Rita Hunter

Rita HunterGüz Fırtınası yazarı
Yazar
7.9/10
913 Kişi
2.912
Okunma
174
Beğeni
17,3bin
Görüntülenme

Hakkında

Zeynep Avcı Ataş ''Yazdığı historical aşk romanları ile batılı muadilleriyle yarışan yetenekli Türk kızı..'' Epsilon Yayınevi 08.08.80’de Zonguldak’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Zonguldak’ta okudu. Özellikle lise dönemimde, üniversiteyi kazanmaktan daha mühim gördüğü zengin bir Barbara Cartland koleksiyonuna sahip oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdiğinde de çok sayıda kitap okumuş olmasına rağmen, yine de bir şeyler yazabilmek için eline kalem aldığı söylenemezdi. Üniversitedeyken stajyer olarak başladığı şirkette öncelikle İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak 2 sene çalıştıktan sonra 7 sene boyunca görevine aynı firmada yönetici asistanı olarak devam etti. Amatör yazarların hikâyelerini yayınladıkları bir sitede, ilk denemesini yayınladığında çok iyi tepkiler aldı ve bu işi benimsedi. İlk kitabı Kalbimi Çaldın da öncelikle internet hikayesi olarak yayınlandıktan sonra okurlarıyla buluştu. Diğer kitapları Tatlı tuzak ve Ateş Serisi olmakla birlikte yazmayı asla bırakmayacağı için okurlarını yeni kitaplarıyla buluşturması yakındır.
Tam adı:
Zeynep Avcı Ataş
Unvan:
Türk Yazar
Doğum:
Zonguldak, Türkiye

Okurlar

174 okur beğendi.
2.912 okur okudu.
18 okur okuyor.
673 okur okuyacak.
31 okur yarım bıraktı.
Reklam

Sözler ve Alıntılar

Tümünü Gör
"Laflar, laflar... Bu sefer öğüt almak için gelmedim. Tek istediğim biraz huzur."
"Eğer felaketi engelleyemiyorsan en azından kontrol altına almak gerekir."
Reklam
"+Canını sıkan bir şey mi var?" "Pek çok şey..."
"Fakat umut, onun dünyasında çoğu zaman yanılsamaydı. Ve her şey bittiğinde, umudun basit bir yanılsama değil, gerçek bir aptallık olduğunu anlayacaktı."
Çoğu insanın hayatta belli bir amacı olmazdı. Yaşamak dı­şında elbette...
Sayfa 27
"Sadakat çoğu zaman ahlakla ilgilidir."
Rita Hunter
Rita Hunter
"Bizi sadece sevdiklerimizin düşünceleri incitebilir..."
Rita Hunter
Rita Hunter
Reklam
Yaralar sadece yüzeydedir, Savaşın asıl hasarı insanın kafasındadır.
Rita Hunter
Rita Hunter

Yorumlar ve İncelemeler

Tümünü Gör
432 syf.
8/10 puan verdi
·
6 günde okudu
GEÇMİŞİN GÖLGESİ
Herkese Merhaba, Rita hunter kalemeni özlemişim gerçekten, her kitabına hayran olduğum gibide bu kitabıda hayran kaldım. Kitaba gelirsek; Yıllar önce adının karıştığı skandal yüzünden ait olduğunu sandığı toplumdan dışlanan Evelyn Rosewell’in tek arzusu, ailesinin içine düştüğü maddi darboğazdan çıkabilmesi için üzerine düşeni yapmaktır. Ancak
Geçmişin Gölgesi
Geçmişin GölgesiRita Hunter · Epsilon Yayınevi · 202333 okunma
488 syf.
10/10 puan verdi
·
Beğendi
Rita Hunter
Rita Hunter
in yazdığı bu tarihi kurgu aşk romanı benim vazgeçilmez dediğim kitaplar arasında yer alanlardan bir tanesi. Hani bazen burda iletilerde soruyorlar, hangi kitabı 2. bir kez okumak isterseniz diye işte
Aşkın Ateşi
Aşkın Ateşi
de benim için bu konuda en üst sırada yer alıyor. Ben bu kitabı yıllar öncesinde 2 kez üst üste 3. Sefer de ise aradan 2 3 yıl geçtikten sonra okudum. Şuan yine olsa yeniden okurum.Ve her defasında aynı heyecan ve aynı tutkuyla okudum. Neden bilmiyorum ama konusu, işlenişi, olayların heyecanı beni çok ama çok etkilemişti. Sanırım bunda birazda tarihi kurgu eserlerini ve ödenemler de yaşanan aşk hikayelerine olan merakımdan geliyor. Aslında seri halde olan romanlar birincisi bu kitap. 2.
Ruhun Ateşi
Ruhun Ateşi
3.
Kalbin Ateşi
Kalbin Ateşi
İmkanım olursa bir gün bunları da alıp okumak istiyorum. Uzun lafın kısası yine okunmasını tavsiye ettiğim bir kitap
Aşkın Ateşi
Aşkın AteşiRita Hunter · Epsilon Yayınları · 2012383 okunma
479 syf.
8/10 puan verdi
Bu kitabı okurken derin bir üzüntü hissetmeden kendimi alamadım. Kitapta kadını gösterdikleri durum ve davranış ve aşağılama o kadar rahatsız ediciydi ki.. En kötüsü bile bunun gerçek olduğunu hepimiz biliyoruz. Günümüzde bile tamamen yok olmuş değil ve gerçekte olduğu gibi kitaplardaki gibi mutlu bitmis olmayabiliyor. SPOILER Kızlarını sırf para uğruna canavarın teliyle evlendirmiş olmalarını aklım almıyor kabul etmek istemiyorum ama gerçekler acı verici diye boşuna demiyorlar. Bir ara çok korktum bazı saçma kitaplar gibi kedisine eziyet edene ve tecavüz etmeye çalışana aşık olmak gibi bir aptal hikayeye döncek diye öyle olsaydı kitabı yarıda bırakırdım ama hikaye öyle gitmedi iyi ki.. Kitap yarısından sonra iyi gitsede ben Emily de kendimden bazı özellikler bulmadan edemedim yazar karakteri öyle kalbime işledi ki .. Bilmiyorum bazı hakaretler çok ağırdı ve bilemiyorum neyse .. Bir diğer değinmek istediğim nokta ise ya Emily ilk kocası o alçak soysuz, iktidarsiz olmasaydı ne olcakti? O acı verici soru kafamı kurcalıyor. Sanırım Emily o kafeste o zalimlikle yaşayabileceğini sanmıyorum.. Neyse, Kitabı merak edenler okusun derim :)
Siyah Kadife
Siyah KadifeRita Hunter · Epsilon Yayınevi · 2015330 okunma