Yonca Kocadağ

Yonca Kocadağ

YazarÇevirmen
7.5/10
199 Kişi
·
589
Okunma
·
0
Beğeni
·
1044
Gösterim
Adı:
Yonca Kocadağ
Unvan:
Şarkıcı, Geri Vokal, Söz Yazarı, Besteci, Yazar, Çevirmen
Şarkıcı
90'lı yılların başında çıkardığı tek albüm "Her Daim Yonca"..

Geri Vokal
Sezen Aksu / Işın Karaca /

Söz Yazarı
Gökhan Türkmen -Ağır Ağır (Serkan Söylemez ile)..
Seden Gürel (Bir Nefes albümü)..

Yazar
Sadece Bir Gecelik (E. Nihan Durukan ile)..

Çevirmen
Çeşitli almanca kitaplarından çeviri..
Beni bilirsin. Tanışmışızdır mutlaka...
Geçmişinde bir giz, vicdanında bir izim. Yaşadığım gerçek, sözde yalanım ben. Ya beni görür, başka şey görmez gözün; ya da her şeyi görür,beni göremezsin. Herkesçe yasak,aşkın ötesinde özgürüm. Bazen bir erkeğin aşkında defo,bazen bir kadının aşkında yamayım. Bazen bir erkeğin düşündeyken; bir kadının bedeninde ürpertiyim. Bazen bir gözyaşı, bazen bir tebessüm, bazen de aynadaki aksinim. Aslında bir kaçış; ama hep suçum ben.
Şimdi; "Sadece bir geceliğim!"
Adım ihanet...
Aşkın içindeki sır'ım.
Sırrımızı paylaşalım mı?
224 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Kitabın çok sade ve akıcı bir dili var. Yorgunken, zihniniz doluyken veya ağır bir şeyler okumak istemediğinizde okuyabileceğiniz bir kitap. Belki çok heyecanlı ve sürükleyici değil ama kolay okunduğu için de çabucak bitireceğinizi tahmin ediyorum.

Bence bu kitap mutlaka okunması gereken bir kitap değil ancak ne çok boş beleş bir şey okumak ne de kendinizi yormak istediğimizde tercih edebileceğiniz bir kitap. Kolay okunması ve aklınızda iki satır da olsa bilgine bir şey katabilecek olması da artıları.
405 syf.
·Puan vermedi
Dedektif stadler ilginç bir o kadar da karmaşık görünen bir travesti cinayetini araştırırken bu cinayetin daha önce gerçekleşen başka bir cinayetle bağlantıları olabileceğini söyler fakat bunu kanıtlayacak yeterli delillere sahip değildir.
Stadler cinayeti çözmeye çalışırken Eskiden katil profili analizcisi olan Liz Montario' dan yardım ister ancak Liz artık bir üniversitede psikoloji öğretmeni olarak sakin bir hayat sürdüğünden davayı kabul etmek istemez.
Taaaki Liz bir kaç gün sonra ise masasında imzasız isimsiz bir not buluncaya kadar. Notta "Beni bul."yazılıydı. Liz bu nottan sonra davayı kabul eder. Cinayeti araştırırken olayların ucunun kendisine dokunduğunu farkeder ve işler çok ilginç ve heyecan verici yönlere kayar.
Cinayetleri kimin işlediğini söyleyemem sürprizi kaçar
Bence kitap okunmaya değer. Çok heyecan uyandıran bir eser.
Şimdiden iyi okumalar. Esenler Kalın. 🤗🤗🤗
578 syf.
·4 günde·Beğendi·Puan vermedi
Fantastik bir dünya; ejderhalar, elfler, cüceler, alpler, devantharlar, ölümsüzler ve niceleri. Başta biraz sıkıcı gelse de okudukça bu kurgunun içine giriyorsunuz.

Gerçi beni Christopher Paolini'nin dörtlemesinin kitapları Eragon, Eldest, Brisingr, Miras kadar içine çekemedi ancak yine de keyif verdi. En iyisi ikinci kitaba geçeyim de bu macerayı bitireyim bakalım daha neler olacak bu fantastik dünyada.
219 syf.
·Beğendi·7/10
Hayata yeniden baslamak gibi bir hayaliniz var, şehrinizle birlikte hayatiniz da değişiyor. Hayatınıza giren adamın adı Berk. Sizi çok seviyor ve tabi siz de onu. O kadar uyumlusunuz ki anlatamam, aaa durun bir dakika, aslinda pek de öyle değil sanki. Ayrı dünyaların insanları mı aşık olmuş yani birbirine! Neyse neyse yine de aşk güzel, idare edersiniz.
Aradaa gecen olaylardan bahsetmesek iyi olacak ama Berk size bir gecelik almış. Koydunuz çekmeceye duruyor. Zaman geçiyor aradan ve o da ne, aldatılıyorsunuz... Hem de kiminle, bu kadın da kim böyle, size hiç benzemiyor, alakasız biri. Neyse sonuçta aldatılmışsınız ve birşekilde o kadınla konusma imkanı buluyorsunuz ve ikiniz de Berkle olan serüveninizi anlatan bu kitabı yazıyorsunuz. Herşey iyi güzel, birşeyler olmuş da, o bahsettiğim gecelik de neyin nesi değil mi?
Berk o geceliğin aynısından, sizi aldattığı kadına da almış ve ikiniz de "sadece bir geceliği" sadece bir geceliğine" giyiyorsunuz.
Ilginc değil mi, ürpertici.Yalnız birşey daha var.
Kitap gerçekten içindeki kahramanlara, Nihan ve Yonca'ya ait. Bu çok daha ürpertici.
Ben olsam nasıl davranïrdım bilemiyorum...
269 syf.
·2 günde·4/10
Kitabı pek beğenmedim. Ama bazı şeyler öğreniyorsun bu açıdan iyi. Ama konusu beni pek açmadı.
İyi okumalar.............
Kitapla kalın................
354 syf.
·Beğendi·10/10
Tavsiye üzerine okumaya başladığım bu kitap tam anlamıyla bir şaheser;
Yanı sıra okuduğum zaman merak ve heyecan duygularimi dizginlemek çok zor.olaylar içiçe tam bir olay döngüsuyle birbirine bağlanmiş.Her bir sayfası apayrı bir dünya okudugunuz sayfayı düşünüp hazmedemeden diger bir sayfada bambaska bir seyle karsilasiyosunuz...!
Arkadaslar acilen okumanizi tavsiye ediyorum.ACİLENN

SİNA BEERWALD' a cok tesekkur ediyorum..!
548 syf.
·2 günde·Beğendi·Puan vermedi
Meğer bu seri 5 bölümden oluşuyormuş. Türkiye'de ise sadece ilk ikisi basılmış. Eeee ne olacak şimdi? Macera yarım kaldı. O yüzden siz heves edip, alıp okumayın boşuna. Hüsran hüsran hüsran...
240 syf.
·7 günde·Beğendi·9/10
Kitapta psikoloji/pdr okuyanların okuyabileceği mesleki bilgiler var.İçinde yaşanmış olaylardan 5 ayrı vaka var.Her vakada ayrı şaşırdım ve çözümlenmesi çok iyiydi. Psikanaliz seviyorsanız bakabilirsiniz
405 syf.
·Beğendi·6/10
Çocukluğumda çok sevdiğim bir bilim kurgu dizisiydi, kitabı olduğunu öğrenince almak istedim. 41 yıllık bir kitap olduğu halde kondüsyonu iyi. Sadece kapak baskı kalitesi pek güzel değilmiş o da yayınevinin suçu tabi ki :)ama yinede iyiydi

Yazarın biyografisi

Adı:
Yonca Kocadağ
Unvan:
Şarkıcı, Geri Vokal, Söz Yazarı, Besteci, Yazar, Çevirmen
Şarkıcı
90'lı yılların başında çıkardığı tek albüm "Her Daim Yonca"..

Geri Vokal
Sezen Aksu / Işın Karaca /

Söz Yazarı
Gökhan Türkmen -Ağır Ağır (Serkan Söylemez ile)..
Seden Gürel (Bir Nefes albümü)..

Yazar
Sadece Bir Gecelik (E. Nihan Durukan ile)..

Çevirmen
Çeşitli almanca kitaplarından çeviri..

Yazar istatistikleri

  • 589 okur okudu.
  • 24 okur okuyor.
  • 382 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.