Profil
Okuduğun bazı kitaplar seni dinler, seninle konuşur, sana cevap verir, gözyaşlarını siler, yol gösterir ve seninle birlikte susar.
"Her zaman size itaat ederler, her sorduğunuza cevap verirler, yalan söylemezler, aleyhinize dedikodu yapmazlar, ödünç para istemezler, dilediğiniz zaman susarlar , çağırdığınız zaman gelirler. Kitaplar eşsiz birer dostturlar."
Reklam
İnsanlar ne kadar saçma sapan kitaplar okuyor ya 😅diye dalga geçtikten sonra aklıma geliyor 😅 Ben her yeni kitabımı eklediğimde çocukluk ve ergenlik döneminde okuduğum “Tanrım bunları okurken beni neden yanına almadın 😅” diyerekten siliyorum. Tanrının cevabını alıyorum. Yürüyeceğim daha çok yol varmış demek ki, yaşarsam var da 💜📚
"Bakış açınızı genişleten, hayatı önümüze seren ve bizi bağımsızlaştıran kitaplar niye bir cephe zihniyeti olsun ki" diyerek şaşkınlıkla ona baktı kız " Bu dünyada bizi özgürlüğe yaklaştıran tek bir şey varsa o da zihinsel çalışmalardır"
Sayfa 10 - Feniçka söyliyorKitabı okudu
“Bir kitap bizi alıp diğer kitapların üzerine çıkarmıyorsa o kitabın neresi iyidir?”
Friedrich Nietzsche
Friedrich Nietzsche
Kitaplar yaşlılığımda ve yalnızlığımda avuturlar beni.
Sayfa 223Kitabı okudu
Reklam
Ben gene eskisi gibi dünyadan uzak ve daima tasavvurlarımın ve iç dünyamın bir oyuncağıydım.
Sayfa 63 - Yapı kredi yayınları.Kitabı okuyor
Hayatın utanç dolu yirmi yılda yaşattıklarından fazlasını bize bir tek saatte yaşatan kitaplar yok mudur?
Kesinliklee :D
Okuyacak o kadar çok kitap var ki! Elime bir kitap aldığım an diğerleri yaşlı gözlerle sorguluyorlar beni: "Ooo, İnsan!.. Bizi ne zaman okuyacaksın?"
Sayfa 92 - Sel Yayınları
Odamda beni kitaplarım bekler. Bu yegane tesellidir.
Sabahattin Ali
Sabahattin Ali
Reklam
Bir kitabı derinlemesine okumak, 100 kitabı hızlı bir şekilde okumaktan daha etkileyicidir. •Okuduğumuz kitapların sayısı son yıllarda tuhaf bir şekilde yetişkin statüsüne dönüştü. •Bir kitabı okuyup onunla derinden değişmek, 100 kitabı 5x hızla okuyup hiçbir şey hissetmemekten çok daha etkileyicidir. •Sizi değiştiren kitapları her yıl yeniden okuyun. Kitapla ilgili deneyiminiz siz değiştikçe değişecek, yeni fikirler edineceksiniz. Bu çokk güzel bir deneyim.
Sonbahar akşamlarında okuyacağız,çok kitap okuyacağız; önümüzde yeni, olağanüstü güzellikte bir dünya açılacak...
Kesinlikle
Eşyalar ne artmış ne eksilmiş, yalnız kitapların sayısı epey çoğalmış! Dünyada insanın sahip olacağı eşya içinde en değerlisi de bu ya.
Sayfa 158Kitabı okudu
İnşallah imtihanım olmazsın sevgili Oblomov :)
1.142 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.