Müthiş Psikoloji

Müthiş PsikolojiHayır Diyebilme Sanatı yazarı
Yazar
Derleyen
7.7/10
2.670 Kişi
14,1bin
Okunma
470
Beğeni
22,7bin
Gösterim

Müthiş Psikoloji Kimdir?

Müthiş Psikoloji, Psikolog ve Psikiyatristlerden oluşan bir ekiptir. Ekip, bir kimlik ve yüzün ardında durmayı istemediğinden fotoğraf ve bireysel isim kullanmamaktadır. Kaynak: aktuelpsikoloji.com/muthis-psikoloj...
Unvan:
Psikolog ve Psikiyatristlerden oluşan bir ekip

Okurlar

470 okur beğendi.
14,1bin okur okudu.
769 okur okuyor.
6bin okur okuyacak.
281 okur yarım bıraktı.

Müthiş Psikoloji Derlediği Kitapları

Tümünü gör

Müthiş Psikoloji Sözleri ve Alıntıları

Tümünü gör
Arkadaş ortamları ve iş ortamları çoğunlukla rakiplerin bir arada bulunabileceği ortamlar sayılabileceğinden birbirini destekliyor gibi görünen taraflar, çoğu zaman destekliyormuş gibi göründükleri rakiplerini eleme yoluna gidiyorlardır. Bu genellikle ne zaman olur? Hedefler çakıştığında... Mesela yakın arkadaşlar bir işte aynı pozisyona aday gösterildiğinde... Aynı insandan hoşlandıklarında, aynı evi satın almaya kalktıklarında, aynı koltuğa oturmak istediklerinde... Bu tip durumlarda bir taraf rekabetten elini çekip olanı olduğu gibi kabullenmeyi tercih edebilirken, manipülatif yapıda bir kişi rakibini manüpüle ederek onu saf dışı bırakmanın yoluna gidecektir. Üstelik bunu öyle ustalıkla yapacaktır ki sanki her şey kendi iradesi dışında gelişmiş olacaktır. Manipüle ettiği rakiple yakınlığını sürdürmeye ve ona güven vermenin bir yolunu bulacaktır.
"Yargı" bir sevme kusurudur.Sevmeyi zorlaştırır, yanlış yönlendirir,maniple eder,sarsar,geciktirir,hata yaptırır ve bütün bunların sonunda da tabii ki "mutsuz" kılar.
“İnsanları mutsuz eden şey olanlar değildir, o olanlara yol açan prensiplerdir..”

Müthiş Psikoloji İletileri

Tümünü gör
2021 Hedef Okuma Listem
Seçimlerimin açıklaması en altta. Herkese bol okumalı bir yıl dilerim. Okuduklarım 01-
En Hüzünlü Eylül
En Hüzünlü Eylül
02-
Kuyruklu Yıldız Altında Bir Evlenme
Kuyruklu Yıldız Altında Bir Evlenme
(etkinlik) 03-
Demir Ökçe
Demir Ökçe
Her yönüyle kendine yetebilen, kendiyle mutlu ve özgüveni tam olan insan özgürdür ve sevgi özgür olanların tam anlamıyla deneyimleyebildiği eşsiz bir etkidir.
Müthiş Psikoloji
Müthiş Psikoloji
“Bu hayatın yarısı çok hızlı evet demekle, diğer yarısı da zamanında hayır diyememekle geçiyor.” Josh Billings
Hayır Diyebilme Sanatı
Hayır Diyebilme Sanatı

Müthiş Psikoloji Yorum ve İncelemeleri

Tümünü gör
192 syf.
9/10 puan verdi
·
Beğendi
·
5 günde okudu
Manipülasyon=Pskolojik işkence
Müthiş psikoloji'nin yine müthiş bir eseri. Her kitabında olduğu gibi bu kitabında da okuyucuya çok şey kattı. Bu kitabın temel amacı çevremizden gördüğümüz ve farkında olmadığımız manipülasyonlara farkındalık kazandırmak, insanlarla kuracağımız ilişkilerde de bu farkındalıklardan
Seni Yoran Her Şeyi Bırak - Duygusal Manipülasyondan Kurtulma ve Korunma Metotları
Seni Yoran Her Şeyi Bırak - Duygusal Manipülasyondan Kurtulma ve Korunma MetotlarıMüthiş Psikoloji · Destek Yayınları · 20222.263 okunma
176 syf.
·
Puan vermedi
·
Beğendi
·
5 saatte okudu
Hayatta herkesi memnun etmeye çalışmamız gerçekten zahmetli ve yorucu bir iş. Genelde de ne yaparsak yapalım bunu çok da başaramıyoruz, mutsuz olan bir kesim hep oluyor. Bu nedenle belki de bu beyhude çabadan vazgeçip kendimize odaklanmamız gerekiyor. İnsanları kırmak istemeyen bir karaktere sahipsek bu davranışımızı değiştirmemiz zor olabilir ancak sadece “Hayır!” demek yerine doğru kelimeleri kullanarak uygun bir üslupla söylemlerimizde farklılıklar yaratmayı başarabilirsek; ne istediğimizi bilen, yapmak istemediğimiz şeyleri kibarca reddeden ve günün sonunda daha mutlu hissettiğimiz bir kişi haline gelebiliriz. Kitapta da anlatılmaya çalışılanların özünde aslında bunlar var..
Hayır Diyebilme Sanatı
Hayır Diyebilme SanatıMüthiş Psikoloji · Destek Yayınları · 20209,8bin okunma
184 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
3 günde okudu
Kitabı çok beğendim sizlere de okumanızı tavsiye ediyorum. İçeriği gayet hoş dizayn edilmiş ve hiç de sıkıcı değildir. Kitap bizlere şunu gösteriyor; gerçekten sevginin ne olduğunu biliyor muyuz? İnsanlara yada başka şeylere duyduğumuz şey sevgi mi? Duyduğumuz şey sevgi ise bir kusurumuz var mı? Bunları düzeltmeye ve bu sorulara cevap vermeye yönelik oluşturulmuş bir kitaptır. Bir kişiyi severken kendimizden ve sınırlarımızdan ödün vermemeyi, gerçek sevginin düşünce, bilgi ve emek işi olduğunu kitap boyunca vurgulamıştır. Duyduğumuz sevgide düşünce kusurlarımız varsa ve bu kusurlar sevgimize ve kendimize yada karşı tarafa zarar veriyorsa bunu düzeltmeye çalışmıştır. Bence etkili de olmuştur. Sizlere de tavsiye ediyorumm.
Müthiş Psikoloji
Müthiş Psikoloji
Sevme Kusurları
Sevme Kusurları
Sevme Kusurları
Sevme KusurlarıMüthiş Psikoloji · Destek Yayınları · 20201.922 okunma