Michael Foley

Michael Foley

Yazar
6.9/10
15 Kişi
·
32
Okunma
·
5
Beğeni
·
757
Gösterim
Halk masallarının, çağdaş versiyonunda kahraman evde ebeveyniyle kalmakta ve tehlikeli yolculuğa bilgisayarında çevrimiçinde PUBG(PlayerUnknown's Battlegrounds) oynayarak çıkmaktadır.
Yetişkin olmanın zahmetli sorumluluğu, çocukluğun kayıtsız şartsız sevilme, yiyip içme, şekerlemeye yatıp ninni eşliğinde uyuklama lükslerine yönelik derin bir özlem yarattı.
Eskiden utangaçlık diye bilinen huy bugün artık Toplumsal Kaygı Bozukluğu adıyla anılan bir "rahatsızlıktır" ve tedavisi için GlaxoSmithKline'ın ilacı Paxil veya Pfizer'ın ilacı Zoloft'un alınması gerekmektedir. Paxil ve Zoloft, üreticileri tarafından Toplumsal Kaygı Bozukluğuna deva diye gösterildikleri geniş çaplı reklam kampanyaları başlatılana kadar sıradan iki anti-depresandı. Tabii satışlar derhal tavana vurdu. Bunun üzerine İlaç Endüstrisi, bozuklukları tedaviye yönelik ilaçlar geliştirmek yerine ilaçlara uygun bozukluklar geliştirmenin daha akıllıca olacağını fark etti.
250 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Foley’ in Saçmalıklar Çağı adlı eseri temelde modern hayatın neden mutlu olmayı zorlaştırdığı üzerinde durmaktadır. Bu sorunu 5 ana temada ele almaktadır. Öncelikle çağımızda mutluluğun saçmalığı olgusunu bir sorun olarak ele alan Foley, sorunun saptanmasından sonra soruna muhtemel kaynak teşkil eden unsurları saptamaya çalışıyor. Reklam ve id, kendinde hak görme haklılığı- potansiyelin cazibesi, eski ben-yeni bilim, arayış ve kutsal kase temaları üzerinden arayışını gerçekleştirmektedir. Geliştirilen stratejilerde bazı iç karartıcı sonuçlar ile karşılaşılmaktadır. Günümüzde artık sorumluluk duygusunun baltalanması, insanların sürekli kolay olanı elde etmek isteği ve zorluğu reddedişi kendini açık bir şekilde ortaya koyuyor. Ayrıca çağın insanı daha az anlayan deneyimleyen ve inan bir profil sunmaktadır.

Foley günümüz insanın hayatını çepeçevre kuşatmış olayları serimlerken bizlerin kökenimizle nasıl bir kopuş içerisinde olduğumuzu göstermektedir. Artık çağımız medya ve kitle iletişim araçlarının yönlendirmesiyle programlandırılmıştır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Michael Foley
Unvan:
Yazar
Doğum:
1947

Yazar istatistikleri

  • 5 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 33 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.