Ariel Sabar

Yazar 7,3/10 · 12 Oy · 2 kitap · 27 okunma ·  0 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

0 okur beğendi.
12 puanlama · 0 alıntı
0 haber · 1.242 gösterim
27 okur kitaplarını okudu.
17 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
1 okur kitaplarını şu anda okuyor.
4 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Ariel Sabar'ın Resimleri Resim Ekle

Henüz yazara ait resim eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Ariel Sabar'ın Biyografisi

Ariel Sabar ilk albümü kitap, Babamın Cenneti, Özgeçmiş için 2008 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Ödülü kazandı ve Dayton Barış Edebiyat Ödülü için finalist oldu. İkinci kitabı, Heart of the City, bir "aldatıcı romp" (New York Times) ve "çekici, hareketli ve canlı okuma" (Toronto Star) adı verildi. Onun yazıları New York Times Magazine, Boston Globe gazetelerinde ve Washington Monthly, Mother Jones, Washingtonian dergilerinde yer aldı. O Brown Üniversitesi mezunu ve Providence (RI) Dergisi, Baltimore Sun ve Christian Science Monitor, ödüllü bir eski çalışanı olarak yazar. O, George Washington Üniversitesinde yaratıcı yazarlık dersleri verdi ve Brown, Maryland-College Park Üniversitesi ve Georgetown Üniversitesinde yaratıcı kurgusal üzerine dersler vermiştir. OnunNPR programları, PBS ve Kitap TV hakkında çok röportajı olmuştur.

Ariel Sabar'ın Kitapları Kitap Ekle

1. Babamın Cenneti (Bir Oğlun, Ailesinin Geçmişini Arayışı)
6,2/ 10  (6 Oy) ·  14 Okunma
8,3/ 10  (6 Oy) ·  13 Okunma

Ariel Sabar sözleri ve alıntıları Alıntı Ekle

Henüz alıntı eklenmedi.
Başucumda Kitap, Babam ve Ben'i inceledi.
31 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 9/10 puan

Kitap, babasınla olan ortak özellikerini araştırmak amacıyla yola koyulmuş bir adamın tanıştığı kültürü, edindiği bilgileri konu alıyor. Ariel Sabar, babasının yaşatmaya çalıştığı dili, kültürü belli bir yaşa geldiği zaman araştırmaya başlamış ve bu uğurda yok olup gitmeye başlayan bir kültürle tanışmıştır. Kitabında toprak duygusunu, aitlik hissini, geçmişi tatmış olan Sabar, bu zamana kadar uzak kalmaya çalıştığı bu değerlerin ne kadar önemli olduğunu babasının takdire şayan öyküsünde belirtmiş.

Edinilen İzlenimler ;
1- Kitabın başlarındaki dili tanımlamak, kitabın konusuna değinmek için yazılan tanım yazıları ve araştırmaların sonucundaki öğrenmenin verdiği şifreli özel cümleler korkutmuştu. Fakat sonraki bölümlerde roman şeklinde devam eden öykü beni yatıştırdı.
2- Kitabın ortasındaki, bilgi vermek amacıyla yazılan bilgiler, o konu hakkında bilgi edinmek istemeyen biri için sıkıntı yaratabilir. Şayet ben de öyle oldu.
3-Kitap tamamiyle eğitici. Aram diye bir dilin olduğunu bilmiyordum, Abraham IBN - EZRA diye bir dilbilimcinin olduğunu da. Yahudi kürtlerin olduğunu da bilmiyordum.
4- Kitabın akıcılık yönü de bir başka. Her sayfa bir diğerini okumanız için zemin hazırlıyor.

Bazı, baba ve çocuk arasındaki ilişkiyi ya da aile ve çocuk arasındaki ilişkiyi anlatmak için gözü çekiklerin -tanımımı mazur görün, çinli mi, japon mu, koreli mi anlayamıyorum- yaptıkları özel videolar vardır. Onları nasıl öneriyorsam, bu kitabı da öyle öneriyorum. Konuları kısmen benzer.

Şiirkolik, Babamın Cenneti'yi inceledi.
29 Haz 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Tarihi kitapları sevmeme rağmen bunu beğenmedim sanki konu açısından sıkıcı... kitaba gelecek olursak puanım 10 üzerinden 2 fazla puan bile vermem

Alihan Altın, Babamın Cenneti'yi inceledi.
30 Haz 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yazarın babasının tarihi hikayesini anlattığı bir kitap. Ariel Sabar'ın babası ve ailesi Irak'ta doğmuş ve büyümüş bir grup Yahudi aile. Oradaki yaşamları ne kadar Arap ve Kürt geleneklerinden etkilense de kullandıkları dil, tarihi açıdan büyük bir öneme sahip. İsrail devletinin kurulması ile birlikte Arap ülkelerindeki Yahudi düşmanlığı yüzünden babası ve ailesi İsraile hiç bilmedikleri bir ülkeye sürülüyorlar. Burada üniversite eğitimini geçirdikten sonra eğitimine Abd'de devam ediyor ve orada sahip oldukları ölü sanılan Antik dili tarihe geçiriyor.

Gamze1987, Babamın Cenneti'yi inceledi.
04 Şub 2015 · Kitabı okudu · 877 günde · 1/10 puan

tarihi konuları fazla sevmediğim gibi konunn içeriğini hiç beğenmedim umarım tez zamanda bitirirm :) sıkıcı bir kitap