Giriş Yap
40 syf.
·
11 günde okudu
·
Puan vermedi
toplumsal sözleşme 2.0
Kaan Koç
Kaan Koç Temmuz sayısındaki Toplumsal Sözlaşme 2.0 yazısında yoksulluk ve fikir yapısıyla ilgili bir yazı kaleme almış. Beğenerek takip ettiğim yazılarında bu sefer toplumun bazı kesimlerine karşı çok sert bir dil kullandığını düşünüyorum. Evet, bazı cümlelerinde haklılık payı olabilir. Fakat sert bir söylem kullanmasını anlayamadım doğrusu. Geçerli bur sebebi olduğunu düşünüyorum, bunu keşke onunla konuşabilseydim. Ben de yanlış algılamış olabilirim tabiki.
Kafa Dergisi - Sayı 94 (Temmuz 2022)
9.3/10 · 44 okunma
Reklam
·
Reklamlar hakkında
"Toplumsallaşma, toplumun 'yap' ve 'yapma' dediklerini öğrenmektir."
İletişim Yayınları- Sesli Kitap
Şair olmak demek sadece şiir yazmak demek değildir. Kafiye ve rediften bağımsız da şiir yazılabilir. Mesela bir çocuğun başını okşamak, Bir kadına iltifat etmek, Başıboş bir hayvana aş, su vermek.. Bu eylem dizelerine yön veren de en büyük şairdir benim için..
Ömer
·
1 yorumun tümünü gör
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Atatürk heykelinin yıkılmaya çalışmasının hiçbir muhafazakâr bireyle uzaktan yakından ilgisi yoktur. Tamamen Atatürkçü idealistlerle Muhafazakâr toplumu birbirine düşürmekten başka bir provakasyon değildir bu. Bunu yapan vatan haini şehir eşkiyalarıdır. Ben toplum nazarında Atatürk maneviyatlarına saldırabilecek hiçbir aklı başında bir birey tanımıyorum çünkü..
·
Halktan insanların yabancı bir evde yüksek sınıftan insanlarla karşılaştığında nasıl mahcup olduğuna bakın. Peki, neden? Çünkü her yerde herkes onlara bağırıyor. Kabaca kovuyorlar, onlara üstten bakıyorlar.
2
15 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.14