Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Keşfet
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
İletiler
Dergiler
Çevirmenler
Kitap Türleri
Hedefler
1000Kitap Android UygulamasıÜCRETSİZ – Google Play'den indirin
1000Kitap iOS UygulamasıÜCRETSİZ – App Store'dan alın
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
İnkâr çok kıymetli bir savunma biçimi. Kendi bütünlüğünü. O bütünlük ne kadar yarım yamalak kırık dökük olsa da. İnsan hayatta kalabilmek için bir şeylere, iyi bildiği şeylere tutunmak zorunda. Kendi gerçekliği içinde tutarlı kalmalı tutunarak. Bir kez dağılırsa, hakikat... Sayfa 112 - Doğan Kitap
İnkâr etme
"İnsanın sadece bilincinin kendisi hakkında bildikleri kadar olduğuna evrensel çapta inanıldığı için, kişi kendini zararsız zanneder ve kötülüğüne bir de aptallığı ekler. Korkunç şeylerin olduğunu ve olmaya devam ettiğini inkar etmez!"
İnkâr etme
Mevlana’dan dinleyelim: “Ebu Cehil’in elinde taş parçaları vardı. Dedi ki: ‘Ey Ahmed, şu avucumdaki nedir? Çabuk söyle! Mademki göklerin sırlarına vâkıfsın, peygambersen avucumda ne saklı?’ Peygamber, ‘Onlar nedir, ben mi söyleyeyim, yoksa onlar mı doğru olduğumuzu söylesin,...
İnkâr etme
İnkâr sizinde sıklıkla kullandığımız savunma mekanizmalarından biri ise yaşadığınız problemi karşısında çözüm aramaya başlamadan önce, bir kağıda olayı ve bu olayın size hissettirdiklerini mümkün olduğunca detaylı yazmanızı tavsiye ederim. Yazma işlemi, duygularınıza barışması ve problemi daha net vermenizi sağlayacak bir çıkış yolu bulmanıza yardımcı olacaktır.
İnkâr etme
“Yaşaması veya ölmesi şahitlere, delillere değil, kendi diline bağlı olan suçlunun çok talihli olduğunu söylerler.”
İnkâr etme