Betül Yergök

Betül YergökHikayedeki Seni Bul yazarı
Yazar
6.9/10
12 Kişi
36
Okunma
0
Beğeni
281
Gösterim

Betül Yergök Yorumları ve İncelemeleri

Betül Yergök yorumları ve incelemelerini, Betül Yergök kitabı hakkındaki okur görüşlerini , Betül Yergök puanlarını 1000Kitap'ta bulabilirsiniz.
248 syf.
8/10 puan verdi
İnsan, hayatın içinde iyi-kötü, zor-kolay ne yaşarsa yaşasın, ne kadar çok bildiğini-bilmediğini, güçlü-güçsüz olduğunu düşünürse düşünsün, hangi yolları, çareleri, inançları, oluşları, ritüelleri kendine rehber edinirse edinsin, asıl kilit nokta yine insanın kendisidir. Kendisini bilen, tanıyan, kendini yenen insan, içindeki kendisiyle her şeyin üstesinden pekala gelecektir. Yazarın da dediği üzere; "Aşılması en zor sınav sensin, kendini yenersen dünyayı yenersin." Kendimizi keşfetmeyi, hayatımızdaki her şeyi sorgulamamızı sonunda ise kendi gerçekliğimize ulaşmamızı sağlamak isteyen yazar, tüm bunları ültimatom vererek değil, kendi yaşadıklarına misafir ederek bizlere sunuyor, kitabında. Dolayısıyla bol keseden sallamayan, altı dolu ve hayatın içinden olan yaklaşım tarzını sevdim. Sizlere de okumanızı tavsiye ederim.
İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir
İnsanın Asıl Sınavı KendisidirBetül Yergök · Müptela Yayınları · 010 okunma
248 syf.
8/10 puan verdi
·
Beğendi
·
10 saatte okudu
Betül Yergök - İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir
Selamm ‍️ Kişisel gelişim kitabı okumayı sevenleri buraya alalım,  bugün altı çizilecek cümlelerle dolu, sanki yazarla sohbet ediyormuş tadı bırakan bir kitapla geldim. Sevgili Betül Yergök'ün daha önce hikâyede ki seni bul kitabını okumuş ve sevmiştim. İnsanın asıl sınavı kendisidir, kitabı ise tam bir baş ucu kitabı niteliğinde, bir solukta okumanıza hiç gerek yok ara ara sayfaları açıp okumak daha keyifli oluyor doğrusu Bu tarzı sevenlerin, bu güzelliği de seveceğine eminim öyleyse listeye yeni bir kitap daha ekleyelim. Tavsiyedir Bu kitapta aşka, aile ilişkilerine, hayal kırıklıklarına, yeniden yola koyuluşlara, merak etmeye ve yeni cevaplar aramaya yani insanlık hallerine dair gerçek hikâyeler, yaşanmışlıklar bulacaksınız. Betül Yergök 'İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir' kitabında bizleri kendi gerçeklerimizi keşfetmeye, merak etmeye, hayatın bilinmezliklerini sorgulamaya, kendimiz olabilme yolunda cesaretle adım atmaya çağırıyor. Hayat yolunda insanın asıl sınavının kendisi olduğunu hatırlatıyor ve yaşamın kıyısından köşesinden değil, ta içinden sesleniyor..
İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir
İnsanın Asıl Sınavı KendisidirBetül Yergök · Müptela Yayınları · 010 okunma
248 syf.
10/10 puan verdi
#seldaokudu #insanınasılsınavıkendisidir İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir Nasıl güzel bir isim değil mi? İnsan ismini okuduğu zaman daha bu kitabın ona bir şeyler katacağını fark ediyor. Bir kişisel gelişim kitabına başlarken kolay kolay "bakalım bu kitap bana neler katacak" demem. Ama bu
İnsanın Asıl Sınavı Kendisidir
İnsanın Asıl Sınavı KendisidirBetül Yergök · Müptela Yayınları · 010 okunma
296 syf.
4/10 puan verdi
·
25 günde okudu
Hikayedeki Seni Bul kitap yorumu Herkese merhaba. Kitap yorumu yazmayalı uzun zaman olmuştu, özlemişim. Yaklaşık 1 ay önce bu kitabı okudum. Yazarı takip ettiğim kadarıyla sevdiği şeyleri bu kitapta birleştirmiş. Örneğin ‘bilim kurgu’ ve ‘meditasyon’ u öykülerle birleştirmek. Daha öncesinde böyle bir kitaba rastlamadım. Özgün bir fikir olmuş. Tebrik ederim. Kitapta bilim kurgu temalı , ders veren nitelikte öyküler var. Bu öykülerden sonra ‘Neyi Bilmen Gerekiyor’ sorusu ve cevabı geliyor. ‘Kendine Sor’ şeklinde kendinize sorabileceğiniz , hikaye sonrasında üzerine düşünebileceğiniz soruları cevaplıyorsunuz. En sonki aşama : Meditasyon. ... Öykülerden bazılarını çok sevdim , bazılarını sevmedim.35 öykü vardı. Ben maksimum 8 tanesini çok beğendim. Biraz Black Mirror havası vardı öykülerde. Güzeldi ‘Neyi Bilmen Gerekiyor ?’kısmı olmasa bazı hikayelerden yazarın demek istediğini çıkartamayacakmışım. Onu fark ettim. Bu yüzden neyi bilmen gerekiyor kısmının eklenmesi iyi olmuş. Yazarın vermek istediği şeyler netleşmişti. ‘ Kendine sor ‘ ve ‘ Meditasyon’ kısımlarını hiç denemedim. Pek benlik kısımlar değilmiş. Meditasyon seven ve uygulayanlar bu kitabı sevebilir. Ben Black Mirror havasındaki hikayelerini sevdim. ... Kitabı önerir miyim ? Kesin okuyun dediğim kitaplardan değil ancak ‘farklı bir kitap okumak istiyorum ‘ ya da ‘ meditasyon seven sıkı bir öykü okuyucusuyum’ diyorsanız bu kitap size göre diyebilirim. ... Farklı fikri için yazarı tekrardan tebrik ederim. Kalemine sağlık :)
Betül Yergök
Betül Yergök
Hikayedeki Seni Bul
Hikayedeki Seni Bul
Hikayedeki Seni Bul
Hikayedeki Seni BulBetül Yergök · Müptela Yayınları · 202026 okunma