Asi MacLeods of Skye Trilogy 1

7,4/10  (16 Oy) · 
68 okunma  · 
12 beğeni  · 
1.093 gösterim
"Dolu dolu, romantik ve mest edici!"
-Teresa Medeiros-

Onu kendine aşık etmek için yalnızca bir yılı vardır... Isabel MacDonald, amansız kavgaya bir son vermek için klanının en azılı düşmanı Rory MacLeod ile nişanlanmayı kabul eder. Ancak nişan onun kaleye ve biraz tahrikle kalbine girişini kolaylaştırmak için bir paravandır. Ne var ki haince planları hayranlık duyduğu her şeye sahip güçlü ve korkusuz bir Highland reisi olan Rory tarafından sınanır. Şimdi Isabel hep hayal ettiği mutluluğu, tam da ihanet etmesi gereken adamda bulmuş ve ihtirasın, intikamdan çok daha tehlikeli olabileceğini görmüştür.

Dostların yakınında olsun ama düşmanların daha da yakında... Rory'nin MacLeod klanının reisi olarak görevi açık ve nettir: Kralın emrine itaat edip MacDonald'ların kızı ile evlenmek şartları ise kendisi belirleyecektir. Rory nişanın yalnızca bir yıl sürmesine karar verip kızı ailesine teslim ettikten sonra başka biriyle evlilik yapmayı planlar. Fakat bu baştan çıkarıcı güzellikteki kadının, onun çelik gibi dirayetine meydan okuyacağını ve sert görünüşünün altında içten içe kaynayan dizginlenmemiş ihtirası ortaya çıkaracağını tahmin edemez.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2010
 • Sayfa Sayısı:
  352
 • ISBN:
  9786054188581
 • Orijinal Adı:
  Highlander Untamed
 • Çeviri:
  Aslıhan H. Bağdatlı
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Maggie 
27 Nis 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · 2/10 puan

Yaklaşık 2.5 sene önce Monica'nın Maskesiz romanını okumuştum ve pek memnun kalmamıştım. Çoğu historical severin sevdiği bir isim olan Monica'ya bir şans daha verdim ve anladım ki bir daha yanına yaklaşmayacağım bir yazar oldu.

Bana göre kalemi hiç akıcı değil. Aşırı sıkıcı bir anlatımı var. Sürekli karakterlerin kendi içlerinde yaşadığı iç çatışmayı okumaktan başka bir şey yapmadım 2 kitapta.

Ayrıca anladım ki çoğu kişinin hayran olduğu İskoç historical romanlarına benim kanım pek ısınmamış. Beğendiğim İskoç historicalları bir elin parmağını geçmeyecek şekilde. Belki de sebebi hep aynı tipte kahramanların oluşturulmasıdır. Genelde soğuk görünümlü,çoğu klan şefi,dünya yakışıklısı erkekler ile inatçılıkta sınır tanımayan,aşırı cesur,dillere destan güzellikte olan kadınlar oluşturuyor bu grubu.

Yok ben bu yazarla yapamam. Monica defteri benim için kapandı.