arası bozulmaya başlar… Bundan sonrasını siz okuyun:)
Alma ve Yedi Canavar
Alma ve Yedi CanavarIria G. Parente · Genç Timaş · 2022783 okunma
17 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.