Mehtap Soyuduru Çiçek

Mehtap Soyuduru Çiçek

Yazar
8.6/10
188 Kişi
·
450
Okunma
·
39
Beğeni
·
2.750
Gösterim
Adı:
Mehtap Soyuduru Çiçek
Unvan:
Yazar
Kapıdan çıkmak üzere iken seslendim:

"Senin adın ne?"

Dõndü : "Adım her istasyon da değişiyor,sen en iyisi bana 'Yolcu'de ." dedi ve gitti...
" Herkes yorulduğundan şikayet ediyor , biliyor musun Ayşegül ? Herkese kendi yaşadığı fazla geliyor , herkes kendi dört duvarının içini biliyor ve onu yaşıyor . Sen yoruldun , ben yoruldum . Biz topluca yorgunuz . "
Kendimi ondan korumak isterken ona doğru giden tarafımı baglamak çok zordu. Ona teslim olmaktan hem çok korkuyor hemde bütün kalbimle onu istiyordum.
Bir yoldur hayat; başlangıcı belli, sonu belirsiz olan.
Bir yolcudur insanlar, hayat yolunda mücadeleye girip ya kaybeden ya kazanan.
320 syf.
·2 günde·10/10
Yazarın muhteşem bir romanı daha... Yalnız bu kitap daha bir duygusal ve acılar yüklü gibi geldi bana... Ben çok etkilendim Leyla öğretmenin yaşadıklarından...
Konusu ise; Bir köy öğretmeninin ve yolcunun hikayesi... Her şey bir doğu treninde başladı. Leyla trende yabancı bir yolcunun karşısında otururken aslında o yolcunun hayatının tam merkezinde yer alacağını ve hatta yolcunun yol arkadaşından ziyade aşığı olacağını ve onunla evleneceğini nereden bilebilirdi ki? Ve köy öğretmeni olan Leyla, daha da yaşayacağı olan felaket ve talihsizliklerden, aşağılanma duygusundan habersizdi. Leyla'nın bir kadın olarak yaşayacağı zorluklar yakınındaydı. Bu bahtsız köy öğretmeni çok zorlu bir sınava tabii tutulacaktı. Bir yandan Leyla'nın Yolcuya duyduğu aşkın ağır yükü, bir yandan köy halkının Leyla öğretmene yaşattığı acılar...
Kesinlikle ve kesinlikle okuyun arkadaşlar.....
344 syf.
·2 günde·9/10
Funda hem kızacağınız hem de çok seveceğiniz birisi. Kimi zaman da gözleriniz dolarak okuyacağınız en çılgın Mehtap Soyuduru Çiçek karakteri. Tarzı ve konusu çok farklı kesinlikle okunası bir kitap. Elinizden bırakamayacaksınız. Kimi yerde duygusal, kimi yerde çok komik bir kitaptı.
İyi okumalar.....
400 syf.
·2 günde·7/10
Yazarın diğer kitaplarına göre biraz sönük kalmış ancak kendini okutan tam bir Türk filmi tadında bir kitap olmuş.Vakit geçirmek için okunabilir.
Konusuna gelince; Erhan başkan ve çiçek gelinin hikayesi.
Çiçek gibi kızımız ile adam gibi babamız Erhan'ın yolları ilginç bir planla kesişiyor ve Erhan'ın üç güzel kızı da kitabımıza sevginin en saf hali ile eşlik ediyor. Kah kapışma kah gülüşme, biraz macera ve olmazsa olmazımız aşk...
İyi okumalar...
344 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Pedina 'dan sonra devam eden Güven Bana 'yı da okuyup bitirmiş olmanın huzurlu keyfini yaşıyorum. Polislikten komserliğe terfi eden Zehra ve kimsenin guvenmediği ama Zehra 'nın gönlünde hastalık hatta saplantılı bir sevgi ile bağlandığı Güven 'nin polisiye, cinayet daha fazla aksiyon ve merak içeren olaylar ile beraber hikayeleri devam ediyor. Her iki kitabı da başından sonuna kadar merak içinde okudum. Her defasında tamam katil bu hatta Güven mi acaba dediğim zamanlar oldu okurken. Ancak yazar sağolsun sonlara doğru harika bağlamalarla ters köşeye yatırdı. Kesinlikle tavsiye ederim okuyun, okutun. Ben öyle yapıyorum .
400 syf.
·3 günde·7/10
Bu tür kitaplardan bi kaç tane okuduğum zaman hep aynı gelmeye başlıyor bana. Fakat bir şekilde hep okutuyor kendini. Yazarın kalemi de akıcı ve naif.

Yazarı ben ilk Gitmesen Olmaz mı? kitabıyla tanıyıp sevmiştim ve diğer aşk romanlarına göre farklı bulmuştum kitabı ve ruhuma dokunmuştu. Fakat bu kitap konusu ve kişileri ne kadar farklı olsa da giriş gelişme ve sonuç halleriyle diğerlerinden farklı değil. Saf bir kız, zengin ve güçlü bir erkek hikayeleri yerine daha güçlü kadın karakterleri görmek istiyor içim aslında.

Yine de kendi türünde başarılı bir kitap. Karakterleri sevmedim diye kitabı çöpe atacak değilim. Yazarın üslubunu da naifliğini de seviyorum. Bu tür kitap yazarlarından farklı olarak Çiçek fazla türk filmine bağlamadan, sizi çok kıvrandırmadan konuları bağlıyor, elinde sündürmüyor. Elimden bırakmak istemeyerek 2 günde bitirdim. Eğer siz bu türü seviyorsanız bu kitap tam aradığınız kitap.
320 syf.
·Puan vermedi
arkadaşlar ben bu kitabı çok beğendim ve
size tavsiye ediyorum sizde okuyun harika
bir kitap dostlar vallahi arkadaşlar hep kitabı biraz okuyorsunüz bırakıyorsunuz bir
kenara işte o şey bu kitaba yakışmaz sizde
okuyun :)))
456 syf.
·10/10
#MehtapSoyuduruÇiçek güzelliği #GitmesenOlmazMı ? . .

Başarılı bir avukat olan Kenan'ın Melis ile evliliği sallantıya girer ve Melis'in işi için saplantı haline getirdiği yazar Akın Mert Günce ile tanışması olayların seyrini değiştirir. . . . " Ayşegül " küçük Esma'sı ile hayatını devam ettirmeye çalışan fedakâr anne. Ve tek varlığı olan kızının elinden alınmasıyla büyük yıkıma uğrayan Ayşegül'ün imdanına yetişen Kenan, sade Esma'nın da süper kahramanı olacak. . . .

Kitap sizi şekilden şekile sokacak. Bir yandan aşka şahit olurken, öte yandan Melis'e lanetler yağdıracaksınız. Ayşegül'ün anneliğine gıpta ile bakacak, Kenan'nın baba olma tutkusuna tanıklık edeceksiniz. Daha önce yazarın #Yolcu kitabını okuyanlar varsa kaleminde ki aşkı bilirler Demem o ki alın okuyun, okutun. Ne siz mahrum kalın ne de dostlarınız. 🤗 #HerEveBirMSÇrafı
320 syf.
Buruk bir köy öğretmeninin ve yolcunun hikayesi... Her şey bir doğu treninde başladı. Leyla trende yabancı bir yolcunun karşısında otururken aslında o yolcunun hayatının tam merkezinde yer alacağını ve hatta yolcunun yol arkadaşından ziyade aşığı olacağını ve onunla evleneceğini nereden bilebilirdi ki? Ve köy öğretmeni olan Leyla, daha da yaşayacağı olan felaket ve talihsizliklerden, aşağılanma duygusundan habersizdi. Leyla'nın bir kadın olarak yaşayacağı zorluklar yakınındaydı. Bu bahtsız köy öğretmeni çok zorlu bir sınava tabii tutulacaktı. Bir yandan Leyla'nın Yolcuya duyduğu aşkın ağır yükü, bir yandan köy halkının Leyla öğretmene yaşattığı acılar... Romanı okumaya başladığınızda kendinizi Leyla'nın yerine koyamadan okuyamayacaksınız bu kitabı. Romandaki işlenmiş olan olay örgüsü gerçek yaşanmışlıklardan alınmamış olsa bile siz yazarın ince ince işlemiş olduğu karakterleri benimseyecek ve tamamen hayal ürünü olan olay örgüsünün etkisi altında kalıp Leyla'ya üzüleceksiniz... Bu roman sadece bir köy öğretmeninin aşk acısını, öğretmenlikte karşılaştığı zorlukları anlatmıyor. Eski bir dönemde kadın olmanın zorluklarını en ince ayrıntısıyla anlatıyor. Eski dönem yaşantısı hakkında romanlaşmış kitapları okumayı seviyorsanız bu romanı kesinlikle okumalısınız...(A.)
400 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Çok eğlenerek ve keyifle okuduğum bir kitap oldu 'Çiçek Gelin ' ...Naif , samimi bir anlatım ve karakterlerin sıcaklığı iyi bir şekilde aktarılmıştı ...Verdiği toplumsal mesaj ise çok önemliydi ...Karşılık beklemeden verilen koşulsuz sevginin çocuklar üzerinde ki etkisini
hissetmek ....ne denir ki böyle güzel kalemler hep var olsun hep yazsınlar 🤗
.
Tüm çiçeklere sevgiyle.....

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehtap Soyuduru Çiçek
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 39 okur beğendi.
  • 450 okur okudu.
  • 7 okur okuyor.
  • 222 okur okuyacak.
  • 5 okur yarım bıraktı.