1000Kitap Logosu
Rita Hunter
Rita Hunter
Rita Hunter

Rita Hunter

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.1
804 Kişi
2.144
Okunma
137
Beğeni
10,6bin
Gösterim
Tam adı
Zeynep Avcı Ataş
Unvan
Türk Yazar
Doğum
Zonguldak, Türkiye, 8 Ağustos1980
Yaşamı
Zeynep Avcı Ataş ''Yazdığı historical aşk romanları ile batılı muadilleriyle yarışan yetenekli Türk kızı..'' Epsilon Yayınevi 08.08.80’de Zonguldak’ta doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Zonguldak’ta okudu. Özellikle lise dönemimde, üniversiteyi kazanmaktan daha mühim gördüğü zengin bir Barbara Cartland koleksiyonuna sahip oldu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdiğinde de çok sayıda kitap okumuş olmasına rağmen, yine de bir şeyler yazabilmek için eline kalem aldığı söylenemezdi. Üniversitedeyken stajyer olarak başladığı şirkette öncelikle İnsan Kaynakları Sorumlusu olarak 2 sene çalıştıktan sonra 7 sene boyunca görevine aynı firmada yönetici asistanı olarak devam etti. Amatör yazarların hikâyelerini yayınladıkları bir sitede, ilk denemesini yayınladığında çok iyi tepkiler aldı ve bu işi benimsedi. İlk kitabı Kalbimi Çaldın da öncelikle internet hikayesi olarak yayınlandıktan sonra okurlarıyla buluştu. Diğer kitapları Tatlı tuzak ve Ateş Serisi olmakla birlikte yazmayı asla bırakmayacağı için okurlarını yeni kitaplarıyla buluşturması yakındır.
Sadece Okur
Aşkın Ateşi'yi inceledi.
488 syf.
·
2 günde
·
8/10 puan
Merhabalar Aşkın Ateşi yazardan okuduğum ilk kitap ve aynı zamanda bu türde henüz çok çömezim. Bu yüzden belki eksik bir yorum olabilir şimdiden uyarmak istedim Öncelikle sevdiğim kısımlara değinecek olursam kitabın en sevdiğim yanı çok akıcı olmasıydı. Bir çırpıda bitiriverdim. Isabella karakterini çok sevdim. Tam bir gözü kara ve cesur aşıktı. Isabella ne kadar cesursa Adrian bir o kadar tereddüt eden bir karakterdi ve bir noktadan sonra ee yeter adam ol leyyn dedim içimden. İkilinin özellikle kitabın başlarında ki çekişmelerini ve tutkularını okumak çok keyifliydi. İşte bu noktada kitabın benim gözümde olumsuzluklarına bodoslama giriş yapıyorum. Başlarda keyifli giden tartışmalarının ardından karakterlerin birbirlerini tanıma evresine geçmelerini bekliyordum lakin sanki karakterleri tam tanıyamadık. Geçmişlerini biliyoruz falan eyvallah ama ne severler, ne sevmezler gibi kişisel ayrıntılara falan çok değinilmemişti. Yani karakterlerin sohbetlerini doğru düzgün okuyamadığımdan, onları tam anlamıyla tanıyamadım gibi geldi bana. Birde ben kitabı okuyorken bir noktadan sonra fazla uzatılmış ve olayların biraz tekrarını okuyormuş hissi verdi. Yani kitabın daha kısa olmasını isterdim Kitabı genel anlamıyla sevdim çabucak okudum ama bayıldım mükemmeldi kesinlikle okuyun diyemem. Yine de benim gibi historical love türüne giriş yapanlar için önerebileceğim çerezlik bir kitap.
Aşkın Ateşi
8.0/10
· 294 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
8
Esma Kocaağa Ay
Yağmurla Gelen'i inceledi.
250 syf.
·
9/10 puan
Çok eğlenerek okudum. Zamanda yolculuğun da yer aldığı, zamanlar arası farkın komik bir şekilde işlendiği bunun yanında historical dan beklenen aşkın ve çekişmenin de güzel bir şekilde yer aldığı bir kitaptı.
Yağmurla Gelen
7.1/10
· 56 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
2
kitapevreni
Güz Fırtınası'nı inceledi.
587 syf.
·
4 günde
·
9/10 puan
Rita Hunter, Türk historical yazarları içinde tek geçtiğim isimdir. Tüm kitaplarını çok severim. ‘Güz Fırtınası’ seneler önce okuduğum bir kitaptı ancak seriye devam etmek istediğim için en baştan okumak istedim. Malum hafızam bu konuda pek iyi değil! İyi ki de okumuşum, hem tarihi aşk okumayı hem de yazarın kalemini özlemişim Jane, gizli gizli iblislerle ilgili kitap yazan, yanında tuz ve demir hançer taşıyan, saf ve tatlı halleriyle beni oldukça güldüren güzel kızılımız. Alexander ise onun masumiyetini bahar gibi tazeleyici bulan, hakkında çok kötü dedikodular dönen yakışıklı, karizmatik dükümüz. Jane, bir papaz kızı olmaktan hiç utanmasa da bir dükle evlenebileceğine de hiç ihtimal vermez. Birkaç kez onu zor durumdan kurtaran bu yakışıklı adama hissettiklerine isim vermekte de oldukça zorlanır. Alexander, kız kardeşine ders vermeleri için Jane’in annesini tuttuğunda, Jane hayatlarının sonsuza kadar değişeceğini tahmin edemez. Jane masumiyetinden kaynaklanan sözleri ve hareketleriyle sık sık beni güldüren bir karakter oldu. Alexander da baştan beri ne istediğini bilen güçlü bir karakterdi, en sonda biraz saçmalasa da kısa sürede toparladı ve bence çok tatlı bir ikili oldular. Ateş serisinden karakterleri az da olsa okumak da çok güzeldi. Beatrice sinir bozucu olsa da sevdiğim bir karakter oldu. Jane’in ona akıl hastası demesine her seferinde güldüm Sözün özü severek okuduğum bir kitap oldu yine, çok ara vermeden ‘Kış Nefesi’ni okuyacağım.
Güz Fırtınası
8.0/10
· 378 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
1