Jane Casey

Jane Casey

Yazar
8.0/10
2.452 Kişi
·
7,7bin
Okunma
·
559
Beğeni
·
35,3bin
Gösterim
Adı:
Jane Casey
Unvan:
İrlandalı yazar
Doğum:
Dublin, İrlanda, 1977
Polisiye roman yazarıdır. 1977 yılında Dublin'de doğup Castleknock'ta büyümüştür. Oxford, JesusCollege'de İngilizce bölümünü okumuştur. İlk romanı The Missing, 2010 yılı şubat ayında yayımlanmıştır. Aynı yıl kasım ayında 5. Kurban (The Burning) okuyucularla buluşmuştur. Ardından 2011'de Acımasız (The Reckoning) ve 2013'te de The Last Girl kitapları yayımlanmıştır. Yazar Londra'da eşi ve oğluyla yaşamaktadır.
Belki de büyük resmi adam akıllı görmek yerine,dikkatini sadece önünde duran şeye vermekle aşırı mesgulsun
544 syf.
·3 günde·Beğendi·7/10 puan
Jane Casey klasiği
Sanırım çok fazla polisiye tarzı kitap okuduğum için beklentilerim çok yüksek.

Casey kurgulamasını güzel ve akıcı bir şekilde yapmış evet okudukça belli bir noktaya kadar merak ediyorsunuz fakat bu tarz kitaplar okumayı seviyorsanız katilin kim olduğunu çok net görebilirsiniz..

dili her zaman olduğu gibi akıcı kolay ve içine çekici...

Ama keşke sonda ki mektup o kadar uzun olmasaydı boğuluyorum sandım oku oku bitmedi...
Çok başarılı diyemem ama okunacak kitaplar arasında olduğu kesin...
544 syf.
·5 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitabı set halinde incelemeden almıştım. Arka kapağını okuyunca kafamda oluşturduğum okuma sırasınin en sonlarına ittim. Çünkü oldukça fazla polisiye gerilim okuduğum için seri katil olayları artık kabak tadı vermeye başlamıştı. Bir şekilde kitaba başladım. Beklentim düşüktü, pek beğenmeyeceğim düşüncesiyle okumaya başladığımda ilk 100 sayfayı zorla okudum diyebilirim. Ama bu zorluk benim ön yargımdan kaynaklanıyordu. Derken kitap beni içine çekmeye başladı. Seri katil hikayesi sandığım kitap cok farklı bir yerden girmişti. Kitabin kalan bölümlerini büyük keyif ve merakla okudum. Benim icin yeterli bir sonla da bitirince kitabı iyi ki okumuşum dedim. Sandığım gibi değildi cok beğendim. Bas karakterler Maeve ve Rob'u da sevdim. Sonraki kitapları merak ediyorum açıkçası.
384 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10 puan
Olay 16 yaşındaki Jess ve annesinin küçük bir kasabaya gitmesiyle başlar.Jess burada fazlasıyla dikkat çeker.Çünkü ona tıpatıp benzeyen kuzeni Freya ölmüştür.Bir anda kendini bu ortamda bulan Jess kuzeninin ölümünün arkasındaki sırları ortaya çıkartmaya çalışacaktır.Açıkcası polisiye sevmeme rağmen beklentilerimi tam karşılayamadı.Yine de yüksek bir beklentiniz yoksa bu kitabı rahatlıkla okuyabilirsiniz.Tavsiye ederim.
544 syf.
·1 günde·8/10 puan
Çocuk olmak vardı yahuu.. Bugün misafirlikte aşırı sıkılınca bari şu kitabı inceleyeyim dedim.Tabi çocuklarla kaynaşınca bu saatlere kaldı.Neyse hadi bi kaç satır karalayalım..
Dedektif olacak kadınmışım bee diyorum her polisye okuduğumda.:D Öncelikle casey i keşfetmemi sağlayan oda arkadaşım Gonca’ya teşekkür ediyorum..

Polisiye romanlar her zaman ilgi alanım olmuştur.Ahmet Ümit ile başlamıştım bu serüvene.Okudukça kim işledi bu cinayetleri kendime sormadan edemiyordum.Sürekli merak gizem..Merak kitabı bir çırpıda okumanızı sağlıyor zaten.
Kıskançlığın bir arkadaşlığı nasıl bitirdiğini,bir canı nasıl aldığına tanık olacaksınız.Yazar katili ele veriyor. Ben zorlanmadım tahmin etmekte.İp uçlarını gördüğünüzde sizinde tahmin etmeniz zor olmayacaktır. Sondaki mektup olayı biraz beni ikilemde bırakmadı değil ?Gerçek hayatta bir katil böyle bir itirafta bulunabilir mi bilmiyorum.Güzel bir seriye benziyor. İlk kitabı beğendim.Tavsiyemdir. İyi okumalar..
464 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10 puan
Kurguyu yine çok beğendim . 6. Kitap ama hepsinin kurgusu birbirinden güzel.seride sona yaklaşıyorum ama nedense bitecek diye üzülmüyorum. Evet kurgular güzel, kitaplar sürükleyici lakin bir yerden sonra kendini tekrar ediyor. Bu serinin kitapları peş peşe okumamalı bence. Ama her şeye rağmen çok güzeller.
155 syf.
·Beğendi·4/10 puan
Maeve kerrigan; serisinin 8. Kitabı bir nevi yan ürün gibi çaylaklık döneminden bas ediyor.
Kitabın üslübü her zaman ki gibi aynı ama ciddi bir sorun var ne ara başladım ne ara bitti şaşırdım ve güzelim serinin en sevmediğim kitabı oldu.

Sevgili Jane Casey bu kadar güzel bir seriye hiç yakıştımı sence .

Olayın çözümlenmesini hiç beğenmedim ve ilk defa bir kitaba 4 veriyorum.

Ama yine de es geçemem serinin 1’den 7. Kitabına kadar mutlaka beğeneceksiniz. Benim hala 3 kitabım eksik. Sadece bu kitabı sevmedim.

Alıcaksanız diye diyorum zahmete gerek yok.
552 syf.
·10 günde·Beğendi·7/10 puan
Ikinci kitapla seriye daha çok ısındım. Karakterler daha samimi geldi bu kitapla birlikte bana. Konu itibariyle ilk kitabi geride bırakamadı bence, ilk kitaptaki kurgu daha başarılıydı. Devamındaki 3 kitabı merak ediyorum açıkçası. Okumaya devam edeceğim.
544 syf.
·3 günde·7/10 puan
Bir süredir kitaplığımda okunmayı bekleyen kitaplardan biriydi. Olumsuz incelemeler dikkatimi çekti ve okumaya karar verdim. Heyecan ve aksiyon dozu biraz düşük olmakla birlikte, kitaba haksızlık edildiğini düşünüyorum. Güzel bir kitap aslında. Konusuna gelince; Londra'da dört genç kadın belli aralıklarla vahşice öldürülüp, cesetleri yakılmış bir halde bulunur. Beşinci bir kurbanın bulunmasıyla olayların seyri bir anda değişir.
384 syf.
Kitabı korku gerilim diye aldım ama ne korku nede gerilime dair bir şeyler vardı. Yazarın yazımı iyi hoş olabilir ama kitabın konusu o kadar abartılacak kadar iyi değil. Büyük beklentim olmasına rağmen beni hayal kırıklığına uğrattı. Kitabı okuyacaksınız büyük beklentilere girmeyin.

Yazarın biyografisi

Adı:
Jane Casey
Unvan:
İrlandalı yazar
Doğum:
Dublin, İrlanda, 1977
Polisiye roman yazarıdır. 1977 yılında Dublin'de doğup Castleknock'ta büyümüştür. Oxford, JesusCollege'de İngilizce bölümünü okumuştur. İlk romanı The Missing, 2010 yılı şubat ayında yayımlanmıştır. Aynı yıl kasım ayında 5. Kurban (The Burning) okuyucularla buluşmuştur. Ardından 2011'de Acımasız (The Reckoning) ve 2013'te de The Last Girl kitapları yayımlanmıştır. Yazar Londra'da eşi ve oğluyla yaşamaktadır.

Yazar istatistikleri

  • 559 okur beğendi.
  • 7,7bin okur okudu.
  • 192 okur okuyor.
  • 2.828 okur okuyacak.
  • 78 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları