Giriş Yap
50'li yıllarda yazılan satılar; işte öngörü
"Antalya ve çevresi için bir turizm kampanyasına girişmemiz gerek. Bu nasıl olur, bilmiyorum, ama bu olmalıdır, bize döviz sağlayacağı bir kenara, Akdeniz'in en güzel Rivyera'sının Türkiye'de bulunduğunu dünyaya bildirmek, boynumuzun borcu. Antalya'yı, Alanya'yı, Side, Perge, Termessos, Manavgat'ı görmeyen, burasını bilmedikleri için gelemeyen insanlara yazık."
Mavi Anadolu, Azra ErhatSayfa 140 - 141 - İş Bankası Yayınları
Reklam
“Türkiye’nin görülmeye değer bir yer olduğunu dünya âleme anlatmak için didinip dururuz da, ufak bir ihmalle yaptıklarımızın hepsini bozarız.”
Mavi Anadolu, Azra ErhatSayfa 65 - İş Bankası Yayınları
“Her yerde olduğu gibi turizm, ekmek bulamayanların paylaştığı bir pastadır. Hoyratlık oradan gelir.”
Malafa, Hakan GündaySayfa 117 - Doğan Kitap
Reklam
“Yeryüzündeki olanakların sınırlı oluşu ülkeleri doğal düşmanlar haline getirmiştir. Sıcak ya da soğuk savaşlar, insan kadar eskidir. Turizm, doğal düşmanlıklar arasında savaşsız var olmayı savunan bir ideolojidir. Çünkü savaşlarda güçlüler kazanır, oysa turizmde zayıfların da şansı vardır. A ülkesi, B ülkesini işgal etmek yerine, o ülke vatandaşlarını kendi topraklarına çeker ve ev sahibi takım olmanın gücüyle istediği zararı verebilir. Hem daha ucuz, hem de barışçıl bir yöntemdir.”
Malafa, Hakan GündaySayfa 88 - Doğan Kitap
“Dünyayı satın alanların kim olduğunu öğrenmek için Antalya'ya gelmek yeterlidir. Dünyanın tapusunu satanlara tezgâhtar, alanlara turist denir.”
Malafa, Hakan GündaySayfa 73 - Doğan Kitap
Reklam
2
14 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48