• " Her şeyden çok kitapları sevdim."
  Varolmanın Dayanılmaz Ağırlığı, Nikola Tesla
 • Daha çok bildiğimizde cehaletimizin daha da arttığını söylemek ne kadar çelişkili dursa da doğrudur.
  Nicola Tesla
 • Tesla bobini,Güçlü verici,Deprem makinesi (Her ne kadar amacı kötü bir icat olsada),Alternatif akım,Teleotomasyon,Radyo (Bu tartışılır kimin icat ettiği ama),Kuarkın keşfi.Ve neler neler...
  Bunları icat etmiş tek bir kişinin olması gerçekten hayret verici. Üstelik Tesla'nın hayata geçirilmemiş onlarca projesi var.

  Öncelikle bu kitaba başlamadan önce şu linkleri ziyaret etmenizi öneririm.

  https://www.kisa.link/L6D7 -Nikola tesla'nın en önemli 10 icadı
  https://www.kisa.link/L6D8 - Nikola tesla'nın zamanın çok ötesinde olduğunu kanıtlayan 21 madde.
  https://www.kisa.link/L6D9 - Nikola tesla'nın icat ettiği deprem makinesi çalışma makinesini bu kısa belgeselde izleyebilirsiniz.
  Eğer videoyu izleyip çalışma mantığını anlayamadıysanız şöyle Osilatörler farklı frekans aralıklarını veriyorlar. Bunlar farklı frekanslara göre farklı salınımlar sergileyip bir bina, bir yapı vs... yıkabiliyor. Gerçekten zekice.

  Nikola tesla öncelikle gerçekten çok zeki ve şu anı umursamayan bir adam. Her zaman daha fazlasını istiyor ve bu hırsı ona başarıların kapısını açıyor.

  Bu kitapta Nikola tesla, kendi ağzıyla Edisonla tanışma hikayesini, Bilime nasıl merak saldığını, Amerikayı ziyarete ilk gidiş anısını ve icatlarının buluş hikayesini,nasıl çalıştığını (Kapsamlı olmasa bile) bulabilirsiniz. Bu kitapta sadece 4 icadını anlatmış hepsini anlatsaydı sanırım ciltlik bir kitap okuyor olurduk :)

  Nikola tesla ve Einstein'ın ilişkilerinin pek iyi olmadığını biliyorsunuzdur veya artık biliyorsunuz.

  Tesla'nın einstein hakkında onun (einstein'ın) izafiyet teorisinin saçma olduğundan bahsetmesi.
  "Einstein’ın görelilik çalışmaları göz alıcı bir matematiksel kılıftan ibarettir. Bu kılıf, insanları büyüler, etkiler ve bir yandan da altında yatan hataları gizler. Einstein’ın Teorisi, cahil insanların onu bir kral gibi görmesi için mor renkte giysiler giyen bir dilenci gibidir. Teorinin yandaşları, bilim insanı olmaktan ziyade metafizikçilerden ibarettir."

  Tesla'nın bunu demesinin nedeni Isaac newton'dan çok etkilenmiş olmasıdır. Einstein newton'un birçok şeyini yeniden tasarlarken Tesla Newton'u savunduğundan bu sözleri söylemiştir.

  Teslanın Isaac newton'a yazdığı makale
  "Çok üzgünüm, Sir Isaac, sizin ününüzü kıstılar,
  Sizin büyük biliminizi alt üst ettiler,
  Şimdi uzun saçlı bir deli, Einstein isimli,
  Sizin tüm öğretilerinizi bozuyor.
  Diyor ki: madde ve kuvvet dönüştürülebilirdir,
  Sizin değişmez yasalarınızı yalanlıyor."


  Ve ondan sonra edisondan gelen mektup.
  "Sevgili Bay Tesla,
  75. doğum gününüz olduğunu ve yüksek-frekanslı akımlar ile ilgili çalışmalarınızı duymaktan memnuniyet duydum. Bunlar, alandaki çalışmalara harika katkılar sağlayacaktır. Yaşamınızdaki tüm çalışmalarda başarılar dilerim.
  Albert Einstein"
  Ve aynı Einstein, Tesla'nın da desteklediği ama aralarında yer almadığı "Einstein'a Karşı Olan 100 Yazar" ile ilgili kitapçıkla ilgili şu yorumu yapmakla yetindi:
  "Eğer ki karşıtlıkları bilimsel olsaydı, sadece 1 yazar yeterli olurdu."
  Kaynak:https://evrimagaci.org/tesla-ve-einstein-4077

  Ondan sonra einstein'a bir soru sorarlar. Dünyanın en zeki bilim adamı olmak nasıl bir his derler. O da şöyle der ''Bunu bana değil tesla'ya sormalısınız''
  Açıkcası bu ona duyduğu hayranlıktan değildir. Teslanın onun görüşlerini küçümsediğinden dolayı, Einstein, Tesla'ya sen fiziği galiba benden daha iyi biliyorsuna getirir.
  Tesla ve Einstein ikiside birbirinin dilinden anlamadığı için farklı görüşleri savunmuşlardır. Fakat ikiside görülebilecek en zeki adamlardır.
  Ama ikisinin de yaptığı iş çok farklı sayılmaz aslında. Tesla bobininde kullanılan prensip, Momentum'a oldukça benzer.

  Tesla, Ölümünden sonra Fbı tarafından notlarına el konulur çünkü notlarının Nazi almanyası tarafından kullanılmasını Amerika istemez. Halen Tesla'nın müzesinde notların bir kısmı bulunmaktadır. Fakat bunlara normal halk erişememtedir.
  Ve enerjiyle sarılmış bir dünya ticaretçilerin,ekonomistlerin çıkarlarına ters düşeceğinden maalesef bunların büyük çoğunluğu kullanılmıyor veya başka bir alternatif kullanılıyor.
  Planlı eskitmenin olduğu bir dünya'da böyle şeylerin yürürlüğe geçmesi zaten peri masalı gibi olurdu.


  Kısaca,Tesla hakkında ne anlatsam yetmez. Tesla harika bir adamdır. Newton'un mu yoksa Tesla'nın mı yoksa Einstein'ın mı bir numara olduğu bir tartışmadır. Ama bir kesindir ki bu adamlar olmasa dünyayı anlama şeklimiz bu kadar gelişmezdi ki Tesla'nın bir çok icatının günümüze gelememiş olmasına rağmen dünya bir çok şeyde gelişti. Ve Tesla'ya bunları bize ücretsiz sağlama hayalleri için teşekkürü borçlu bilmek zorundayız.

  Daha da kısaca söylemek gerekirse BU KİTABI OKUYUN! :)
 • İnanç, içimizdeki ilahi varlığı açığa çıkarır. Kendine inancını yitiren insan ölmüştür.
 • Herkesin bir kutusu var...geçmiş,gelecek ve an bir kutuda...Kimi kutusunu sahiplenip gitmiş, kiminin kutusunu başkası sahiplenmiş,kimi kutular kapalı kalmış.....Tesla... Tesla'nın kutusu...O KUTU bugün dünyayı aydınlatıyor..Tercihler doldurulmuş kutuyu..Tesla'nın kutusu hep bilim...Parayı bilime tercih etmek...Şöhreti bilime tercih etmek...Dünyayı aydınlatabilecek bir ufka sahip olup otel odasında parasız ve yalnız ölmek....Ve Tesla'ya bile karşı bir dünya...zamanın ötesinde yaşamak..Keşfetmek ruhu...ve her şeyin mümkün olduğuna inanmak...Tesla ufku,Tesla cesareti,Tesla geleceği....Ve sanırım sadece kutusuna güvenenler kutusunu geleceği saklıyor.