Profil
"Bu sessiz dünyada, tepemizden uçan bu hayat belirtisi kadar beni etkilemiş, bana heyecan vermiş olan başka bir şey hatırlamıyorum. Kış günlerinin sabah aydınlığında bir kuşun kanatlarında sürüklenip giden bu çığlık, bana dünyanın bir iç çekişi gibi geldi o anda."
Şanslıyız ki, tarih de paradokslardan besleniyor. Pentagon dünyanın büyük bir savaş alanı olarak programlanmasının hizmetinde doğmuş olan internetin geleneksel olarak neredeyse hep sessizliğe mahkûm edilmiş barış hareketlerinin sözlerini yaymak için de kullanılabileceğini asla düşünmedi.
Pazar Yeri
Tanınmayan tanınma ihtiyacında, görünmeyen görünme ihtiyacında. Parya, herhangi bir korkuluğun bile dayanılmaz bir erkeğe dönüştüğü küçük ekran zaferinin düşlerini kuruyor.
Herkes memnun bundan
Doğmakta olan siber-toplum sanal gerçeklikte sığınak buluyor; bu arada herkesin kendi azizi için endişelendiği, herkesin kendi köpükten balonuna kapandığı şehirler insanlarla dolu sınırsız çöllere dönüşüyor.
Siber yalnızlık
Artık amaçların araçları haklı göstermesi gerekmiyor. Hiç bu kadar çok kişinin bu kadar az kişi tarafından iletişimsiz bırakıldığı görülmemişti.
"Artık dünyadan hiçbir şey beklemiyor, hiçbir şey istemiyordum."
Soluk Mavi Nokta
Uzayın derinliğinden bu resmi çekmeyi başardık. Eğer bu resme dikkatlice bakarsanız orada bir nokta göreceksiniz. O noktaya tekrar bakın. Bu nokta bizim evimiz. O biziz. Sevdiğiniz ve tanıdığınız, adını duyduğunuz, yaşayan ve ölmüş olan herkes onun içinde bulunuyor. Tüm neşemizin ve kederimizin toplamı, binlerce birbirini yalanlayan din, ideoloji, ve iktisat öğretisi; insanlık tarihi boyunca yaşayan her avcı ve toplayıcı, her kahraman ve korkak, her medeniyet kurucusu ve yıkıcısı, her kral ve çiftçi, her aşık çift, her anne ve baba, her umut dolu çocuk, her mucit, her kâşif, her ahlak hocası, yozlaşmış her politikacı, her şöhret yıldızı, her "yüce önder", her aziz ve günahkâr işte orada yaşadı; bir güneş ışınında asılı duran o toz zerreciğinin içinde. ~ Carl Sagan ~
"Her şeyin gölge olduğunu bir kere fark edince, artık can acısa da bir acımasa da bir. O zaman bitmez zannettiğin her türlü çile de biter. Hem öyle bir biter ki artık bitse de fark etmez bitmese de fark etmez."
“Dünya bir ırmaktır, biz dışarıdayız bu ırmaktan; ırmağa düşen gölgemizdir ancak.”
250 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.