Ruhun Ateşi Ateş Serisi 2

8,6/10  (24 Oy) · 
59 okunma  · 
18 beğeni  · 
1.256 gösterim
Sophie Langford çileden çıktığında birilerinin hayatı kökten değişecekti... Sevgi dolu bir ailede büyüyen Sophienin huzur, zenginlik ve bolca sıradanlıkla geçen hayatındaki tek renk, seneler önce bir kazada ailesini kaybeden kuzeni Lilianaydı. Ailesine katıldığı ilk günden itibaren anne ve babasının sevgisi de dahil ona ait her şey üzerinde sinsice hak iddia eden kuzenini kabullendiğini sanıyordu Sophie. Hatta Liliana baş döndüren güzelliğiyle ilk aşkını elinden aldığında bile bu kabulleniş elini kolunu bağlamıştı, çünkü babasına Lilianaya asla kızmayacağına ve onu seveceğine dair söz vermişti. Ancak sabrının da sınırları vardı ve bir gün o sınırlar küçük bir olayla ortadan kalktığında Sophienin aklındaki tek şey kuzeninin meydan okuyuşuydu. İlgimi hak eden erkeği bulduğumda onu baştan çıkarmayı dene... Tabii becerebilirsen... demişti kuzeni. Eh madem istediği buydu... Leighton Kontu Brendan Blackmore... Kibirli, buz gibi ve ulaşılmaz bir soyluydu. İnsanda merak, heyecan ve nefret uyandıran onca meziyete sahip bu adamın ilgisini çekmek göründüğünden çok daha zordu. Üstelik o ve Liliana birbirlerinden fazlasıyla hoşlanıyorlardı. Ancak Sophie kararlılığının önüne hiçbir kuvvetin çıkmasına izin veremezdi, çünkü Liliana başına gelecekleri çoktan hak etmişti. Üstelik Brendan Blackmoreu her gördüğünde hissettiği kalp çarpıntısı ve umutsuz arzu başka hiçbir teşvike yer bırakmayacak kadar güçlü ama bir o kadar da ürkütücüydü. Sophieye göre Brendana dokunmak buzla yanmaktı ve Sophie yanmak istiyordu.
İkisini bir araya getiren skandal, onları artık geri dönüşü olmayan bir yola soktuğunda Sophie ya pes edecek ya da imkânsız gibi görünse de mutluluk için sonuna kadar direnecekti.
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2013
 • Sayfa Sayısı:
  496
 • ISBN:
  9789944827003
 • Yayınevi:
  Epsilon Yayınları
 • Kitabın Türü:
Librarian 
06 Oca 2016 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Rita Hunter'ın (Zeynep Avcı Ataş) okuduğum ilk romanıydı ve tek kelime ile bayıldım. Tarihi aşk romanı yazmak başka bir mevzudur zira zamanda yolculuk becerisi gerektirir. Kurguyu yaratan hayal gücü kapasitenizin üzerine bir de resmen zaman-mekan-kültür mimarı olmanız gerekir. İlk andan itibaren bu becerilerde fireler bulmayı beklediğimi itiraf ediyorum. (Özellikle de son zamanlarda okuduğum bolca beğeni almış ama bence fos çıkan onca romandan sonra). Ne kurgusal, ne tasvirsel ne de gramersel bakımdan hiç bir noktada hüsran yaşamadım.Çok keyif aldım. Ve benim bu tarz romanlar için çıtam olan Babbara Cartland'ı ziyadesiyle geçtiğini hissettirdi.. Konusuna ilişkin bolca açıklama bulacağınız için bu yönde bir detaya girmiyorum. Kısaca diyebileceklerim; bayan kahramanımız Sofie ile bay kahramanımız Brendan'ın karakter ve fiziksel özellikleri yerinde ve zamanında bolca ve oldukça iyi şekilde resmedilmişti. İkisini ve aynı zamanda diğer karakterleri gözünüzün önünde canlandırmakta hiçbir sorun yaşamadığınız gibi, yazarın kalemindeki maharet nedeni ile sıkça romanın içine atlayıp başta kuzen Liliana olmak üzere pek çok kişiyi ciddi pataklamak isteyeceğiniz anlar yaşayacağınıza garanti verebilirim. Tavsiye ediyorum, kendisine en beğendiğim tarihi aşk romanları yazarı unvanını veriyorum ve ilk fırsatta yazarın diğer romanlarını da alıp okuyorum.

Tuğba Onat 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Tek kelime...
HARİKA...

Gerçekten çok ama çok güzel bir kitaptı. Hatta serinin ilk kitabı bu kitaba göre biraz pasif kalmış bile diyebiliriz.İki kuzenin arasında çok eskiden beri süregelen bir anlaşmazlığın sonucunda kıskanç ve kibirli olan(Liliana) kızın sözleriyle başlıyor tüm olaylar aslında.

'İlgimi hak eden erkeği bulduğumda onu baştan çıkarmayı dene... Tabii becerebilirsen...''

Tabi ki güzellik kadar önemli olan bir şey varsa o da masumiyet ve saflıktır. Ve güzel olduğu kadar kibirli de olan kızın yaptıkları akıl alır şeyler değil. Ama tüm bunlara rağmen kazanan tabii ki saflık ve masumiyet oldu.

Yazarın anlatımı okuru içine çekiyor. Dili çok iyi kullanmış ve olay örgüsü çok güzel ilerliyor. Bu tarz aşk romanlarını sevenlerin okuması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Özlem Ekiz 
06 May 19:50 · Kitabı okudu · 4 günde · 8/10 puan

Kitabın kapağı okuduğum birçok kitaba göre en iyi kapaklardan biri bence.

Aslında kitap gayet güzel ama sevilecek karakter sayısı çok az. Bu kitapta Sophie, Brendan'ın annesi ve Adrian-Isabel çiftimiz sevilmeyecek gibi değil.

Ancak Brendan'ı hiç sevmedim. Resmen Sophie adına üzüldüm ben. Brendan keşke o Lilliana cadısıyla evlenseydi de iyice sürünseydi.

Aşkın Ateşi'ne göre daha olaylı ve heyecanlı bir kitaptı ancak okurken bir yerden sonra sıkıldım bunun da baş sebebi elbette ki Brendan'ın odunlukları. Ben normalde erkek karakterlere bu sıfatı yakıştırmam hoşlandığıma hayran olunası, asil; hoşlanmadığıma şerefsiz küstah gibi sıfatlar kullanırım ancak Brendan için diyeceğim tek şey odundur.

Bunlara rağmen okunmaya değer bence.

Deniz Atakan 
26 Ağu 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Vay vay vayyy... Rita Hunter'a öncelikle kocaman tebrikler. Historical romanlar türünde yabancı yazarlara taş çıkaran yazarımıza sonsuz başarılar :) Türk yazarlarımızın sonuna kadar arkasındayım. İnsanın yazdıkları her zaman çok özeldir ve bu şekilde bir paylaşım büyük bir cesaret ister. Ayrıca bir yazar kendini her kitapta bir adım öteye taşıyabilir mi? Bunu yazarımızda kesinlikle görüyoruz. Her yeni kitap onun için yeni başarılar demek... Serinin son kitabını da aldım, Stephan'ın hikayesini merakla bekliyorum :)

Yahu bu Brendan nedir böyle??? Daha ilk kitapta onun hikayesinin bambaşka olacağını biliyordum. Genelde serilerin ilk kitapları daha çok sevilir ama Adrian ve Isabel'in hikayesi beni bu kadar etkilememişti. Ama Brendan... Bu adam insanın tüm sinirlerini ayağa kaldırıyor. Ahhh dedim seni bir elime geçirsem de bir güzel ıslak odunla dövsem!!! Buzdolabı ya bu adam... İsmin senin Buzdağından mı geliyor yahu evladım... Yemin ediyorum Titanic'i deviren Buzdağı acaba Brendan olabilir mi diye düşünmedim değil ;) Adam beni resmen çıldırttı. Bir insan nasıl bu kadar ketum olabilir anlamıyorum. Buzdağı modunu geçtim adam tam bir odun, hatta öküz, hatta... Neyse sustum. Konuşsan havan mı bozulur? Ahh yavrum bu Sophie ne çekti ya... Kendime sabırlı diyordum o kızın yerinde olsam ben artık dayanamaz kafasına indirirdim en yakınımdaki eşyayı... Brendan'ın ömrü bu kızı sorgulamakla geçti. Sophie'ninki de kendini açıklamaya çalışmakla... Ama yalan değil, Brendan bir kere inandı tam inandı bizim kediciğimize...

Hikayemiz Sophie'nin başbelası, cehennemde yanasıca kuzeni Liliana'nın Brendan'ı damat adayı olarak gözüne kestirmesiyle asıl noktaya geliyor. Sophie bu cadının yaptıklarından dolayı artık canından bezmiş durumda... Şimdiye kadar ailesini, çocukluğunu, oyuncaklarını hatta ilk aşkını bile elinden çalmış. Buna rağmen hala herkes onun bir melek olduğunu düşünüyor. Bu da daha çekilmez bir hale sokuyor Sophie'nin hayatını... Ve Sophie gözünü karartıyor. O da hayatında ilk defa Liliana'nın çok istediği bir şeyi elinden alacak ;) Leighton Kontu Brendan Blackmore'u... Böyle söyleyince pek resmi oldu yahu... Aman Allah'ım bizim Bay Buzdağı Brendan'ı baştan çıkaracak işte... O sırada da bizim kedicik daha ilk görüşte vurulunca Brendan'a işler içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ve ilk kitapta olduğu gibi yine skandal bir şekilde çiftimiz bir araya geliyor. Daha fazla da tüyo vermeyeyim okumayanlar için ama şöyle söyleyeyim ben kitabın bir kısmını metroda okudum -elimden bırakamadım da- ve kahkahalarımı tutamadım. Aralarındaki diyaloglar insanın okurken nefesini kesiyor ;)

Brendan adam olmuyor mu diyeceksiniz. Tabii ki oluyor. Sophie'deki bu aşk ve istek taşı şekillendirir zaten... Ama kendince diyelim. En güzeli de bu tarafı zaten... Yani öyle 180 derece değişmiş bir Brendan beklemeyin. Ama böyle bir adamın aşkının gelişimi öyle güzel adım adım anlatılmış ki çoğu yazar bunu ancak üçlemelerle başarabilirken yazarımız harika bir şekilde tek bir kitapta ilmik ilmik işlemiş. Hayran kaldım.

Bakınız bu bir Brendan efsane repliğidir:
"Sophie sen benim buz tutan ruhumun ateşisin."

Kitap çok güzeldi ama tek üzüldüğüm nokta Sophie'nin hamilelik ve doğum anlarını paylaşamadık. Bebek konusu aralarında böylesine sorun olmuşken Brendan'ın Sophie hamileyken üzerine titrediği anları, hatta olur olmaz zamanlarda dayanamayıp doktoru eve çağırışını okumak isterdim. Panik anlarındaki telaşını zevkle bekledim ama hoop ikizlerimizi gördük. Bunun dışında gönül rahatlığıyla tavsiye edilir arkadaşlar... Herkese iyi okumalar :)

PINAR DEĞİRMENCİ 
31 Tem 2016 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

SopiAteş serisi iki
Brendan#Sophie
Ne denir ki brendan sana taş misin buz musun ama hiç kızmadim sana yahu hahaha
Neyse yoruma gelince ilk kitaptada acaip merak ediyordum elinor un buz görünümlü kardeşini
Annesinin evlilik baskıları sonucu lili ile tanıştırılir.daha onla karşılasmadan Sophienin kahkahasina aşık olmuştur bile yüzünü görmeden etkilenir
Sophie lili eve geldiği andan itibaren herseyini kaybeder ondan daha zarif güzel olan kuzeni eline geçen herseyini alır sevgisine kadar

Neşeliyorumlar 
15 Ağu 2015 · Kitabı okudu · 10/10 puan

Ahhh bu kitaba nasıl bir yorum yapsam bilmiyorum. Ve bu bilinmezlikle yoruma ara veriyorum... :v

Eeevveeettt nerde kalmıştım. Bakıyorum da bir yerde kalamamışım. Bu kitap beni delirtti arkadaş. Hele Adrian'dan sonra Brendan'ın daha ılımlı olmasını beklerdim ama yok. Vakti zamanında İbrahim Tatlıses boşuna dememiş "beterin beteri var haline şükret dostum" diye. Al işte Adrian'dan dert yandım Brendan beni çileden çıkarttı.Yalnız benim çileden çıkmamla kimsenin hayatını ~ki buna kendi hayatım da dahil~ Sophie Langford gibi değiştirmeye çalışmadım. Ama elimin altında Brendan,Adrian veyahutta Stephan olsaydı değiştirmek isterdim ya. <3.<3

Kitaba gelirsem... İlk bölümümüz kitabın cadısı Liliana'nın anne ve babasını trafik kazasında kaybedip Sophie'nin ailesinin yanına gelişi ile başlıyor. Cadı işte nolacak. -_- Daha ne olacağı 8 yaşındayken belliydi bu pisliğin. Neyse işte gelir gelmez ilk iş olarak Sophie'ciğin en sevdiği kurdelesine göz koyuyor ve alıyor. Siz sonrasında duracağını sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. O aç gözlü,kendini beğenmiş,bayır gülü hiç durur mu Sophie'nin sevdiği her ne varsa kıskanıp Sophie'nin elinden almaya ant içmiş. Sanki Sophie ona ne yaptı.

Ve Sophie 15 yaşındayken hoşlandığı Jordan ile bir buluşmasında yanına yılan Liliana'yı da alır. Maksak dedikodu çıkmasın diye ama nerdeee... Keşke dedikodu çıksaydı. Ama ne oldu kıskanç Liliana Sophie'yi çekemeyip sözde yüzme bilmiyorum bahanesiyle kendini göle atıp oğlanın dikkatini çekip Sophie ile olmayan arasını bozdu. Ve o gün Liliana Sophie'ye şöyle dedi;

Lily’nin yüzü gevşedi ve büyüleyici bir gülümsemeyle aydınlandı. “Eğer seni tatmin edecekse senin de aynısını yapmana izin vereceğim. İlgimi hak eden erkeği bulduğumda onu baştan çıkarmayı dene... Son derece adil değil mi?”
Sophie öfkeyle kuzeninin kolunu kavrayıp onu sertçe kendine çekti. “Sen delirdin mi?”
Onun öfkesinden zerre kadar etkilenmemiş görünen Liliana gülümsemeye devam ederek, “Daha ne olsun Sophie? Sana ait olanları aldığımı söyleyip duruyorsun. Ben de sana ödeşme şansı veriyorum,” dedi ve alaycı bir sırıtışla ekledi. “Tabii bana karşı ne kadar az şansın olduğunu unutmamalısın.”


İşte o gün Sophie'nin 21 yaşında iken geldi. Sophie özgürlüğüne düşkün biri olduğunda Londra'daki son 2 sezonu yaşadığı talihsizlikler nedeniyle kaçırmıştır. Bunlardan biri kolunu kırması diğeri ise zatürreye yakalanmasıdır. Keşke o 2 sezonda yılan Lily kendine bir koca bulsaydı ama o kendini dükten aşağısına layık görmeyen Lily yine Sophie'nin başına kaldı.

Hangi leydinin verdiği baloydu hatırlamıyorum işte o baloda Brendan'ın dikkatini başta yılan Lily'nin güzelliği çekiyor. Ama asıl önemli mevzu duyar duymaz vurulduğu o kahkahanın sahibi. Onu da sadece arkasından görüyor ve saçlarını da dikkate değer buluyor ama geçip gidiyor. Erkek milleti değil mi bir yüz güzelliğine vuruluyorlar hemen. Ne vaar yani Lily'nin dışı güzelse. sen birde onun çürüyüp kokmuş içini Sophie'ye sor. resmen dışı sizi içi beni ve Sophie'mi yakıyor.

Güzelliği ile Brendan'ın dikkatini Lily çeker de o karizma ve yakışıklılıkla Lily'nin dikkatini Brendan çekmez mi? Çeker elbette. Tamam bir dük değil ama yine de çekti hay çekmez olasıca. Bu da demektir ki Sophie'nin sahneye çıkma vaktidir. Yalnız bu Sophie'nin saflığı,iyi niyeti ve çekingenliği ile nasıl olacak orası meçhuldü. Ta ki... neyse ya sonra anlatırım ben size.

Yılan Lily dilini içerde soktuğu sürece masum bir melekti. Kaynanası Maddy bile başta Lily'den hoşlanmış ona gelini gözüyle bakıyordu. Ne zaman ki Sophie'ye karşı yılan dilini ortaya serdi o zaman Maddy'de Lily'den vazgeçip Sophie'nin yanında saf almaya başladı.

Gelelim Sophie'nin Brendan'ı elde etme çabalarına... Kızımız çok güzel tamam Brendan'ın dikkatini de çekiyor baya baya ama ahh birde şu yılan Lily olmasa her şey daha çabuk olur ama dediğim gibi yılan Lily var. Hep dikkatleri kendi üstünde tutup Sophie'min ışığını azaltıyor. Ve burda bir atasözümüzün dediği gibi, "Güneş balçıkla sıvanmaz..." Sophie'nin güzelliği güneş iken Lily'nin güzelliği de tamamen balçık oluyor. B|

İşte yine bir baloda eğlenirken Sophie Lily'e aşşırı derecede gıcık ve sinir olup geçenlerde de teyzesinin anlattığı bir hikayedeki gibi... offf o kelime neydi ya daha 2 saniye önce aklımdaydı bak yine geldi gitti durun bulucam... ya bulamadım :'( neyse bulunca yazarım artık :/ ve sonunda o kelimeyi buldum SKANDAL :D ... Brendan'ın olduğu çalışma odasına girip onun dikkatini çekmeye çalışsa da Brendan'dan sadece ne kadar berbat olduğuna dair aldığı yanıt olunca ve dışarıda da adım seslerini duyunca dayanamayıp yapışıyor Brendan'a. Tek sorun gelenler Isabella ve Adrian'dır. Bu da istediği etkiyi yaratmaz.

"Hanımeli....""Ne?""Hanımeli kokuyorsunuz.""Evet, yıllardır hanımıeli kokarım. Bu da mi yanlış?""Kesinlikle büyük bir yanlış."Sophie ona aklını kaçırmış gibi baktı."Gözyaşlarını boşuna harcama."Sophie sağ gözünde titreşen bir damla yaşı akmadan hırsla sildi ve nefretle tısladı. "Canın cehenneme!"Genç adam öyle manidar bir hareket yaptı ki Sophie onun senelerdir cehennem ateşlerinde yandığına inanacaktı neredeyse."Küçük kedi beni çok rahatsız ediyorsun."


Bu olaydan sonra bir daha Brendan'a yaklaşmama kararı alan Sophie'yi bu sefer bir skandalın ortasına Maddy atar. Hem Sophie'yi sevip gelini olarak görmeyi istemesinden hem o yılan Lily'dense Sophie'nin olmasını istemesi hem de Sophie'nin Brendan'ı sevdiğini itiraf etmesi bundaki en büyük etkendir...

Maddy'nin planı ile Brendan Sophie ile evlenmek zorunda kalır kalmasına da kıza hep çok kötü davranıp onu hep hor görür. Bunun sebebi de annesinin hazırladığı oyundan dolayı Sophie'yi sorumlu tutmasıdır. Zavallı Sophie'm Maddy'nin yaptıklarından kendisi itiraf edene kadar haberi bile olmaz.

Ha bu arada yılan Lily Brendan onun yerine Sophie ile evlendi diye yerine oturup uslu uslu yas tuttuğunu sanıyorsanız hiç heveslenemeyin. Leighton malikanesine bir akşam yemeğine geldiklerinde Lily Brendan ve Sophie'nin hala evliliklerinin gereğini yerine getirmediğini öğrenip yine Brendan'a sırnaşmaya başlar ehh Brendan'ında canına minnet hemen Lily'e kurlaşmasında karşılık verir. -_- Langford ailesi ve Lily malikanede kaldığı sürece Lily'de akşamları kendini mutlu etmek için erkek hizmetlilerin barbut oyununa katılır ve onlarla beraber bira içer. Yine bir akşam Sophie oyun oynayıp sarhoş olmuşken Stephan ve Brednan durumu görür ve uzaktan izlerler. Ama Brendan karısının o haline daha fazla dayanamayıp onu eve götürür. Sarhoş Sophie çok tatlıydı. <3.<3

En sonunda geceler ateşlense de gündüzler Brendan'ın tavırları ile kutuplardan farksız geçmeye devam ediyordu. Tüm bu olanların üstüne Sophie'nin kontluğa bağlı köyde yaşayan hamile bir kadının doğumunda yardım edip üstü başı kanlı bir halde Brendan'ın karşısında olayın yorgunluğu ve şokuyla bitkin düşmesi Brendan'ı çocuk yapmama kararı almasına iter. Bunda kardeşi Eleanor'u bebeğini doğrduktan sonra kaybetmesini de hatırlayınca kararında emin oluyor. Brendan'ın bu kararını kendisinden değil de arkadaşları Adrian ve Stephan'a söylerken şans eseri duymasıyla Sophie'nin yeşermeye başlayan ümitleri yine soğuk bir kar kütlesinin altında kalıp ölüyor.

Yılan Lily'de sonunda kendine bir koca bulup nişanının haberinin verileceği balo için Leighton ailesine de davetiye yollar. Balo tam dedikodu malzemesi doludur. Hem Sophie Lilly ona her ne kadar kötülük etmişse de kuzendir diyerekten yine onun iyiliğini düşünüp "gel şu dük bozuntusuyla evlenmekten vazgeç hem sana kötü de davranıyor korkuyorsan da babam ve Brendan bir şekilde halleder" demesine rağmen yılan Lily yine vazgeçmez burnunun dikine gider. Baloda nişanlısı tarafından zorla çekiştirilince Sophie'de ikisinin peşine düşünce ortalık az biraz karışır ve Brendan dük bozuntusunun ağzını yüzünü kırar.

Sophie ve Brendan'ın düzelmeyen araları yine bozulup Brendan'da Londraa'daki işleri bahane edip dönmeyince Sophie sayfiyedeki eve gitmeye karar verir. Yolda arabası saldırıya uğrar ve Sophie'yi dük bozuntusu o yol üstündeki köhne bir kulübeye zorla getirttirir. Neyseki Maddy bir önceki gün Brendan'a Sophie'nin York'a gideceğini haber veren bir pusula yollamıştır da Stephan pusulayı fark edip Brendan'ın zamanında yola çıkarak dükün Sophie'ye zarar vermeden yetişmesini sağlamıştır. Pislik dük bozuntusu kaçarken son pisliğini de yapıp Brendan'ı sırtından vurup öyle kaçıp gitti. Sonrası ise Brendan'ın iyileşmesini beklerken geçen günler dizisiydi. Tabi arada çok olay oluyor ama onu da ben anlatmayayım artık siz okuyun. İşte öyleydi böyleydi derken yine yeni ve yeniden mutlu son...

"Sophie sen benim buz tutan ruhumun ateşisin."

Ve son olarak Rita Hunter kitaplarının en sevdiğim yönü ise kitap kapağının mutlaka kitaptaki bir sahneden seçilmiş olması <3.<3

Kitaptan 13 Alıntı

Tuğba Onat 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

O aptal neye ihtiyaç duyduğunu anlayana kadar etim toprağa karışıp kafatasım böceklere ev olacak.

Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 122)Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 122)
Tuğba Onat 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Maddy, ''Oğlum tam bir aptal. Acaba bebekken onu kafasının üzerine düşürmüş müydüm? Hiç hatırlamıyorum. Belki de babasının işidir,'' dedi.

Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 121)Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 121)
Tuğba Onat 
14 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

Sophie sen benim buz tutan ruhumun ateşisin. Yanımda değilken hissettiğim boşluk, seni tanımadan önceki hayatımın özeti. Bu beni kızdırıyor, zayıf hissettiriyor, fakat aynı zamanda yaşadığımı hatırlatıyor. Yaşamayı seviyorum Sophie... Ben öyle bencil bir adamım ki her ne sebeple olursa olsun beni bırakmaya kalkarsan umursamam, o sebepleri ellerimle yok eder ve gerekirse seni kulelerden birine hapsedip yaşamaya devam ederim. Ama hepsinden önemlisi, biri sana dokunmaya kalkar ya da seni incitirse onu elerimle öldürürüm.

Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 483)Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 483)
Tuğba Onat 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

- Zekice sözler söylemen gereken zamanlarda susup kalıyorsun ama susman gereken zamanlarda çenen düşüyor. Gerçek bir aptalsın.
+ En azından sürtük değilim. Sinsi bir yılan da değilim. Kötü kalpli ise hiç değilim. Bu da beni mutlu bir insan yapmaya yetiyor.

Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 71)Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 71)
Tuğba Onat 
12 Ağu 2015 · Kitabı okudu · İnceledi · 10/10 puan

- .... O benim anladın mı? Kısacık boyun ve rahatsızlık veren varlığınla onun gözünde bir pireden farksızsın, unutma.
Sophie kolunu sertçe çekip kurtardı.
+ Sende şunu unutma Lily... Pirelerden kurtulmak düşünüldüğü kadar kolay değildir.

Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 96)Ruhun Ateşi, Rita Hunter (Sayfa 96)
2 /