Yonca Kocadağ

Yonca Kocadağ

YazarÇevirmen
7.6/10
75 Kişi
·
202
Okunma
·
0
Beğeni
·
871
Gösterim
Adı:
Yonca Kocadağ
Unvan:
Şarkıcı, Geri Vokal, Söz Yazarı, Besteci, Yazar, Çevirmen
Şarkıcı
90'lı yılların başında çıkardığı tek albüm "Her Daim Yonca"..

Geri Vokal
Sezen Aksu / Işın Karaca /

Söz Yazarı
Gökhan Türkmen -Ağır Ağır (Serkan Söylemez ile)..
Seden Gürel (Bir Nefes albümü)..

Yazar
Sadece Bir Gecelik (E. Nihan Durukan ile)..

Çevirmen
Çeşitli almanca kitaplarından çeviri..
Beni bilirsin. Tanışmışızdır mutlaka...
Geçmişinde bir giz, vicdanında bir izim. Yaşadığım gerçek, sözde yalanım ben. Ya beni görür, başka şey görmez gözün; ya da her şeyi görür,beni göremezsin. Herkesçe yasak,aşkın ötesinde özgürüm. Bazen bir erkeğin aşkında defo,bazen bir kadının aşkında yamayım. Bazen bir erkeğin düşündeyken; bir kadının bedeninde ürpertiyim. Bazen bir gözyaşı, bazen bir tebessüm, bazen de aynadaki aksinim. Aslında bir kaçış; ama hep suçum ben.
Şimdi; "Sadece bir geceliğim!"
Adım ihanet...
Aşkın içindeki sır'ım.
Sırrımızı paylaşalım mı?
219 syf.
·Beğendi·7/10
Hayata yeniden baslamak gibi bir hayaliniz var, şehrinizle birlikte hayatiniz da değişiyor. Hayatınıza giren adamın adı Berk. Sizi çok seviyor ve tabi siz de onu. O kadar uyumlusunuz ki anlatamam, aaa durun bir dakika, aslinda pek de öyle değil sanki. Ayrı dünyaların insanları mı aşık olmuş yani birbirine! Neyse neyse yine de aşk güzel, idare edersiniz.
Aradaa gecen olaylardan bahsetmesek iyi olacak ama Berk size bir gecelik almış. Koydunuz çekmeceye duruyor. Zaman geçiyor aradan ve o da ne, aldatılıyorsunuz... Hem de kiminle, bu kadın da kim böyle, size hiç benzemiyor, alakasız biri. Neyse sonuçta aldatılmışsınız ve birşekilde o kadınla konusma imkanı buluyorsunuz ve ikiniz de Berkle olan serüveninizi anlatan bu kitabı yazıyorsunuz. Herşey iyi güzel, birşeyler olmuş da, o bahsettiğim gecelik de neyin nesi değil mi?
Berk o geceliğin aynısından, sizi aldattığı kadına da almış ve ikiniz de "sadece bir geceliği" sadece bir geceliğine" giyiyorsunuz.
Ilginc değil mi, ürpertici.Yalnız birşey daha var.
Kitap gerçekten içindeki kahramanlara, Nihan ve Yonca'ya ait. Bu çok daha ürpertici.
Ben olsam nasıl davranïrdım bilemiyorum...
405 syf.
·Puan vermedi
Dedektif stadler ilginç bir o kadar da karmaşık görünen bir travesti cinayetini araştırırken bu cinayetin daha önce gerçekleşen başka bir cinayetle bağlantıları olabileceğini söyler fakat bunu kanıtlayacak yeterli delillere sahip değildir.
Stadler cinayeti çözmeye çalışırken Eskiden katil profili analizcisi olan Liz Montario' dan yardım ister ancak Liz artık bir üniversitede psikoloji öğretmeni olarak sakin bir hayat sürdüğünden davayı kabul etmek istemez.
Taaaki Liz bir kaç gün sonra ise masasında imzasız isimsiz bir not buluncaya kadar. Notta "Beni bul."yazılıydı. Liz bu nottan sonra davayı kabul eder. Cinayeti araştırırken olayların ucunun kendisine dokunduğunu farkeder ve işler çok ilginç ve heyecan verici yönlere kayar.
Cinayetleri kimin işlediğini söyleyemem sürprizi kaçar
Bence kitap okunmaya değer. Çok heyecan uyandıran bir eser.
Şimdiden iyi okumalar. Esenler Kalın. 🤗🤗🤗
354 syf.
·Beğendi·10/10
Tavsiye üzerine okumaya başladığım bu kitap tam anlamıyla bir şaheser;
Yanı sıra okuduğum zaman merak ve heyecan duygularimi dizginlemek çok zor.olaylar içiçe tam bir olay döngüsuyle birbirine bağlanmiş.Her bir sayfası apayrı bir dünya okudugunuz sayfayı düşünüp hazmedemeden diger bir sayfada bambaska bir seyle karsilasiyosunuz...!
Arkadaslar acilen okumanizi tavsiye ediyorum.ACİLENN

SİNA BEERWALD' a cok tesekkur ediyorum..!
405 syf.
·Beğendi·9/10
Tamamen ayrı 2 bambaşka olayların nasıl tek bir olayda nasıl aslında tek bir kişi de birleştiğini çok güzel okuduğumu düşünüyorum. Polisiye önceliğim değildir (Harlan Coben dışında). Ama başka kitabım yanımda yok diye başladıktan sonra bırakamayıp devam ettim.
405 syf.
·Beğendi·6/10
Çocukluğumda çok sevdiğim bir bilim kurgu dizisiydi, kitabı olduğunu öğrenince almak istedim. 41 yıllık bir kitap olduğu halde kondüsyonu iyi. Sadece kapak baskı kalitesi pek güzel değilmiş o da yayınevinin suçu tabi ki :)ama yinede iyiydi
219 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı yazanlar aldatılan iki kadın. Aslında aldatan erkeklerin her zaman eşine, sevgilisine yakalanabileceğini gösteren, bunun için ya hiç aldatmamak ya da ayrılmak gerekli diye düşünüyorum.
600 syf.
·Puan vermedi
Hikayesi biraz sürükleyici geldi diyebilirim ama bir şeyden sonra bağlantının koptuğu klasik aşk hikayelerine dönmüş olması beni hayal kırıklığına uğrattı yani ...
405 syf.
·5 günde·Beğendi·Puan vermedi
Sürükleyici ve güzeldi ama sonunu cok yüzeysel geçmiş gibi geldi daha fazla detay verebilirdi yarıda kalmış gibi hissettim. Yine de okumaya değer derim.
405 syf.
Eski bir davayı hatırlatan yeni bir olay. Kimseyi ikna edemeyen dedektif...

Şüphelendiğiniz kişi bir yangında bir yangında ölmüşse ve aradan 16 yıl geçmişse kimi nasıl ikna edersiniz?

Karınız öldürülmüşse ve ölümünden sonra önceki hayatında erkek olduğunu öğrenseniz ne yapardınız?

Kitap sizi heyecandan heyecana sürükleyecek.
548 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Buradan yayınevlerine sesleniyorum neden? Neden güzelim serileri yarıda bırakıyorsunuz? Bitmeyen serilere başlamaya korkar oldum bu yüzden. Gelelim kitap incelemesine;

Öncelikle bu kitabı ilk kitaptan daha çok sevdim, sayfa sayısı ilk kitaptan az olsa da daha dolu dolu geldi bana. Kitap aynen ilki gibi devam ediyor ve tabi ki entrikalar, savaşlar, tehlikeler dur durak bilmiyor. Ölümsüz Artax aşkına yakın olabilmek için korsanlarla mücadeleye giriyor ve beklenmedik şeyler oluyor. Gonvalon tehlikeli bir varlıkla tehlikeli bir anlaşmaya varıyor ve sonuçlarına katlanmak zorunda kalıyor. Ejderhalar arasından bir hain, hain planlarla uğraşıyor. Yeşil ruhlar atağa geçiyor. Cüceler ejderhalarla saldırıyor. Nandalee hem öğretmeni hem sevgilisi olan Gonvalon ve arkadaşı Bidayn ile birlikte gizlice bir keşif görevine gidiyorlar ve başlarına olmadık işler geliyor. Sonunda ise bir kehanet ve zor, çok zor bir görev alan bir karakterimiz var.

Bu kitap ilk kitaptan çok daha tatmin ediciydi ve ilk kitapta canımı sıkan birkaç sayfada bir değişen hikayeler bunda yoktu. Bu da daha rahat okumamı sağladı. Kitabın yarılarına gelmiştim ki; yahu bu hikaye hala çok yavaş ilerliyor nasıl bu kadar olay bağlanacak diye düşünürken, ''yoksa...'' dedim ve hemen kitabı araştırdım. Üzülerek gördüm ki kitabın şuan beş cildi varmış ve maalesef sadece iki cildi basılıp bırakılmış. Halbuki olaylar iyice heyecanlı bir hal almıştı, neden güzel seriler devam etmez anlayamıyorum. Son olarak tekrar yayınevlerine sesleniyorum: Lütfen yarım kalan serileri de görün artık!

Yazarın biyografisi

Adı:
Yonca Kocadağ
Unvan:
Şarkıcı, Geri Vokal, Söz Yazarı, Besteci, Yazar, Çevirmen
Şarkıcı
90'lı yılların başında çıkardığı tek albüm "Her Daim Yonca"..

Geri Vokal
Sezen Aksu / Işın Karaca /

Söz Yazarı
Gökhan Türkmen -Ağır Ağır (Serkan Söylemez ile)..
Seden Gürel (Bir Nefes albümü)..

Yazar
Sadece Bir Gecelik (E. Nihan Durukan ile)..

Çevirmen
Çeşitli almanca kitaplarından çeviri..

Yazar istatistikleri

  • 202 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 196 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.