Arya&Açelya, Dalgalar'ı inceledi.
 12 saat önce · Beğendi

Acı ilk yaşanıldığında sanki herşeyin sonu gelmiş ve bu felaketten kaçış yokmuş gibi hissederiz. Daha sonraları acımız hafifler ve hafifler biz yaşayabiliriz hafifleyen acımızla. Fakat bazen olur ki bir anda yüreğimize ilk anki gibi çöreklenir ve biz o berbat hissettiğimiz kısacık zaman diliminden nefret ederiz. Acımızı dalgalar şeklinde hissederiz. Denizde bir anda gelen dalga aslında bizim içimize bir anda giren acı ve o dalga geçtikçe biz o acıya biraz daha alışıyoruz. Bu kitapta bir anlamda bunu ifade ediyor. Bu yüzden Virginia Woolf benim okuduğum en mükemmel yazarlardan ve yazdıklarıyla adeta hissettiren cinsten.

Dalgalarda konu şu ki 3 kız 3 erkek olmak üzere 6 genç vardır
Bu 6 gençin çocuklukları ve olgunlaşıp büyürken arkadaşlıkları ve arkadaşları percival'ı kaybetmenin acısını şiirsel bir anlatı yaparak ifade ederler.

Virginia Woolf'un her kitabını öneririm gerçekten mükemmel ötesi bir yazar. Benim gerçekten hissederek okuduğum yazarlar arasında her zaman ilk sırada. Şiddetle herkesin okumasını tavsiye ederim.

Selman Sendrom, Yaşlı Kadın ve Papağan'ı inceledi.
 18 saat önce · Kitabı okudu · Beğendi · 6/10 puan

Hayvan sevgisine ve insanlarla ilişkisine dikkat çeken, kısa ama öz bu hikâyede; vefat eden kardeşinden kendisine miras kaldığını öğrenen Bayan Gage, kardeşinin evine ulaştığında orada yaşayan aksi bir papağan buluyor ve papağanda kendisinden başka kimselerin göremediği saf bir sevgi görüyor.

Bayan Altun, bir alıntı ekledi.
19 saat önce

Napolyon ve Mussolini bu yüzden kadınların aşağılığı konusu üstünde bu kadar önemle durmuşlardır.Çünkü kadınlar aşağı olmasalardı,kendi boyutları büyümeyi sürdüremezdi.

Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 53 - İndigo Kıtap//Çeviren:Ezgi Taboğlu Özkülahçı//Baskı:Haziran 2017)Kendine Ait Bir Oda, Virginia Woolf (Sayfa 53 - İndigo Kıtap//Çeviren:Ezgi Taboğlu Özkülahçı//Baskı:Haziran 2017)