Kişisel kitap arşivinizi oluşturmak, okurları, kitapları, yazarları ve konuları takip etmek için 2milyon+ okurun arasına katılın.
Akış
Ara
Paylaş
Alışveriş
Popüler
Keşfet
Ne Okusam?
Kitaplar
Yazarlar
Okurlar
İncelemeler
Alıntılar
Profil
Sesin ruhun yansıması ve ben sessiz kaldım.
“Ben, ruhun varlığına inanmam. Ölümden sonra hayatta kalan hiçbir şey yoktur. Beden, insan zihninin organik düzeneğidir. Çalışıyorsa, hayattaysa düşünce üretir. Beyindeki elektrik akışının sona ermesiyle ne ruh kalır ne de zihin. Nasıl bir akü, elektriğin kendisi olduğunu iddia edemezse, insan da enerjinin kaynağı olduğundan söz edemez. Ama hayalperestlik ölümlüye hastır. Tanrının yansıması olduğunu iddia etmek, ölünce ona dönmek, ölümlü bir deri çantada ölümsüz bir ruh taşımak. Çocuklar için bütün bunlar.”
Sayfa 37 - Doğan KitapKitabı okudu
“Bağlı Kalp, Özgür Tin. - Kalbini sıkı sıkıya bağlayıp hapis tutan, tinine birçok özgürlük tanıyabilir: bunu daha önce bir kez söylemiştim. Ne var ki inanmıyorlar bu söylediğime, zaten önceden bilmiyorlarsa.....”
Sayfa 79 - Türkiye İş Bankası Kültür YayınlarıKitabı okudu
Kutsallığa asla inanmamıştı.Dine hiç inanmamış, din adamlarıyla ve onların ruhun ölümsüzlüğüne olan inançlarıyla sakin sakin dalgasını geçmişti. Ona göre öldükten sonra hayat diye bir şey yoktu. Her şey burada ve şimdideydi. Ondan sonrası ise sonsuza kadar sürecek olan bir karanlıktı .Ne var ki, kızın gözlerinde gördüğü şehir ruh idi... Ölmesi mümkün olmayan ebedi bir ruh...
Sayfa 38 - Koridor YayıncılıkKitabı okudu
Ruha iyi gelecek tek şey duyulardır, duyulara iyi gelecek şey de ruh.
"Yeni duygular elde etmenin tek yolu, yeni bir ruh inşa etmek."
“İnsanı bulmadan hiçbir şey bulunamaz, insan da ruhtan, yokluktan başka bir şey değildir. Çünkü asıl varlığını maddesi taşımaz, maddesini kavrayan yokluk taşır. Yokluk... Yani ruh... Yani maddenin cevheri... Ruhun varlığı nasıl anlaşılır bir şey değilse, yokluğu da öyle anlaşılır bir şey değildir.”
Sayfa 182 - Ketebe YayınlarıKitabı okudu
Bir amaca bağlanmayan ruh, yolunu kaybeder; çünkü, her yerde olmak hiçbir yerde olmamaktır.
63 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.