Mehmet Ali Özen

Sabitlenmiş gönderi
Huz mâ safa da' mâ keder. (Mutluluk vereni al, keder vereni bırak.)
Reklam
Kendinizi zamanın içinde aramaya başladığınızda yolculuğunuzun o kadar da uzun olmadığının farkına varıyorsunuz. Bilirsiniz her şey biter, ömür de öyle tabii... Ne zaman veda halini alacağız ne zaman bu vedaya hazır olacağız belli değil. Bedeni yorduğumuz yetmiyor kalbi de yoruyoruz, bu da yetmiyor ruhun güzelliğini tüketiyoruz.
"İyi bir kadın bir erkeği etkiler, zeki bir kadın onda ilgi uyandırır, güzel bir kadın büyüler, anlayışlı bir kadın ise ona sahip olur."
Sayfa 144 - Helen RowlandKitabı okuyor

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
İnsan bazen düşmek istiyor ve düşeceği kişiyi beklerken de ömür geçiyor.
Sabretmek yapacak bir şey kalmadığında başa gelecek olanı şükürle beklemektir. Ve insan bu dünya için bazen fazla âcizdir. O yüzden sadece bir bekleyişi değil de içinde sabır olan bir bekleyişi öğrenmelidir.
Reklam
Bu dünya kendinden başka kimseye faydası olmayan insanlarla, herkese faydası olup kendine zerre faydası olmayan insanlar arasında dönüp duruyor.
Birine iyi geliyorsanız muhtemelen kendini kötü hissediyordur ya da kötü hissettiği bir ilişkiden yeni çıkmıştır ve tahmin edeceğiniz gibi siz orada bulunduğunuz sürece artık sadece bir yara bandısınız.
Çalışmaktan artakalan zamanlarda yaşıyoruz, gönül isterdi ki yaşamaktan artakalan zamanlarda çalışalım ama hikâyeyi bu yöne çekemiyoruz.
"Beni bilirsin, alışkanlıkların insanıyımdır. En sevdiğim insanlardan ayrıldıktan hemen sonraki ilk günlerde mutsuz olurum. Ama onları hep aynı şekilde sevmeye devam ettiğim halde, alışırım, hayatım sakinleşir, yatışır, onlardan aylarca, yıllarca ayrı kalmaya dayanabilirim..."
İkimiz de susuyorduk. Birbirimize bakmaya cesaret edemiyorduk. Yine de ben, kendi sıkıntımdan çok onun sıkıntısı yüzünden ıstırap çekiyordum.
Reklam
Mehmet Ali Özen tekrar paylaştı.
Okumaya o kadar çok vakit ayırıyordu ki bunu yapan sıradan gözler olsaydı, şimdiye kadar on kere bozulmuştu.
Mehmet Ali Özen tekrar paylaştı.
Bir sürü kitap okudu ama içindeki huzursuzluk azalmak yerine daha da büyüdü.
Mehmet Ali Özen tekrar paylaştı.
"Bir kadının yüzüne bakıp sarhoş olacağımı hiç sanmazdım."
Mehmet Ali Özen tekrar paylaştı.
Hayatı boyunca sevgi açlığı çekmişti. Sevgiye hasretti.
Daha bir mektubu alır almaz, birazdan bir tane daha gelsin istiyorum; mektupsuz kalmak, soluksuz kalmaktan farksız benim için.
Mehmet Ali Özen tekrar paylaştı.
Haritası ya da pusulası olmadan yabancı denizlere sürüklenmiş gemi gibiyim. Ama şimdi artık ben de yönümü bulmak istiyom.
4.790 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.