Adı:
Asi
Baskı tarihi:
Şubat 2020
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057649294
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Highlander Untamed: Macleods of Skye
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap Yayınları
Baskılar:
Asi
Asi
Dostlarını yakın tut, düşmanlarını daha da yakın...

İskoçya’nın en güçlü klanlarından birinin lideri olan Rory MacLeod için görevi her şeyden önde gelir. Klanı için yapamayacağı şey yoktur. Bu nedenle kral, ezeli düşmanının kızı Isabel MacDonald ile nişanlanmasını emrettiğinde ona karşı gelemez. Rory nişanın yalnızca bir yıl sürmesine karar verir, bir yılın sonundaysa Isabel’i ailesine teslim etmeyi ve çıkarlarına uygun başka bir kadınla evlenmeyi planlar. Ancak planları umduğu şekilde ilerlemez: Isabel’in baştan çıkarıcı güzelliğini ve ona meydan okuyan inatçı karakterini hesaba katmamıştır…

Onu kendine âşık etmek için yalnızca bir yılı vardı…

Isabel MacDonald, klanlar arasındaki amansız kavgaya son vermek için en büyük düşmanı olan Rory MacLeod ile evlenmeyi kabul eder. Asıl hedefi ise düşmanın kalbine sızmak ve sırlarını öğrenerek onları kendi klanının çıkarları için kullanmaktır. Ancak Isabel bugüne kadar yaşadığı en büyük mutluluğu düşmanında bulacağını, Rory’nin cazibesi ve cesur tavırlarıyla kalbini fethedeceğini tahmin edemez. Zaman daralırken Isabel bir karar vermek zorundadır: Sadakat mi, yoksa mutluluk mu?.”
368 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10 puan
Kötü geçen bir aydan sonra Nisan güzel başladı. Asi’yi dün gece başlamıştım ve kitap o kadar güzeldi ki gece dörde kadar elimden bırakamadım.
Aslında ben seriyi yıllar önce başka bir yayınevinden çıktığında okumuştum. Ama aklımda nedense çok az kalmış ve ortalama bir kitap olarak düşünmüşüm. Fakat @nemesiskitap çevirisi baya güzeldi. Sanki kitabı ilk defa okuyormuş gibi hissettim ve aşırı keyif aldım.
MacLeod kardeşlerinin en büyüğü olan Rory’nin hikayesini okuyoruz.
İnanılmaz güzeldi. Her zaman bir İskoç hikayesi keyfinizi yerine getirir garanti veriyorum. Tarihi aşk romanlarında İskoçlar hep favorim olmuştur. Rory ve Isabel arasındaki o vahşi çekim çok etkileyiciydi.
Bir yıl sürecek, geçici gözüyle bakılan bir nişanlılık süreciyle bir araya geliyor ikilimiz. Düşman aileler, karşı konulmaz çekim... Gerisini siz düşünün.
Bol ihtiras, bir dolu romantizm içerir. Uyarmadı demeyin. Ama en güzelinden...
Yazarın kalemini zaten çok seviyorum ama Asi favorilerim arasında yerini çoktan aldı.
352 syf.
·2 günde·7/10 puan
Monica McCarty tarihi romantik romanlarının kraliçelerinden biri şüphesiz. Yazarın ismi bile o kitaba ilgi duymam için güven verici. Sadece bu kitabının son kısmında aceleye getirilmiş bir şeyler olduğunu hissetmek, en başta okuduğum Rory ve Isabella aşkı için yetersiz kaldı. Ona rağmen okunmaya değer :))
368 syf.
·Puan vermedi
Historical, geç tanışmış olduğum bir tür olmasına rağmen favorilerimden biri. Asi, 1600'lü yılların başında geçiyor ve bu benim okuduğum historicallardan 200 sene öncesi olmasına rağmen bayıldım, çünkü İskoç'lar . Rory MacLeod'ın kız kardeşi, Sleat MacDonald tarafından nişanı bozulup rezil edilerek ailesinin evine geri gönderiliyor. MacLeod Klanı bunu asla sineye çekmiyor ve klanlar arasında savaş başlıyor. Kral James bu savaşlardan hiç hoşnut olmadığı için 2 yıl sonra Sleat tarafından gelen öneriyi kabul ediyor ve Rory MacLeod ile Isabel MacDonald'ın evlenerek klanlar arasındaki bu karmaşaya bir son vermesini istiyor. Rory bir yıl düşmanıyla nişanlı kaldıktan sonra onu geri göndererek klanının refahı için ayarladığı başka bir evlilik yapmayı düşünüyor. Isabel ise dayısı Sleat'in baskıları sonucu kendi klanını korumak için düşmanının kalbine sızarak edindiği bilgileri klanının çıkarları için kullanacak. Ancak ikisinin de hesap etmediği şey birbirlerine duyacakları sarsıcı aşk oluyor. Rory ve Isabel'in birbirlerini gördükleri o ilk an mükemmeldi. Bakalım ikisi de zamanla yarışırken sadakati mi yoksa mutluluğu mu seçecekler?
352 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Bu ay ki tarihi aşk dozumu ilk defa okuduğum Monica McCarty'den oldu. Şimdiye kadar pek İskoç erkeklerinin bulunduğu tarihi aşk okumadım. Hatta bu kitap ikinci oldu. Son olmayacağına da benziyor.
Genel olarak beğendim. Karakterlerin hepsi çok hoşuma gitti. Özellikle de Rory.(başka kim olacaktı ki)
Bazıları için sıkıcı olabilir Rory ile Isabel'in birleşmelerinin hemen olmaması.Ama benim için hızlı bir şekilde olmasından çok daha iyiydi.
En çok hoşuma giden ise; MacLeods Peri Bayrağı ve Tek Gözlü Kadının Savaşı'nın gerçek olması ve Monica'nın kendi hayal dünyası ile bu hikayeye yeni bir soluk katması oldu.
Keyifli bir tarihi aşk romanıydı. İkinci kitapta Alex'i okumak için heyecanlıyım. Ayrıca Margaret'in hikayesini de okumak isterdim.
352 syf.
·Beğendi·4/10 puan
Kitap baya övgü aldığı için bende büyuk bir beklentiyle başladım ama yine hüsrana uğradım.Çoğu kişinin favori kitabı bana hiç gecmedi.Ben bu türlerde duygu yoğunluğu bekliyorum.Ne Rory ne de Isabel beni kendilerine bağladı.Karakterleri baya silik gibi geldi hatta.Belki kitap mükemmeldir sorun çeviridedir diye bile düşündüm.Ister istemez İskoç romanlarını Julie Garwood ile kıyaslıyorum.Onun karakterleri heyacan verici ve tutkulu.Fazla tarihi roman okuyunca kaliteli ile basit tarzı artık ayırt edebiliyornuz.
352 syf.
·3 günde·2/10 puan
Yaklaşık 2.5 sene önce Monica'nın Maskesiz romanını okumuştum ve pek memnun kalmamıştım. Çoğu historical severin sevdiği bir isim olan Monica'ya bir şans daha verdim ve anladım ki bir daha yanına yaklaşmayacağım bir yazar oldu.

Bana göre kalemi hiç akıcı değil. Aşırı sıkıcı bir anlatımı var. Sürekli karakterlerin kendi içlerinde yaşadığı iç çatışmayı okumaktan başka bir şey yapmadım 2 kitapta.

Ayrıca anladım ki çoğu kişinin hayran olduğu İskoç historical romanlarına benim kanım pek ısınmamış. Beğendiğim İskoç historicalları bir elin parmağını geçmeyecek şekilde. Belki de sebebi hep aynı tipte kahramanların oluşturulmasıdır. Genelde soğuk görünümlü,çoğu klan şefi,dünya yakışıklısı erkekler ile inatçılıkta sınır tanımayan,aşırı cesur,dillere destan güzellikte olan kadınlar oluşturuyor bu grubu.

Yok ben bu yazarla yapamam. Monica defteri benim için kapandı.
352 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Asi || #kitapyorumu
.
Herkese Merhaba,
Bugün çok ama çok severek okuduğum ve tekrardan okumama rağmen sayfaları hızla çevirdiğim bu harika kitap ile geldim.

Isabel ve Rory kralın dayatması sonucu klanlarının arasındaki savaşı bitirmeleri için nişanlanırlar.Bu savaşı ise Isabel'in dayısı Sleat Rory 'nin kız kardeşi Margaret ile nişanını zalim ve alçakça bozarak başlatıyor.Ama yıllar sonra işi Rory düşüyor ve bir plan yapıyorlar.Isabel'in babasının Sleat'in gücüne ihtiyacı varken,Sleat'in de Rory'e yakın olabilmek için Isabel'e ihtiyacı var.Ancak sadece planları ve amacı olan taraf Isabel ve ailesi değil.Aynı şekilde Rory'nin kendi planı ve almak istediği bir intikamı var.İkisi de bu nişanı kendi planları için bir paravan olarak kullanırlar.Tabi ikisininde ummadıkları şey ise işin içine aşkın ve tutkunun karışacağıdır.Birbirlerini tanıdıkça büyük bir sevgiyle bağlanan çift için zor günler ise oldukça yakında.İşler karışıyor ve Isabel'in bir seçim yapması gerekiyor.Peki Isabel ailesine olan sadakatini mi seçecek yoksa koşulsuz şartsız sevildiği yerdeki mutluluğunu mu?Okuyup öğrenme sırası sizde.

Çok güzel bir historical romance okumanın mutluluğunu yaşıyorum.Bir İskoç tarihi aşk kitabında olmasını istediğim her şey bu kitapta vardı.Sert, güçlü ve yakışıklı Klan Reisi,entrikalar,tutku,aşk ve daha nicesi.Son derece akıcı ve güzel bir kitaptı.Hemen sizi içine çeken kitaplar olur ya onlardan biriydi.Tekrardan okumama, olayları kitabın sonunu bilmeme rağmen soluksuz okudum ve çok kısa bir sürede kitabı bitirdim.Karakterler çok güzel işlenmişti.Alfa tarzı erkek karakterleri seviyorum.Ne kadar haşin,sinirli,öfkeli ve sert görünüşlü olsalar da aşkın onları değiştirmelerini okumayı çok seviyorum.Bu kitapta onlara çok güzel bir örnekti.Duyguların geçişleri,aşkın onları değiştirmesi sürece yayılmıştı ve biz bunları çok net görebiliyoruz.Hiçbir duygu damdan düşer gibi değildi.

Rory karakterini çok seviyorum zaten.Kardeşine yapılan şey çok çirkindi ve intikam almak istemesi çok doğaldı.Ki klan lideri olması ve gururlu kişiliği ile bu kaçınılmazdı.Yıkılmaz duruşuna ve Isabel'i öyle güzel sevmesiyle kalbimi fethetti.

Aynı şekilde Isabel ailemde ailem diye dolanıp saç baş yoldurmadı.Aşkına sahip çıkmasıyla ve Dunvegan Kalesinde yaptıkları, herkesin hayatına bir şekilde dokunmasıyla okumaktan keyif aldığım güçlü kadın karakterlerden biri oldu.

Sizde harika bir kitap okumak istiyorsanız,tarihi aşk kitapları da benim gibi çok seviyorsanız bu kitabı mutlaka okumalısınız.Gözlerim kapalı tavsiyemdir.
368 syf.
·4 günde·4/10 puan
Ne beklediğimi bilmeden başladığım ve ne yazık ki hayal kırıklığı haline gelen bir okuma oldu. Tarihi bir kurgu gibi düşünsem de sadece şehvetli arzularla dolu bir kitaptı. Bu tarz hiç okumamış ve ilk deneyimimde zaten bana hitap etmediğini anlamış oldum. Onca sayfa boyunca okuduğum iki karakterin ilk andan son ana kadar duydukları cinsel dürtüleriydi. Beğenmedim. Aşırıya kaçan bir yönelme vardı ve bu durum kitabın tarihi kısmıyla aşk kısmını fazla geride bırakmış. Yazarın son kısımda yazdığı notu kitaptan çok daha fazla sevdim. Çünkü tarih kısmını o nota sıkıştırmıştı. Uzun zamandır begenmedigimi bu kadar net söylediğim ilk kitap. Umarım sonraki okumalarim cok daha iyi geçer.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Yeni bir seriye başladım Dünün ilk kitabıydi kafamı rahatlatmak için kendimi kitaba verdim
Asi
Macleod serisi lideri
Kralın emri ile güzeller güzeli kızla bir yıl nişanlı kalması gereken Roy bunu kabullenmekte bayagi zorlanıyor onu bir yıl sonra bırakmak ve ülkesi için yapması gereken neyse onları yapmalıdır ama planlar onu gördüğü an tehlikeye düşer.
kızımız ise dayısınin gizli planlarını gerçeklestirmek için kabul eder ama Lordu gördüğü an aşık olur sonrası da malum şeyler
Monicanin dilini sevdim dalında güzel yazmış bu tarz kitapları seviyorum.
352 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10 puan
Hikaye iki düşman aileyi öpüştürüp barıştırmak iyin kolları sıvayan kraldan çıkıyor. Bu aileler arasında nişan yapılıyor yapılmasına ama 1 yıl olmak şartıyla. Bir dakika bir dakika bu nasıl adet böyle yahu. Hemde evli gibi yaşayacaklar. Bababak. Sağır kulaklarına kurşun dökülesiceler. Kızın ailesinde de suç var. Siz masum kızı ajan olarak yollarsanız kızda gider aşık olur. Yok periler bu klana bayrak vermişlerde ondan yenilmez olmuşlarda. Yok bunlar efsunlularmışta. Az bi gidin ya.
"Bir şok anının ardından zaman durdu. Göğsüne kılıcın çeliği indirilmiş gibi hissetti. Şimdiye kadar gördüğü en güzel kadının karşısında bakakalmaktan başka bir şey yapamadı. Yunanlar ona tahtadan bir at değil, Helen'in kendisini göndermişti."
Monica McCarty
Sayfa 32 - Rory

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Asi
Baskı tarihi:
Şubat 2020
Sayfa sayısı:
368
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786057649294
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Highlander Untamed: Macleods of Skye
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Nemesis Kitap Yayınları
Baskılar:
Asi
Asi
Dostlarını yakın tut, düşmanlarını daha da yakın...

İskoçya’nın en güçlü klanlarından birinin lideri olan Rory MacLeod için görevi her şeyden önde gelir. Klanı için yapamayacağı şey yoktur. Bu nedenle kral, ezeli düşmanının kızı Isabel MacDonald ile nişanlanmasını emrettiğinde ona karşı gelemez. Rory nişanın yalnızca bir yıl sürmesine karar verir, bir yılın sonundaysa Isabel’i ailesine teslim etmeyi ve çıkarlarına uygun başka bir kadınla evlenmeyi planlar. Ancak planları umduğu şekilde ilerlemez: Isabel’in baştan çıkarıcı güzelliğini ve ona meydan okuyan inatçı karakterini hesaba katmamıştır…

Onu kendine âşık etmek için yalnızca bir yılı vardı…

Isabel MacDonald, klanlar arasındaki amansız kavgaya son vermek için en büyük düşmanı olan Rory MacLeod ile evlenmeyi kabul eder. Asıl hedefi ise düşmanın kalbine sızmak ve sırlarını öğrenerek onları kendi klanının çıkarları için kullanmaktır. Ancak Isabel bugüne kadar yaşadığı en büyük mutluluğu düşmanında bulacağını, Rory’nin cazibesi ve cesur tavırlarıyla kalbini fethedeceğini tahmin edemez. Zaman daralırken Isabel bir karar vermek zorundadır: Sadakat mi, yoksa mutluluk mu?.”

Kitabı okuyanlar 216 okur

  • Okuryazarkitaplik
  • Ezgi
  • Gülşah Öktem KARABULUT
  • Duygu Emer
  • Zeynep Şimşek
  • Türkan Sezer
  • Merve
  • Ezz
  • Özge Özdemir
  • HilalEkin

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%3.2 (2)
9
%6.5 (4)
8
%0
7
%1.6 (1)
6
%0
5
%0
4
%3.2 (2)
3
%0
2
%0
1
%0