Monica McCarty

Yazar 7,7/10 · 110 Oy · 10 kitap · 334 okunma ·  22 beğeni

Yazarın Bilgileri

Yazar İstatistikleri

22 okur beğendi.
110 puanlama · 15 alıntı
0 haber · 3.741 gösterim
334 okur kitaplarını okudu.
102 okur kitaplarını okumayı planlıyor.
5 okur kitaplarını şu anda okuyor.
1 okur kitaplarını yarım bıraktı.

Yazar ile İlgili Haberler

Henüz ilgili bir haber eklenmedi.

Paylaş

ya da direk bağlantıyı paylaş

Monica McCarty'ın Biyografisi

Toronto'da doğdu.mezun Downingtown Lisesinden mezun oldu ve 1995 yılında New York Üniversitesinden mezun oldu.2000 yılından 2005'e kadar, Shepard Time,Inc. Özel Yayıncılık çalıştı ve kurumsal müşteriler için yaşam tarzı dergileri üretti. 2002 yılında ve 2005 yılında kendi kitaplarını yazmaya başladı.Prettey Little Liars ve Yalancılık Oyunu adlı eserleri televizyon dizisi haline getirilmiştir.Shepard şu anda Pittsburgh içinde yaşamaktadır.

Monica McCarty'ın Kitapları Kitap Ekle

1. Asi (MacLeods of Skye Trilogy 1)
7,4/ 10  (16 Oy) ·  69 Okunma
2. İki Ateş Arasında (Highland Guard Serisi 1)
7,6/ 10  (16 Oy) ·  42 Okunma
3. Maskesiz (MacLeods of Skye Trilogy 2)
7,4/ 10  (12 Oy) ·  40 Okunma
4. Kır Zincirlerini (MacLeods of Skye Trilogy 3)
7,5/ 10  (11 Oy) ·  40 Okunma
5. Tutsak (Highland Guard Serisi 2)
8,1/ 10  (11 Oy) ·  38 Okunma
6. Gazap (Highland Guard Serisi 3)
8,0/ 10  (14 Oy) ·  37 Okunma
7. İhanet (Highland Guard Serisi 4)
8,4/ 10  (7 Oy) ·  25 Okunma
Sabırlı Firuze, bir alıntı ekledi.
02 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Sessizlik
Yılanların seslerini duymadığınız anlar, en tehlikeli oldukları anlardır.

İskoç Savaşçı, Monica McCarty (Sayfa 311)İskoç Savaşçı, Monica McCarty (Sayfa 311)
Sabırlı Firuze, bir alıntı ekledi.
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Dua
Yürek gücünün sayı gücünü yenebilmesini dilemek.

İskoç Savaşçı, Monica McCarty (Sayfa 119)İskoç Savaşçı, Monica McCarty (Sayfa 119)
MONSTER, bir alıntı ekledi.
14 Nis 2015

Çocukken paramız yokken kitaplara özlem duyardım annem üzüldüğümü her gördüğünde "bilgi denizinde yüzüyorsun, hayallerinde bir kitap" derdi. Şimdi büyüdüm artık onca kitabım var onlar bana özlem duyuyor tozlu raflarımda. Hayallerim değisti, ben değistim mutsuz büyümeler size.

Tutsak, Monica McCartyTutsak, Monica McCarty
PINAR DEĞİRMENCİ, bir alıntı ekledi.
02 Mar 22:04 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Beni al ama onun ölmesine izin verme
"Kalbini, hak etmeyen bu adama kaptıran bu sevimli kızı alma..."

İskoç Sürgünü, Monica McCarty (Sayfa 343)İskoç Sürgünü, Monica McCarty (Sayfa 343)
Sabırlı Firuze, bir alıntı ekledi.
01 Ağu 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Gosteri
Bazen savaşların sadece erkeklerin hünerlerini ve kaslarını sergilemelerinden başka bir şey olmadığını düşünüyorum.

İskoç Savaşçı, Monica McCarty (Sayfa 47)İskoç Savaşçı, Monica McCarty (Sayfa 47)
Bütün Alıntıları Göster

Monica McCarty kitap incelemeleri

Fatoş Çetiner, Kır Zincirlerini'yi inceledi.
26 May 2016 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Gerçekten iyiydi. Flora, muhteşem eğlenceli bir karakter. Aynı şekilde Lachlan da aşık olunası. Okurken inanılmaz keyif aldığımı söyleyebilirim. Yine de birkaç eleştiri yapmadan geçemeyeceğim.
Yazar kitaplarını hep aynı tarz da yazıyor. Evet, adına her ne kadar seri denilmiş olsa ve bir ailenin etrafında geçse de okurken nelerle karşılaşacağınızı hep biliyorsunuz.
Mutlaka dik başlı, inatçı, ne istediğini bilen, karakteri sağlam ama biraz isyankar bir kadın karakter ve dediğim dedik, kendi sözüne itaat edilmesine alışılmış, savaşçı, kadınları ilk başlarda hep kendi çıkarları için kullanan ya da onların söz dinlemek dışında bir his ve duyguları olmadığını zanneden, etrafındaki kadınlar hakkında en doğru ve iyi kararı kendilerinin alabileceğine inanan (yine de mutlaka onlara iyi davranmaya çalışan) ama kadın karakterle karşılaşınca yaşadığı ilk görüşte aşkla zamanla değişen bir erkek karakter. Ve ikisi de mükemmel derecede yakışıklı ya da güzel. Ayrıca mutlaka kitabın bir yerinde bir yanlış anlaşılma oluyor ve karakterler ayrı düşüyor. O yanlış anlaşılma çözülene ve karakterler kavuşana kadar bir çok aptalca olay meydana geliyor. Sanırım bu olmasa da kitapların iyi olduğunu yazara söylemek gerekiyor. Sırf kitabı uzatmak için eklenen bir sahne gibi geliyor bana. Bir de malum konuları sayfalarca anlatıp bu kadar ayrıntılı vermese daha tadında olacağını düşünüyorum.
Son olarak bu kadar eleştirdiğim bir kitabı yine de zevkle okuduğumu ve yazarı takip etmeye devam edeceğimi söyleyebilirim.

Fatoş Çetiner, Maskesiz'i inceledi.
21 Şub 2016 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Yazar bu konuda yazılabilecek ne kadar klişe varsa hepsini kullanmış. Kolay okunuyor ancak beklentinizi düşük tutarak okursanız zevk alabilirsiniz. Kitapta herhangi bir sürpriz ya da şaşırtmaca yok. Konunun az çok nasıl gideceğini ve nereye bağlanacağını tahmin edebiliyorsunuz. Kitabın yarısını tutku sahnelerinin oluşturduğunu bilmem söylememe gerek var mı? Bu yazarın sevdiğim tek iyi yönü ise hikayeyi tarihi olayların içine yazması ve gerçek olaylarla karakterlere bağlaması. Bu tarz kitap okumayı sevenler kesinlikle bayılarak okuyacaktır.
Beni düşündüren tek bir yer ve cümle oldu; Yanlış zamanda doğru kadın... SF/246

PINAR DEĞİRMENCİ, İskoç Sürgünü'ü inceledi.
02 Mar 22:52 · Kitabı okudu · 1 günde · 10/10 puan

İskoç Sürgünü
Monica McCarty
Bayıldım
Kesinlikle çok iyiydi. Hikayesi gidişatı ve o samimiyeti
Monica nin kalemini seviyorum bu hikayede de harika iş çıkarmış
duygusal yönden özelikle kayıplar acılar
Bazı yerlerinde gözlerim doldu
Acıyı kaybı çok iyi hissettirdi. Patrick yerinde olsaydım ne yapardım bilmiyorum. Aşk büyüklüğü belkide herseyi görmezden gelmesi. Kızımızı gördüğü an ki duyguları
Onu koruma iç güdüsünü
Ve ailesine karşı duruşu
Zor bir sınavdı
Kitabı çok beğendim. Kesinlikle bu tarz kitaplarda en iyilerinden
Severlerine duyurulur..

Serhat Çapar, Kır Zincirlerini'yi inceledi.
20 Mar 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · Puan vermedi

Yedinci sınıfta okumuştum o zaman için ağır gelmişti ama güzel bir kitap konusunu okuyarak kavramanız daha sağlıklı olur çünkü nasıl diyeyim okuyalı 5 sene oldu öyle aman aman bir etki bırakmadı ama bu dünyaya gelmişken bu kitabıda okursanız birşey kaybetmezsiniz.

Sinem Atılgan, Gazap'ı inceledi.
17 May 2015 · Beğendi · 7/10 puan

güzel ve başarılı bir orta çağ romanı ancak bazı yerlerde insan çok sıkılıyor ve yazarın biraz daha yüzeysel anlatması gerektiği yerler vardı.ama bütün bu basit hatalar dışında okunmaya değer bir kitap.

Nur D., Tutsak'ı inceledi.
21 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erik nam-ı diğer Şahin tatlı diliyle kadınları kendine bağlamakta hiç güçlük çekmeyen maceracı, çapkın bir kaptan ve İskoçya'yı fetret devrinden çıkararak taç giyen İskoç Kralı Bruce'un (Robert de Bruce) mücadelesi için adam toplamakla görevli kilit kişidir.

Ellie ise dönemin en önemli kontlarından biri olarak İngiltere kralının yanında yer alan Ulster kontunun büyük kızıdır. Bakirenin dalışı isimli geleneksel bir kutlama esnasında yanlış zamanda yanlış yerde olması dolayısıyla kendini kontun çocuklarının bakıcısı sanan Şahin tarafından alıkonulur.

Daha da ilginci Ellie'nin kız kardeşi Elizabeth aslında Bruce'un karısıdır yani İskoç kralı Bruce onun eniştesidir. Tabii Erik'in kimi kaçırdığı ve düştüğü durumdan haberi yoktur.

Yazar kitabın sonunda birçok tarihi açıklama ve kurguyu yaparken nelerden esinlendiğini açıklamış zaten. Ama ben de kitabı okurken bir yandan tarihi olarak hikayenin seyrini araştırmadan edememiştim. Sürükleyici, ince eleyip sık dokunduğu belli olan ve yazarın çok severek yazdığını da hissettiren bir kitaptı.

PINAR DEĞİRMENCİ, Gazap'ı inceledi.
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 10/10 puan

Seri üç
Of kadın seni okudukça hayran oluyorum. Nasıl bir kurgu işleyiş sonuç harika bir kitaptı enfesti tam anlamı ile
Sir Arthur ve Anna
Konu olarak böyle devam kitaplarına bayılıyorum. Bruce krallığı için çabalar hala devam ediyor Şövalye Arthur gittiği son görevde karşılaştığı kızı görevi için öldürmesi gerekir iken onu kurtarmayi ve korumayı seçer.
Bilmediği ise bu kızın babasının katilinin en küçük kızı olduğudur
Kızımız onu gördüğü an etkilenir fakat onun ilgisiz kalması ona kötü davranmasını bir türlü anlamaz
Onu amansız takip ederken aşkta onla beraber gelir
Bayıldım arturun kendini kızdan korumaya çalıştıkca ona doğru gitmesine kızın ise sürekli onun peşinde olmasına güzeldi beğendim kitap oldukça iyiydi:)
BÖYLE kitapları seviyorum gerçekten10/8

PINAR DEĞİRMENCİ, İskoç Savaşçı'ı inceledi.
18 Haz 2017 · Kitabı okudu · 1 günde · 4/10 puan

Tamamen hayal kırıklığı oldu bende. Krize girdim okudukça. Hadi oğlumuz tamam herseyi ile dört dörtlük ama kız neydi öyle Allah aşkına sonuna kadar öyle gitmesi de çabası yani. Aşk filan hissetmedim onda ben güven dersen sıfırdı. Tamamen haksız olduğu halde sürekli kızgın ve suçlayıcıydı . Ve oğlumuz gereğinden fazla iyi ve affediciydi beğenmedim çok az sayfasında hadi şimdi düzeleçek dedim ama malesef olmadı. Hayal kırıklığı

Aysenur saklıca, İskoç Savaşçı'ı inceledi.
15 May 2017 · Kitabı okudu · 4 günde · 5/10 puan

Çok beğendiğim söylenemez.. Kıza gıcık oldum. Bir aşk hissetmedim.. Adam hangi ara sevdi kızı ne zaman bağlandılar bi şey anlamadım.. Bilmiyorum beklediğimi bulamadım maalesef..

mucdem, İskoç Esareti'yi inceledi.
10 Mar 21:46 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 8/10 puan

Aksiyonu bol polisiye kitapları peş peşe okuduktan sonra onlara ara verip araya İskoçları ekleyeyim dedim. Uzun bir süredir İskoç ve historical kitaplara özlem duyuyoruz, yayınevleri sağ olsun. O yüzden ilaç gibi geldi bu kitap.
Serinin üçüncü kitabı çok merak ettiğim Duncan Campbell’in hikayesini konu alıyor. İşlemediği bir suç yüzünden sürgüne giden Duncan Campbell on yıl sonra geri dönüp adalet arayışına giriyor.
Jeannie Gordon ise on yıl önce kalbini Duncan Campbell’e kaptırıyor. Ama babası ile sevdiği adam arasında kalıp Duncan’ın vatana ihanetle suçlanmasına dolaylı yoldan sebep olması nedeniyle güven ve sadakatin sarsılmasıyla iki aşığın tekrar karşı karşıya gelmesi on yılı buluyor. Aşkın, tutkunun, İskoç ateşinin tüm gücüyle hissedildiği bir kitaptı. Seriyi bitiriyoruz bu kitapla anladığım kadarıyla. Umarım yazarın yarım kalan diğer kitapları da erkenden tamamlanır.

Bütün İncelemeleri Göster