Mehmet Doğu Kaya

Mehmet Doğu Kaya

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
2
Okunma
·
1
Beğeni
·
71
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
80 syf.
·1 günde·Beğendi
Bir kitaba değer katan unsurların başında yazarın kaleminin gücü ve yüreğinin büyüklüğü gelir ki; bu unsurlar Mehmet Doğu Kaya'nın Adem Yanlızlığı kitabına satır satır işlenmiş.

İşte böylesi bir güzellik yazarı tarafından ben deniz onurlandırılarak hem de imzalı olarak hediye edildi. Hem de şiir kitabı. Şiire aşık ben nasıl mutlu oldum tahmin edersiniz. O kadar yüreğe dokunan satırlarla bezeli bir kitap ki; tekrar tekrar okuduğum bir çok şiir var. Ama beni en çok etkileyen bir şiir var ki; hani derler ya nakış nakış ruhuma işledi diye, işte o durumu bizzat yaşadım. Şiir severlere kesinlikle tavsiye edeceğim bir eser.
64 syf.
·366 günde·Beğendi
Kitabın/oyunun konusundan kısaca bahsedecek olursak; 2 erkek 2 kadın, 4 farklı karakter ve 4 farklı ilişki var. 4 farklı karakter eşleşmesi ile 4 ayrı ilişkinin taraflarının aynı olay karşısındaki tutum ve tavırlarını okuyorsunuz. Ama aynı sahne yinelenmeden, olay akışı devam ediyor. Bir örnekle açıklamak gerekirse Adam'ın yazdığı şiirleri Düz Saçlı Kadın çok beğenip toz kondurmazken, Adam'ın karşısındaki Kıvırcık Saçlı Kadın olduğunda tek bir satırına bile tahammül gösteremiyor. Yazarın usta kalemi kitabın sonlarındaki mektuplarda, özellikle kitabın sonlanmasında kendini çarpıcı bir şekilde gösteriyor. Sevgi, saygı ve sabrın; bencillik ve hoşgörüsüzlüğün; çiftler arası ilişkiyi olumlu, olumsuz yönde etkilemesi sıradışı bir kurguyla okuyucuya sunuluyor. Farklı ve büyüleyici bir kurguya sahip bu kitabın oyununu sahnede izlemeyi çok isterim.
Tiyatro, şiir ve sıradışı kurgulu kitapları okumayı sevenlere tavsiyemdir, okuyunuz dostlar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehmet Doğu Kaya
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 2 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.