Parafili Maeve Kerrigan Serisi 4

8,2/10  (38 Oy) · 
78 okunma  · 
35 beğeni  · 
2.528 gösterim
Doktor, Avukat, Polis Memuru, Seri Katil... Kapıyı açmak için hangisine daha çok güvenirdiniz?

Maeve Kerrigan üç kadını kendi evlerinde boğarak öldüren bir seri katilin izini sürüyor...İçeriye zorla girildiğine dair hiçbir iz yok, bütün işaretler onu kurbanların kendilerinin içeriye aldığını gösteriyor.
Üçüncü cinayette katilin bıraktığı delil, Maeve'in eline onu şaşkına çeviren bir şüpheli verir: Maeve'in ortağı Komiser Josh Derwent. Maeve onun bu işle bir ilgisi olduğuna inanmayı önce reddeder, acaba onu ne kadar iyi tanımaktadır? Çünkü bu Derwent'ın cinayetle suçlandığı ilk olay değildir...

Belki de katil çok yakınınızda ve siz onu tanıyorsunuz...
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2015
 • Sayfa Sayısı:
  448
 • ISBN:
  9786059176149
 • Orijinal Adı:
  The Stranger You Know
 • Çeviri:
  Alp Ege
 • Yayınevi:
  Olimpos Yayınları
 • Kitabın Türü:
Nurhan Işkın 
 08 Kas 2015 · Kitabı okudu · 5 günde · Beğendi · 8/10 puan

Meave Kerrigan üç kadının katilinin peşinde koştururken detaylar onu şaşırtıyordu. Vahşette sınır tanımayan katil kurbanlarının güvenini nasıl kazanıp onların evlerine kadar girebiliyordu?
Delileri derinlemesine inceleyen Godley, Meave'i bu zorlu göreve atamasının kararını verirken hata mı yapmıştı?
Meave' in ortağı Komiser Josh Derwent'in şüpheli olmasına hem şaşırmış hem de inanmamak için araştırmalarında tarafsızlığını korumakta zorluk yaşamaya başlanıştı....
Cinayetler ile Derwent' in nasıl bir bağlantısı vardı? Geçmişi onu tekrar şüpheli konumuna getirmesi tesadüf müydü?

Jane Casey okumaktan keyif aldığım bir yazar fakat bu kitap beni içine alamadı...
Sıkılmadım okurken ama çok fazla tasvir ve tekrar olduğunu söylemeden geçemeyeceğim...

Konu itibariyle serinin diğer kitaplarına göre daha etkileyiciydi. 3 ceset var. Öldürülme şekilleri aynı ve tamda geçmişde işlenmiş bir cinayetin devami gibi. En kotusu ise bütün oklar polis memuru darwenti işaret ediyor yada suç onun üzerine atılmaya çalışılıyor. Omu degılmı dıye dıye heycanla okudum. Ters köşeler oldukça güzeldi. Gerilim pek düşmedi yani. Kesınlikle beğendim ..

yasmin 
10 Oca 09:22 · Kitabı okudu · 3 günde · 9/10 puan

2018 yılının ilk kitabı ve hediye kitap olması nedeniyle benim için özel yeri olan parafili kitabım.Okurken daha ilk sayfalarda katili bulduğum için kendimle gurur duymak istiyorum ama sadece ben değilimdir katili tahmin eden çünkü şaşırtıcı bir sonuç yapamamış yazarımız bu kitabında.Yazarın yazım tarzını olayları ele alış tarzını seviyorum, bu yüzden tüm kitaplarını çıkar çıkmaz alıyorum ama bu kitabında az da olsa hayal kırıklığı yaşadım katili tahmin ederek. Yazarın tarzını ve olayın sürükleyici tarzda anlatılmasını sevdiğim için 9 puan verdim umarım diğer kitabında beni şaşırtır. Veee inşallah ezik polis memurumuz Kerrigan artık ezik olmaktan çıkar ve hakettiği saygıyı görür diye temenni ediyorum.

Sadık Kocak 
08 Oca 21:00 · Kitabı okudu · 4 günde · 4/10 puan

Sözlerime polisiye yazarlarına değinerek başlamak istiyorum. Fark ettiniz mi ? Polisiye yazarlarda ‘Tanrı’ olgusuna karşı resmen bir savaş başlatılmış ve kendi aralarında ne olacağını zannediyorlarsa hep Tanrı olgusuna bir atıf var. Herkesin tercihi kendinedir lafımız yok ama Tanrı adına edilen küfürler ve hakaretler hiçbir inançlı ya da inancı olmayan kimseyi bağlamaması gerek diye düşünüyorum. Mesela Tanrıya lanet okumalar, Tanrılarla cinsel ilişkiler hatta ve hatta bu kitaptan örnek verecek olursak tam olarak 46. Sayfada geçen “Tanrım. Bir de beni becer de tam olsun.” İfadesi beni açıklar nitelikte.
Kitap hakkında görüşlerime gelirsek oldukça sıradan ve benim gibi adamın Cuma gününden beri okumaya çalışması da durumu özetler nitelikte. Yavaş ilerliyor, oldukça yavaş. Bu da sizi oldukça sıkıyor. Hani bunu da beğenmek için ‘Polisiye’ türüne yeni girmiş ve bu alanın çeşidini bilmeyen birisi olmak gerektiğini düşünüyorum ki öyle biri bile sıkılır.
Kitapta bir katil ve 20 yıl önceki bir ölüm olayını birleştirme mevzusu var ki burada da diğer polisiye kitaplarından özenti olarak geçmiş bir cinayet ve ardından uzun yıllar boşluk sonrası gelen yeni cinayetler falan derken ölen; Kirsty, Maxine, Anna ve Deena olayları ve sonuca ulaşma yöntemi o kadar zor gösterilip basit işlenen bir olay ki hani katilin kim olduğundan ziyade gerçekten katil var mı diye düşünüyorsun.
Yani demek istediğim kısaca bu kitabı para verip okumayın. Çoğumuz öğrenci insanız ve paramıza yazık. Böyle kitapları nasıl olur da ne yüzle basıp satarlar anlamıyorum. Kapağı güzelse kitap güzeldir mantığıyla hareket etmek ve buna göre satış yapmak moda oldu resmen. Anlayacağınız nefret ettim kitaptan. Bunları almayın, okumayın. Okunacak bir sürü kitap var, onlarla zaman geçirmenizi diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum..

elif bingül 
22 Mar 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Puan vermedi

Jane Casey kalemiyle tanismayi cok istedigim bir yazardi, nihayet tanisabildim. Ancak seri olmayan kitabi yerine, serinin 4. Kitabi ile başladım. Yine de gecmis kitaplardaki olaylara herhangi bir gonderme olmadığından seri tamamen bağıntısız ve birini okumadan diğerini okusaniz da anlayabilirsiniz. Polisiyeci olmasi hasebiyle 20 sene sonra yeniden öldürmeye başladığını düşündüğümüz bir seri katili kovaladık. O kadar cok yonlendirme ve ipucu vardi ki seri katil kovalamaya pek alisik degilseniz,bulamayacaginiz birinin katil oldugunu öğrendik ama tutuklayamadik.neden mi?ben okudum öğrendim,siz de akip gittigini bile anlamadığıniz sayfalar arasinda gezinip ogrenebilirsiniz.
Aklima takilan bir sey var; komiser debbienin amaci ve o et parcasi neydi?5. kitabi okuyan varsa,cevap orada mi?yoksa asili mi kalmis?yardimci olursaniz 5. kitaba da baslayabilirim kitapla kalin

nurcan sağdıç 
01 Eki 2015 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 10/10 puan

Daha önce de belirtmiştim Jane Caseyi seviyorum özellikle Maeve serisini ..Ama kim kim le konuşuyor kitapta bazen takip edemiyorum 3-4 kişilik konuşmalar da bir de kim kime ne diyor kim konuşuyor ? biraz daha belirtme olsa süper olacak : ))

Reyhan Gültekin 
01 Şub 15:12 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Jane Casey
Parafili
KİTAP YORUMU :
Veee serinin 4. Kitabı da biter...
Bir önceki kitabın tam tersine Jane Casey bu defa beni benden aldı bu hikayeyle...
Heyecan ve merakın baştan sona hiç bitmedigini söyleyebilirim
Maeve Kerrigan'ın bu kez çözmek zorunda olduğu kadın cinayetleri vardır ve garip bir biçimde ipin ucu sonunda pek de çok anlaşamadığı iş ortağı Josh Derwent'a uzanır...
Ancak O'nu pek sevemese de Maeve, onun bir katil olma ihtimaline şiddetle karşı çıkar ve işini kaybetme pahasına da olsa cinayetlerin ardındaki gerçek suçluyu bulmaya yemin eder.. !!
Bu arada da aslında Derwent'in gizli dünyasında da hiç tahmin etmeyeceği şeylerle karşılaşır Kerrigan
Sonu yine çok çarpıcı biten bu kitaptan sonra 5. Kitabı aynı hevesle okumayı diliyorum

Volkan Ağbulak 
24 Oca 2017 · Kitabı okudu · 2 günde · 9/10 puan

Bir önceki kitaba nazaran daha iyi bir sonla bitti en azından sorular sorduğum bir karaktere bağlandı olay Una Burt'un haraketleri tamamen gereksizdi. En son açıklamaları Stuarttan dinlemek daha iyi olurdu. Bu kadar olay ve sonucunda meavenin kesinlikle artık rütbe alması lazım tamam Dervent ile bir uyumları var bu su götürmez bir gerçek ama sürekli eziklenen kıdemsiz memur rölünden de çıkartılmalı bence

Zamanınız varsa kısa sürede okumak isteyeceksiniz. Akıcı, merak uyandırıcı.
Kişiler arasından çok dallanıp budaklanan bağlantıların, kitap sonunda yerli yerine oturması yazarın bende olumlu etki bırakmasında etkili oldu.

Muhammed burak akpınar 
14 Haz 2017 · Kitabı okudu · 60 günde · Beğendi · 10/10 puan

Serinin güzel kitaplarından birisi.seri ilerledikçe bağımlılık yapıyor ve bırakamıyorsunuz.Yazar olayları okura yaşatıyor.Bıkmadan kitaplarını ikinci kez okuyabilirsiniz

2 /

Kitaptan 30 Alıntı

Herkesin de kendisi gibi düşüneceğini sanıyordu. Onun için önemli olan doğru olmasıydı.

Parafili, Jane CaseyParafili, Jane Casey
3 /