Giriş Yap
-İyiki varsınız yazarlar,şairler ve kitaplar!
"Çölde bir vaha, yoklukta varsıllık, fırtınada sığınak, tehlikede can kurtarandır. Sınırları kaldırır, köprüler kurar. Ufuk açar, umut verir. Baskı ve yasaklar döneminde insana soluk aldırır. Yazar, şair, çevirmen, editör, yayıncı, sanatçı ve okurları buluşturur. Farklılıklardan zenginlik; tartışmalardan derinlik, hiçlikten olanak yaratır. Edebiyat, sanat, bilim, demokrasi kültürünü yaşama sevinciyle harmanlar."
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Rus Klasikleri..
Hesabı tutturmak olanaksızdır/çünkü herkesin farklı adları olabilir; duruma göre aynı kişiden vaftiz adıyla, takma adıyla, soyadıyla, aile adıyla hatta 'Jan'ın dul karısı', 'zahire dükkânının çırağı' misali sıfatlarla söz edilir.
Benden okumak için kitap önermemi isteyenlerin kalbimi de istediklerini sanıyordum, hâlâ öyle!
İletişim Yayınları E-Kitap 5. BASKI 2011, İstanbul
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Nimetler, duaya ve ibadetlere engel olmaya başlamışlarsa onlar hakikatte musibettirler. İnsan musibetlerle imtihan edildiği gibi nimetlerle de imtihan edilmektedir.
·
“Her şeyi kendim keşfedebiliyordum. Kimsenin yol göstermesine ve hayal gücüne ihtiyacım yoktu. Romanları, edebiyattaki bütün eserleri bir dolandırıcılık sektörünün parçaları olarak görmeye başlamıştım. Fikir satmak, herkesin oturup düşündüğü takdirde erişebileceği kavramları şekillendirip, ambalajlayıp pazarlamak, herhangi bir sahtekârlıktan farksızdı benim için. Dolayısıyla matbaadan çıkan kayda değer tek ürünün ansiklopedi olduğuna inandım. İhtiyacım olan salt bilgiydi. Ve o bilgiyi aldıktan sonra ne yapacağım sadece beni ilgilendirirdi. Bir de gidip o bilgi karşısında X yazarın ne hissettiğini bilmem gerekmiyordu. Ben yeterince hissediyordum. Hatta bütün dünyaya yetecek kadar!..”
Sayfa 18 - Doğan Kitap
Reklam
·
Reklamlar hakkında
2
63
623 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.17