Ariel Sabar

Ariel SabarBabam ve Ben yazarı
Yazar
7.7/10
37 Kişi
151
Okunma
4
Beğeni
2.461
Görüntülenme

Hakkında

Ariel Sabar ilk albümü kitap, Babamın Cenneti, Özgeçmiş için 2008 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Ödülü kazandı ve Dayton Barış Edebiyat Ödülü için finalist oldu. İkinci kitabı, Heart of the City, bir "aldatıcı romp" (New York Times) ve "çekici, hareketli ve canlı okuma" (Toronto Star) adı verildi. Onun yazıları New York Times Magazine, Boston Globe gazetelerinde ve Washington Monthly, Mother Jones, Washingtonian dergilerinde yer aldı. O Brown Üniversitesi mezunu ve Providence (RI) Dergisi, Baltimore Sun ve Christian Science Monitor, ödüllü bir eski çalışanı olarak yazar. O, George Washington Üniversitesinde yaratıcı yazarlık dersleri verdi ve Brown, Maryland-College Park Üniversitesi ve Georgetown Üniversitesinde yaratıcı kurgusal üzerine dersler vermiştir. OnunNPR programları, PBS ve Kitap TV hakkında çok röportajı olmuştur.
Unvan:
Yazar,okutman

Okurlar

4 okur beğendi.
151 okur okudu.
3 okur okuyor.
64 okur okuyacak.
9 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
Kitapları,
"Onları kendin okumalısın. Neye inanacağına ve neyin önemli olduğuna kendi başına karar vermelisin."
Sayfa 91 - Sonsuz Kitap - 2010Kitabı okudu
"Eğer hangi düğmelere basacağını bilirsen, en çok sevdiğin şeyleri kurtarmaya yetecek kadar zamanı durdurabilirsin."
Sayfa 23 - Sonsuz Kitap - 2010Kitabı okudu
Reklam
'Bazen kime güvenmemiz gerektiğine karar vermek çok zordu.'
'İnsanın geldiği yeri unutmaması en güzeli...'
Sayfa 183Kitabı okudu
Reklam

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
433 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
6 günde okudu
Çok az bilinen bir kültürde aile, toplum ve kültürün ne anlama geldiğini anlatan bir öykü. Ariel Sabar babasının yaşam öyküsünü kendi iç dünyasını ve aile hayatını samimiyetle bizlere açıyor. Dünya nüfusunun yüzde 94'ü dünya üzerinde var olan dillerden yalnızca yüzde 5'ini konuşmaktadır. Yok olan her dille bir ışık daha söner ve bir ses daha kesilir diyor Ariel Sabar. Merakla okuduğum bir kitaptı. Ve iyi ki de okudum dedirten bir kitap oldu. Kitabın sonunda araştırma merakı uyandırdı bende. Okunmaya değer bir kitap. Keyifli okumalar. ~Kitapla Kalın~
Babam ve Ben
Babam ve BenAriel Sabar · Etna Yayıncılık · 201084 okunma
433 syf.
·
Puan vermedi
Bir Coğrafyanın Kayıp İnsanları
Kitap kuzey Kürdistan Zaho şehrinde başlayan sürgün hayatı ve İsrail’le başlayan yaşam mücadalesi ve kayıp olan bir kadının hayatın ele konu ve Amerika’ndan başlayan çağdaş bir hayatın görünmeyen yüzü ve Zaho da irtibatın koparmayan bir dramı anlatan muhteşem bir romandır.
Babam ve Ben
Babam ve BenAriel Sabar · Etna Yayıncılık · 201084 okunma
433 syf.
·
Puan vermedi
·
31 saatte okudu
Hiç Kürt Yahudi duymamıştım
Babasının geçmişini araştıran bir oğlun sıcacık ve içten hikâyesi... Sabar, hem kökenlerindeki kültürü tanıyor ve kaybolmakta olan kadim bir dili bizlerle tanıştırıyor. hem de kendi iç dünyasını ve aile hayatını samimiyetle bizlere açıyor. Sabar'ın kitabı özellikle dikkate değer. Çünkü ailesel sorunlardan hareket ederek, bizi evrensel değerlere, dünya üzerinden silinmekte olan bir kültür ile dile götürüyor ve hatta kültürün her toplumun sağlığı için ne kadar önemli olduğu sonucuna varıyor.
Babam ve Ben
Babam ve BenAriel Sabar · Etna Yayıncılık · 201084 okunma