Christina Lauren

Christina Lauren

Yazar
7.5/10
616 Kişi
·
1.703
Okunma
·
53
Beğeni
·
5,1bin
Gösterim
Adı:
Christina Lauren
Tam adı:
Christina Hobbs, Lauren Billings
Unvan:
Amerikalı Yazar
Christina Lauren New York Times, USA Today ve Uluslararası satan bir Amerikalı yazar.
2013'te Beautiful Bastard, Constantin Film tarafından bir film uyarlaması için opsiyonelleştirildi. Jeremy Bolt üretmeye hazırlanıyor. Uyarlama senaryosu Christina Lauren ve Stephanie Sanditz'in birlikte yazmıştı.

Yazarın ikinci dizisi 2014'te başladı. Serinin ilk romanı Sweet Filthy Boy, 2014 yılının Romantik Times'ın Yılın Kitabı ödülünü aldı.Seriler, üniversiteden mezun olduktan sonra bir grup arkadaşıyla buluşuyor. Lauren, nefis kahramanlara ve istekli kahramanlara uyacak şekilde övüldü.Güzel serilerdeki kitaplar gibi bugüne kadar yayınlanan Wild Seasons kitaplarının tümü New York Times listesine girdi.
Ödülleri
2013 En İyi Romance Adayı Goodreads Choice Ödülleri (Güzel Zenci)
2013 En İyi Romance (Güzel Yabancı)
2014 RT Mühür Mükemmellik Ödülü (Tatlı Filthy Boy)
2014 Yılın RT Kitabı (Tatlı Filthy Boy)
2014 En İyi Romance Adayı Goodreads Choice Ödülleri Verdi (Tatlı Filthy Boy)
2015 Kirkus Yıldızlı İnceleme (House)
2016 Bir Amazon Editörün Seçimi 2016'nın En İyi Kitapları (Wicked Sexy Liar)
Tanıdık bir yumruklama arzusunun bedenime yayıldığını hissettim ve bu beni sakinleştirdi.
Açık sözlü bir dallama olduğunda her şey çok daha kolay oluyordu.
“Milyonlarca kişinin bulunduğu bir şehirde her zaman aynı kişiyi görürsün.”

“Fakat ne sıklıkla en çok görmek istediğin kişiyi görürsün?”
400 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Diğer ilk iki kitaba nazaran okuduğum en eğlenceli ve komik olanıydı. İstisnasız hem eğlence hem romantizm arayanlar için oldukça güzel bir seri. İnsanın elinden bırakası gelmiyor :) belirtmeden geçmek olmaz +20
160 syf.
·29 günde·Beğendi·6/10 puan
Lauren'ın diğer romanlarında ki karakterlerinden farklı olarak karakterimiz bu kez gız kısmını baz almış dolayısıyla ortaya bir afeti devran çıkmış ben değil roman böyle diyor ben pek ne okuduğumu anlamasam da anladığım kadarıyla yine olaylar +20 sınırında careyan ediyor böyle olunca da tebi her okuyucuya hitap etmiyor lakin hitap edebilmesi de yazarın diğer kitaplarından geçiyor zira karakterler birbirine bağlantılı neyse efenim roman özetle bu şekil okuyan bin okumayan bir pişman modundayım. :))
312 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Görmeye tahammül edemediğiniz, nefret ettiğiniz bir insan ile 10günlük tatile çıkmak zorunda kalsanız. Üstelik bu tatil her şey dahil bir balayı tatile olsa ne yapardınız? Kahramanlarımız Ami ve Dane mutlu birliktelikleri olan ve evlenmeye karar veren bir çift. Bütün hazırlıklar yolunda giderken düğünde beklenmedik bir aksilik yaşanır ve balayına gidemezler. Maiu’da muhteşem tatilin (üstelik hediye tatil) boşa gitmesini istemezler ve Ami ikizi Olivia’dan, Dane ise abisi Ethan’dan tatile gitmelerini ister ve asıl macera bundan sonra başlar. Birbirlerine tahammülü olmayan iki kişinin yaşadıklarını anlatan, eğlenceli, komik, insanı mutlu eden ve aşırı derece de sürükleyen bir kitap. Kitap okuyamama sorunuma kesinlikle iyi gelen bir kitap oldu. Elimden bırak istemedim. Eğlenmek, gülmek, keyiflenmek istiyorsanız ve kitap okuyamama gibi bir döneme girdiyseniz bir göz atın derim pişman olmazsınız. Şimdiden keyifli okumalar.
320 syf.
·1 günde·1/10 puan
Ilk kez bu tarz bir kitap okudum,bir konusu varmış hissine kapıldım lakin ortada her hangi bir konu yoktur tamamen +18 yaşa yönelik bir kitap,direk olaylar gelişiyor,cok fazla sekse yönelik durumlar sahneler barındırıyor,okusanız da olur okumasanız da pek bi kaybınız olmaz.
320 syf.
·4 günde·Beğendi·6/10 puan
Hem Chloe'nin hem Bennett'in ağzından bölüm yazılmasından çok hoşlandım. Kitabın konusu da çok bilindik olmakla birlikte, yazarın eğlenceli tarzı, olayları keyifli ve farklı bir hâle getirmişti. Fakat daha giriş bölümünü okumadan, gelişme bölümüne atlanması hoşuma gitmedi. Her şey çok hızlı başladı ve aynı şekilde devam etti. Ortalara kadar da çok sevmemiştim bu ikiliyi ve yaşadıklarını ama hikâye ilerledikçe sevmeye başladım. Gerçi sonlara doğru yine anlamsız olaylar oldu ama finalde toparladı neyse ki.

İbre; bir aşağı, bir yukarı gitti kitap boyunca kısacası. Ama genel olarak baktığımda sevdim kitabı. Serinin diğer kitaplarını da okurum muhtemelen.
320 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Bazen ilişkiler iki bilinmeyenli denkleme dönerler der bir bölümünde +18 dense de ben bunu +25 olarak arttırmakta fayda gördüm her okuyucunun tarzı değil biline usturuplu olduğu pek söylenemez lakin keyifli bir konuyu okuyucunun gözüne gözüne de sokmaz ki eğlencesi damakta kalsın pas geçmek isteyenler için konu bahane ilişkiler şahane 3 serilik kitabın ilk bölümü ben bir hayli eğlendim ve de son derece beğendim.
312 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Severek, eğlenerek okuduğum bi kitaptı.
Christina Hobbs, Lauren Billings yazarlarımızın asıl adı ve bu ikilinin okuduğum ilk katıbıydı. Zamanla diğerlerini de okumak isterim açıkçası

#kitabınkonusu
~ İki düşman kendilerini romantik bir balayında bulunca her şey olabilir – aşk bile…
Olive Torres ikizlerin şanssız olanıydı. Kardeşi Ami ise daima kazanırdı ve hatta hayallerinin erkeğiyle evleneceği düğününü, gelinliğini, balayını bile bedavaya getirmeyi başarmıştı. Evini ve işini kaybedip dibe vurmuş Olive ise tüm düğünü sağdıç (ve en büyük düşmanı) Ethan Thomas'la geçirmek zorundaydı.
Fakat düğündeki herkes –Olive ve Ethan hariç– korkunç bir gıda zehirlenmesi yüzünden hastanelik olunca Hawaii'de her şey dahil (bedava) balayı tatilini kaçırmamak için ateşkes imzaladılar. On gün boyunca birbirlerini olabildiği kadar az görmeye kararlılardı ama Olive her zamanki şanssızlığıyla müstakbel patronuyla karşılaşınca tüm planları altüst oldu.
Yeni evli numarası yapmak onları fazlasıyla yakınlaştıracak ve düşmanlıklarının ardındaki nedenler birer birer ortaya çıkacaktı.~

Olive ve Ethan ile yanlış anlaşılmaların nasıl düşmanlık getirebileceğini öğreniyor, kardeşler arası bağı olumlu olumsuz yönleriyle görüyor ve 'bir insan nasıl bu kadar aşağılık olur' sorusuna cevap buluyorsunuz
328 syf.
·Beğendi·7/10 puan
Serinin 2. kitabı en az ilki kadar ilgi duyulası konu ve anlatımıyla kesinlikle okunası bir fiil gayet akıcı betimlemeler espriler ona keza çarpıcı dolayısıyla bir çırpıda okunup bitirmelik bir tatta belirtmeden geçmek olmaz +20 altı kalsın modundayım...
312 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Son zamanlarda okuduğum hatta çok uzun zamandır okuduğum en eğlenceli kitap Sahte Balayı oldu.

Tek kelimeyle ba-yıl-dım!
Ciddi anlamda neşenizi yerine getirecek bir kurguya, yüzünüzde sürekli bir tebessüm oluşturan bir konuya, sizi eğlendiren karakterlere ve inanılmaz mutlu eden diyaloglara sahip Sahte Balayı.

Olive’in ikiz kardeşinin düğününde herkes yemeklerden zehirlenir. Sadece Olive ve nefret ettiği Ethan hariç. -ki kendisi de damadın abisi oluyor.-
(Nedense yabancı kitaplarda Ethan ismine bir zaafım var. )

İkilinin kardeşlerinin iptal edemedikleri balayına birlikte gitmesiyle başlıyor her şey. Ama ne olaylar ne olaylar.

Tam bir yaz kitabı. İsminden, kapağına ve kurgusuna kadar her şey sizi eğlendirmek için var. Yazarın diğer serisini bilmeyen yoktur. Tamamen yetişkin içerikli. Ama bu daha daha çok her yaşa hitap eden bir kitap. Argo ve cinsel imalar var ama bunlar tamamen sizi güldüren konuşmalar.

Olive’in bu kadar şanssız olmasını okumak da çok güzeldi. Şanslı - şanssız durumları çok eğlenceliydi.
Ethan’a gelince tipini sevdiğim başından beri çok iyiydi be.

Son sahneler biraz daha olaylıydı. Olanlara aşırı kızdım ama kitabın hareketlenmesi içinde güzel bir detaydı bence. Güvensizlik içeren bir kaç sahne vardı. Sinir olsamda sonradan kardeşler olarak düşündüğümde çok da yanlış gelmedi aslında.

Önemli not: Dane sen tam köpeksin!

Bunu söylemezsem rahatlayamazdım. Ne demem istediğimi okuyunca anlayıp bana hak vereceksiniz.

Ben aşırı severek okudum.
Tavsiyemdir.
432 syf.
·2/10 puan
Romantik komedi olmaya çalışmış ama R'si bile olamamış saçma sapan bir roman...

Giriş kısmı, benim pozitif bakış açım sayesinde bayağı sağlam sahneler vaadediyordu. İşte iki kız kardeş Ami ve Olive. Aralarında ufak bir gerginlik var kimsenin bilmediği. Kitap Ami'nin düğün günüyle başlıyor. Olive Ami'den bahsediyor. Ne kadar şanslı olduğunu, her şeyi sponsorlarla, reklamlarla hallettiğini, balayını bile çekilişten kazandığını vs.
Ami içinde peri gibi göründüğü gelinliğini giyerken ikiz kardeşine seçtiği fosforlu yeşil aptal elbiseyle aklımı karıştırmıştı. Bunlar niye düşman gibiler ya? Ami neden o elbiseyi seçti, kardeşi olacak Olive bi'de, saçmalığa bak... gibisinden şeyler düşünerek okuyordum.

Yine reklam & sponsorluk şeyi altında hazırlanmış düğünde Olive ve Ethan hariç neredeyse herkes gıda zehirlenmesi yaşıyor. Olive'in alerjisi olduğu için yememişti ama Ethan niye yemedi onu hatırlamıyorum :p
Kardeşini fosforlu ışık gibi gezdiren Ami, midesindekileri boşaltırken balayı araya gitmesin diye kardeşi Olive'e sen git, gitmelisin demeye başladı. Dane'de Ethan'a demiş sen git diye. Yemek yüzünden ertesi gün gitmeleri gereken balayına gidemeyen Ami ve Dane, yerlerine kardeşlerini gönderiyorlar... Böyle başlıyor kitap, sonra da saçma sapan ilerlemeye devam ediyor. Gereksiz tesadüfler ve yine gereksizin de gereksizi olan sahnelerle.

Hiçbir yerinde, gülmeyi bırak sırıtmadım bile. Ethan'ın zaten sempatik olan bir yanı yoktu. Olive'in de aynı şekilde. İkisinin arasında geçen diyalogların anlamsızlığı felsefe paragraflarıyla at koştururdu...
Bu kitap olmamıştı...

Yazarın biyografisi

Adı:
Christina Lauren
Tam adı:
Christina Hobbs, Lauren Billings
Unvan:
Amerikalı Yazar
Christina Lauren New York Times, USA Today ve Uluslararası satan bir Amerikalı yazar.
2013'te Beautiful Bastard, Constantin Film tarafından bir film uyarlaması için opsiyonelleştirildi. Jeremy Bolt üretmeye hazırlanıyor. Uyarlama senaryosu Christina Lauren ve Stephanie Sanditz'in birlikte yazmıştı.

Yazarın ikinci dizisi 2014'te başladı. Serinin ilk romanı Sweet Filthy Boy, 2014 yılının Romantik Times'ın Yılın Kitabı ödülünü aldı.Seriler, üniversiteden mezun olduktan sonra bir grup arkadaşıyla buluşuyor. Lauren, nefis kahramanlara ve istekli kahramanlara uyacak şekilde övüldü.Güzel serilerdeki kitaplar gibi bugüne kadar yayınlanan Wild Seasons kitaplarının tümü New York Times listesine girdi.
Ödülleri
2013 En İyi Romance Adayı Goodreads Choice Ödülleri (Güzel Zenci)
2013 En İyi Romance (Güzel Yabancı)
2014 RT Mühür Mükemmellik Ödülü (Tatlı Filthy Boy)
2014 Yılın RT Kitabı (Tatlı Filthy Boy)
2014 En İyi Romance Adayı Goodreads Choice Ödülleri Verdi (Tatlı Filthy Boy)
2015 Kirkus Yıldızlı İnceleme (House)
2016 Bir Amazon Editörün Seçimi 2016'nın En İyi Kitapları (Wicked Sexy Liar)

Yazar istatistikleri

  • 53 okur beğendi.
  • 1.703 okur okudu.
  • 17 okur okuyor.
  • 358 okur okuyacak.
  • 21 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları