Giriş Yap
Lehistan’ın bize bilmem kaç kara kuruş vergi verdiğini ezberlerdik de ne Lehistan’ın neresi olduğundan, ne kara kuruşun değerinden haberimiz vardı. Atatürk Samsun’a ayak basar’ dı. Ne işin zorluğunu hissederdik, ne işgalin acısını, ne milli ve milletler arası siyasi ortamı. Atatürk diye bir süpermen vardı ve nasıl olsa eninde sonunda bizimkiler maçı kazanacaklardı. Bu ruhsuz tarih, yirminci asırda Allah’ın Türklüğe en büyük hediyelerinden Mustafa Kemal’i bile devalüe ediyordu.
Reklam
Cam aralık olduğunda tülün hafifçe dalgalanmasını seviyor. Beyaz pelerin gibi. Beyaz pelerinli, etliye sütlüye pek karışmayan, sakin bir Süpermen hayal ediyor. Az uçan, az koşturan, acelesi olmayan bir Süpermen. Salonun duvarıyla tavanın birleştiği yerdeki örümcek de belki Örümcek Adam’ın abisi falandır. Fırsat bulsa o da kahraman olurdu ama bu evde, bu kentte neyin fırsatını bulacak.
160 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
Beğendiğim ikinci kitabı yazarın. Gerçekten çok güzel yazmış. Ne yapılması gerektiğini yazmış. Katılmadığım noktalar olmasına rağmen imkanım olsa kitaptan 10 000 tane alıp Türkiye'nin her yerine dağıtırım. Çünkü Türkiye'nin böyle kitapları okumaya ve bilinçlenmeye ihtiyacı var.
İki insanın iyi geçinmesi kusursuz olmalarıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmeleriyle sağlanır. - Tocqueville
Reklam
MaşAllah
Öyle bir yabancı işadamı gelmiş Türkiye'ye, pazar araştırması yapıyorlar. İşadamı sormuş kendini gezdiren mihmandara: – Gezdiğimiz bütün dükkânlarda bir firmanın logosu var, ne iş yapıyor o şirket? – Bir gösterir misin? Girmişler bir dükkâna, göstermiş Avrupalı yazıyı. Kocaman "MAŞALLAH" yazıyor. – İşte bu şirket. Mihmandar düşünmüş düşünmüş, cevaplamış: – Türkiye'nin en büyük sigorta şirketi.
2
612
6,1bin öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.48