Özge Çapkın, Kızıl Nehirler'i inceledi.
23 Mar 03:19 · Kitabı okuyor · Beğendi · 10/10 puan

Kitap bitecek diye ödüm kopuyor ama elimden bırakamıyorum da. Böyle durumlar yaratan kitaplara bayılıyorum. Bu kitap da tam olarak bu tanıma uyuyor. "Bitirmek istemeyecegin ama elinden birakamayacagin bir kitap". Yazarın Lontano ve Kongo'ya Ağıt kitaplarindaki gibi geniş ve anlaşılmaz terminoloji yok. Tabi ki o kitapların da yeri çok çok ayrı. Ama bu mükemmel bir polisiye-gerilim olmuş. Her bölüm sonunda "yok artık ", "vay anasını", "ohaa" gibi sesli tepkiler vererek okudum kitabı. Dili çok akıcı ve sade-anlasilir. Bu kimdi ya demiyorsunuz karakterlerin isimleri geçerken. Alın, bulun bu kitabı okuyun.

Kürşad Ulusoy, bir alıntı ekledi.
22 Mar 13:08 · Kitabı okuyor

Aristoteles'in ne dediğini biliyor musun? "Paylaşımlar asla adil olmaz."

Lontano, Jean-Christophe GrangéLontano, Jean-Christophe Grangé
Özge Çapkın, Kongo'ya Ağıt'ı inceledi.
 19 Mar 18:38 · Kitabı okudu · 8 günde · Beğendi · 9/10 puan

Lontano'nun devam kitabı olması dolayısıyla muhakkak Lontano'yu okuduktan sonra bu kitabı okuyun. Yoksa çoğu yerde ne anlatıyor bu kitap ya diyebilirsiniz. Lontano'ya göre daha akıcı olmuş ya da Lontano'da yazarın kalemine alışıyorsunuz ve Kongo'ya Ağıt daha akıcı geliyor. Mükemmel bir seri. Ilk kitabın başından 2. Kitabin sonuna kadar bu nasıl bir aile dedim. Bir kurguya gore çok gerçekçi gerçekten yazarı kutluyorum. Tam herşey çözüldü derken yeniden şok olacağımız muhteşem bir hikaye. Iki kitap kendi kütüphanemde yok ve mantık olarak okuduğum bir kitabi gidip satin almam. Ama bu ikisini satin alip kütüphaneme eklemek istiyorum. Resmen başyapıt. Keyifli okumalar. SPOILER -- Gaelle'nin mükemmel planını çok beğendim ve heyecanla okudum. Nefret ettiği babasının intikamını alması ve bunu kusursuz bir planla yapmasını okumak muhteşemdi. Erwan'ın başına gelenler de hayli üzdü beni ama sonunda iyileşme göstermesi iyi oldu. Loic ise kendini buldu ve pısırıklıktan emekli oldu. Kan çekiyor demek ki.--SPOILER

Kürşad Ulusoy, bir alıntı ekledi.
18 Mar 15:00 · Kitabı okuyor

Sığır tezeği inançlardan daha gereklidir, çünkü gübre olarak kullanılabilir.

Lontano, Jean-Christophe GrangéLontano, Jean-Christophe Grangé
Özge Çapkın, Lontano'yu inceledi.
 05 Mar 18:01 · Kitabı okudu · 7 günde · 7/10 puan

Ne desem, nereden başlasam bilemiyorum. İyi yönlerinden başlamak gerekirse kurgu zekice oluşturulmuş. Hikaye açısından mantık dışı hiç bir olguya rastlamadım kitapta. Merak uyandırıcı ve bir o kadar da tahmin edilemez. Mükemmel son ve tatmin edici . Açık kalmış kapılar ise bir sonraki kitaba hazırlık tabi ki. Şu ana kadar okuduğum hiç bir cinayet romanı böyle mükemmel kurgulanmamıştı. Zayıf yönlerine gelince ilk 150 - 160 sayfa kitapla adeta savaş veriyorsunuz. Gereksiz uzatılmış karakter tahlilleri var. Çok fazla yabancı terim, yer, şirket adı vb. kelimeler var. Evet bunların yüzde 90 kadarı dipnotlarla açıklanmış ama bu da akıcılığı bozuyor. Ama ilk 150 sayfalık bölümde bu kitaptan vazgeçmediyseniz zaten bitireceksinizdir. Kitap yarım bırakmayı sevmediğim için okumaya devam ettim sonunda pişman olmadım ama bazı yerlerde gerçekten çok sıkıldım. Kurtlar imparatorluğu kitabında da aynı şeyi yaşamıştım. Elimde devam kitabı olan Kongo'ya Ağıt da ve başka bir kitap olan kızıl nehirler de var ama onları 2 veya 3 kitap erteliyorum. Terminoloji gerçekten anlaşılırlığı ve akıcılığı negatif etkiliyor.

pınarlı, bir alıntı ekledi.
17 Şub 21:40 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

-Delilik ile inanç arasında ne fark vardir?diye devam etti,Krauss.Isa'nin suyun üstünde yürüdüğüne inanmak,psikiyatrik bir bakış acısıyla değerlendirilemez...

Lontano, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 615)Lontano, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 615)
pınarlı, bir alıntı ekledi.
17 Şub 21:38 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

`Var olmak dünyadan el çekmektir. '

Lontano, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 625)Lontano, Jean-Christophe Grangé (Sayfa 625)
pınarlı, Lontano'yu inceledi.
17 Şub 21:19 · Kitabı okudu · 12 günde · Beğendi · 8/10 puan

Okuduğum ilk gerilim macera romanıydı ve bazı geceler okurken ürperdigimi söyleyebilirim.. Grange okurunu olayların içine dahil etmeyi başarmıştı..kitapların amacı da bu degilmidir zaten.oldugun dünyadan kayıp kitabın dünyasında yaşamak. Bu acıdan başarılıydı fazla ayrintiyi saymazsak tavsiye ederim..

Barış ŞAHİN, Kongo'ya Ağıt'ı inceledi.
 10 Şub 01:26 · Kitabı okudu · 16 günde · Beğendi · 10/10 puan

Harika bir Grange kitabı daha. Polisiye gerilim sevenler için kesinlikle okumaları gereken bir devam kitabı. Lontano nun devamı olduğunu belirtmek lazım. Ilk kitabı okuyalı biraz zaman geçtiği için bazen isimler konusunda özellikle toparlamakta zorlandım ama iki kitabı ard arda okursanız sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Yazar için söylenecek hiç bir şey yok. Nasıl bir hayal gücü, nasıl bir kurgu aklım almıyor. Bu tür de favori yazarım Grange.

Mutlaka okumalısınız...

Serdar Poirot, Kongo'ya Ağıt'ı inceledi.
31 Oca 15:54 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Dikkat spoiler içerir.
Erwan Morvan, babası Gregoire ile beraber Kongo'ya gider. Babasının amacı coltan madenlerini denetlemek, Erwan'ın amacı da Lontano'ya giderek geçmişteki ve günümüzdeki Çivi Adam ile ilgili bilgiler edinmektir. Annesi Maggie ve babası Gregoire hakkında pek çok şey öğrenir. Babasının sürekli dövdüğü ve Maggie'nin öldürdüğü Cathy annesidir. Babasını tedavi eden psikiyatr kayıptır. Ayrıca Kongo'da bir iç savaşın içine düşer ve Gregoire öldürülür ama Erwan babasının katilini öldürür. Bu arada Loic, Sofis ile beraber Sofia'nın babasının ölümünü araştırırken, Gaelle de Erwan'ın ekibinden Audrey ile kendi psikiyatrı Eric Lutz ile ilgili araştırma yapar. Lutz aslında Isabelle adında bir kadındır ve kocası Philippe ile Jean Louis Lassay adında iki doktor, Challot adındaki hastanede yasadışı deneyler yapmaktadır. Eski Çivi adam Pharabot hala yaşamaktadır ve yeni Çivi Adam olarak Erwan'ın öldürdüğü Kriesler de katil olmayabilir. İşi araştırırken Gaelle, Audrey öldürülür ve Erwan ciddi bir şekilde yaralanırken Loic, Pharabot'u tek atışla öldürür. Ama acaba her şey bitmiş midir? Günümüzdeki cinayetleri gerçekten Pharabot mu işlemiştir? Lassay deneylerde gerçekte neyi amaçlamıştır? Babaları ve anneleri hakkındaki gerçeği öğrenen çocuklar ne tepki vermiştir? Loic bağımlılığından kurtulabilmiş midir? Sofia ile Erwan arasındaki ilişki nasıl devam edecektir? Loic kendisine oral yoldan tecavüz eden İtalyan mafyasından öcünü alacak mıdır? Soluk borusu yırtılan Erwan bir daha konuşabilecek midir? Abi kardeş bundan sonra ne yapacaklardır? Soluksuz okunan bir roman. Mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.