Tutsak Highland Guard Serisi 2

8,5/10  (8 Oy) · 
29 okunma  · 
8 beğeni  · 
798 gösterim
Rakipsiz denizci Erik MacSorley, asla kendisine karşı koyabilecek bir kadınla karşı karşıya gelmemişti ta ki sırılsıklam halde, yarı çıplak bir "bakıcı kadını" İrlanda kıyılarının açıklarından kurtarana dek. Ama Ellie'nin sıradan görünüşüne kanması bir talihsizlikti; o aslında İrlanda'daki en güçlü asilzadenin özgür ruhlu kızı, Leydi Elyne de Burgh'dü. Daha da kötüsü, bu karşı konulmaz kadın, Erik'in sıra dışı çekiciliğine kapılmayacağını kanıtlamaya kararlıydı. Erik ise onun direnişini, kalbinin derinliklerinde yankılanan bir tutkuyla alaşağı edebilecek kadar ısrarcıydı.

Sadakati her şeyin üzerinde tutan bir adam ve tarihin en zorlu taht mücadelesini tehlikeye atabilecek sırlar barındıran bir kadın. Kral ve vatan uğruna verilen savaşın sesleri karşı kıyılardan yükselirken, Ellie'nin aşkı bir efsaneyi dizginlemeye yetecek midir?
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2013
 • Sayfa Sayısı:
  456
 • ISBN:
  9786054629374
 • Orijinal Adı:
  The Hawk
 • Çeviri:
  Gönenç İnal
 • Yayınevi:
  Koridor Yayıncılık
 • Kitabın Türü:
Nur D. 
21 May 2015 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Erik nam-ı diğer Şahin tatlı diliyle kadınları kendine bağlamakta hiç güçlük çekmeyen maceracı, çapkın bir kaptan ve İskoçya'yı fetret devrinden çıkararak taç giyen İskoç Kralı Bruce'un (Robert de Bruce) mücadelesi için adam toplamakla görevli kilit kişidir.

Ellie ise dönemin en önemli kontlarından biri olarak İngiltere kralının yanında yer alan Ulster kontunun büyük kızıdır. Bakirenin dalışı isimli geleneksel bir kutlama esnasında yanlış zamanda yanlış yerde olması dolayısıyla kendini kontun çocuklarının bakıcısı sanan Şahin tarafından alıkonulur.

Daha da ilginci Ellie'nin kız kardeşi Elizabeth aslında Bruce'un karısıdır yani İskoç kralı Bruce onun eniştesidir. Tabii Erik'in kimi kaçırdığı ve düştüğü durumdan haberi yoktur.

Yazar kitabın sonunda birçok tarihi açıklama ve kurguyu yaparken nelerden esinlendiğini açıklamış zaten. Ama ben de kitabı okurken bir yandan tarihi olarak hikayenin seyrini araştırmadan edememiştim. Sürükleyici, ince eleyip sık dokunduğu belli olan ve yazarın çok severek yazdığını da hissettiren bir kitaptı.

Hush Hush 
08 Şub 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Yaa Erik e aşık olmamak mümkün değilki adam beni bile çok etkiledi:)Okuduğum en tutkulu ve en harika kitap ama kitabın kapağı olmamış kız yetersiz kalmış:)

haribu 
21 Eyl 2015 · Kitabı okudu · 7/10 puan

Monica McCarty severek okuduğum bir yazar.ancak bu iskoç muhafız alayı serisinde çok fazla tarihi bilgi aktarımı var,yetişemiyorum..ne nerdeydi nasıldı ,karakterler kimlerdi ,kim kimle akrabaydı :( ne bileyim bu seriyi sanırım çok sevemedim.olaylara mı yetişeyim,akrabalıklara mı bilemedim :) sadece Robert De Bruce'un özgürlük mücadelesini okumayı ,örümcekten ilham alan hikayesini sevdim.

PINAR DEĞİRMENCİ 
19 Tem 2016 · Kitabı okudu · 2 günde · Beğendi · 10/10 puan

Seri iki
Of kitap süperdi bence hiç bitsin istemedim. Erik ve ellie harikaydı
Bir korsan ve tutsağı
Onu gördüğü an hiç birşeye benzetmedi ama yüzünün güzelliği akıllığı ve adam edis tarzına aşık oldu.
Adamın çekici hali ve kendini beğenmiş hali bile güzeldi bana göre kızı sevme hali onunla atışma hali ve onu sevdiğini kabullenis hali
Ah ah monica süper is çıkarmışsin kesinlikle çok beğendim 10/9

Kitaptan 1 Alıntı

Çocukken paramız yokken kitaplara özlem duyardım annem üzüldüğümü her gördüğünde "bilgi denizinde yüzüyorsun, hayallerinde bir kitap" derdi. Şimdi büyüdüm artık onca kitabım var onlar bana özlem duyuyor tozlu raflarımda. Hayallerim değisti, ben değistim mutsuz büyümeler size.

Tutsak, Monica McCartyTutsak, Monica McCarty