1000Kitap Logosu
Leyla acar
TAKİP ET
Leyla acar
@leylek1
..can benim, düş benim, ellere nesi..
Öğrenici (Hemşire)
Siirt
98 okur puanı
07 Eki 2019 tarihinde katıldı.
ŞU ANDA OKUDUĞU KİTAP
50
Kitap
6
İnceleme
56
Alıntı
19
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
184 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Bu kitap Ahmed Arif'in hayattayken yayımlanmış tek şiir kitabı.. Üç kez bitirdim Fakat tek bir kelime, tek bir cümlesi bile mi öylesine olmaz bir kitabın. Kitabı okurken sanki kalem Ahmed Arif'in hisslerini anlatmakta aciz kalmış gibi hissediyorsunuz. Şimdiye kadar okuduğum en güzel şiir kitabı. Birden çok kez okunur, tavsiyemdir.
Hasretinden Prangalar Eskittim
Okuyacaklarıma Ekle
28
72 syf.
·
5 günde
·
Puan vermedi
Bence Kafka'nın yazdığı en güzel kitap. Duru, nazik ve kusursuz bir duygu durum ifadesi... Rahatsız olduğunuz fakat ıspat edemediğiniz bazı durumların mükkemel bir şekilde dile getirildiğini göreceksiniz. Kesinlikle tavsiye ederim. (Bu kitabın neden dönüşüm kitabından daha beğenilir olmadığını anlamıyorum, şahsen araknofobisi olan biri olarak böceğe dönüşen bir adamın hikayesini sarıcı bulmamıştım.)
Babaya Mektup
7.8/10
· 22,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
24
156 syf.
·
43 günde
·
Puan vermedi
Baştan söylemeli ki okursanız pişman olmazsınız, öte yandan okuyup hemen rafa kaldırmamanızı öneririm çünkü fazlaca öğüt, tavsiye içermekte. Herkes kendinden parçalar bulur ama bazı konularda da hemfikir olmayabilirsiniz yazar ile. Mesela benim 'hayal gücünü öldür' veya 'şiirden ve laf cambazlığından kaçın' cümleleri hemfikir olmadığım konular. (Tavsiyesi için La Perduta Gente'ye teşşekkürler)
Kendime Düşünceler
Okuyacaklarıma Ekle
1
105
136 syf.
·
9 günde
·
Puan vermedi
Benim okuduğum baskı da arap dadının diyaloglarını okurken zorlandım onun dışında kitap ilk yerli roman özelliğine sahip ve çok başarılı bence, sayfa sayısı az olmasına rağmen olay gayet akıcı ve hüzünlü, böylesi bir hüznü daha geniş sayfalara yaymak okuyucuya bir iyilik olabilirdi. Genel anlamda çok beğendim, öneririm.
Taaşşuk-ı Talat ve Fitnat
Okuyacaklarıma Ekle
27
384 syf.
·
Puan vermedi
Sevgili Rotasız Seyyah:Mehmet Genç'i instagramdan birinin tavsiyesiyle keşfettim. Gezmek, fotoğraf çekmek, keşfetmek ve yemek yemek bile nasıl hakkıyla yapılmalı hem kitaplarında hem videolarında hemde diğer insanlarla olan sohbetlerinde bize gösteriyor. Sade, biraz mizahi bia anlatımı var kitabın, kitabı hep yanımda taşımam mümkün olmadığı için (biraz ağır) kapak kısımlarını dosyamda saklıyorum. Her baktığımda ne istediğimi bir daha hatırlayayım diye.
Rotasız Seyyah 2
9.0/10
· 575 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
18