Mehtap Soyuduru Çiçek

Mehtap Soyuduru Çiçek

Yazar
8.6/10
68 Kişi
·
130
Okunma
·
16
Beğeni
·
1.416
Gösterim
Kapıdan çıkmak üzere iken seslendim:

"Senin adın ne?"

Dõndü : "Adım her istasyon da değişiyor,sen en iyisi bana 'Yolcu'de ." dedi ve gitti...
" Herkes yorulduğundan şikayet ediyor , biliyor musun Ayşegül ? Herkese kendi yaşadığı fazla geliyor , herkes kendi dört duvarının içini biliyor ve onu yaşıyor . Sen yoruldun , ben yoruldum . Biz topluca yorgunuz . "
Ah, ben o tebessünü ne çok özlediğimi hissederken, karşısında nasıl da güç duruyordum!
Merkezde çalışmak istemiyordum. Orada çalışmak isteyen bir sürü öğretmen zaten bulabilirlerdi. Ben dağın başı dedikleri köylerde, eksik kalmış çocukların eksik tarafları olmak, onların karanlığını aydınlatmak istiyordum.
" İnsana sevgiyi bir kere verdin mi hem de hiç karşılık beklenmeden ; insan o sevgiyi kaybettiğinde ancak anlıyordu sevilmenin ne denli gerekli olduğunu . "
Pedina 'dan sonra devam eden Güven Bana 'yı da okuyup bitirmiş olmanın huzurlu keyfini yaşıyorum. Polislikten komserliğe terfi eden Zehra ve kimsenin guvenmediği ama Zehra 'nın gönlünde hastalık hatta saplantılı bir sevgi ile bağlandığı Güven 'nin polisiye, cinayet daha fazla aksiyon ve merak içeren olaylar ile beraber hikayeleri devam ediyor. Her iki kitabı da başından sonuna kadar merak içinde okudum. Her defasında tamam katil bu hatta Güven mi acaba dediğim zamanlar oldu okurken. Ancak yazar sağolsun sonlara doğru harika bağlamalarla ters köşeye yatırdı. Kesinlikle tavsiye ederim okuyun, okutun. Ben öyle yapıyorum .
Yazarın "Yolcu " dan sonra okuduğum ikinci kitabı "Pedina ". İlk kitaptan çok daha merak ve keyifle okudum. Polisiye, macera, cinayet, gibi konuların işlendiği roman töreyi sonradan ön plana çıkarması şaşırtıcı oldu. Hem acemi hem de acar ve asi bir kadın polisimiz Zehra var ki sırf onun için bile okunur yani. Spoi olmaması açısından çok fazla detaya girmeyeceğim ama bir insana bile bile ne kadar güvenebilirsiniz diye sorgulatan, neden, niçin sorularını sık sık hatırlatan akıcı bir kurgusu var. Sırada kitabın devamı olan "Güven Bana " adlı kitabı var.
#MehtapSoyuduruÇiçek güzelliği #GitmesenOlmazMı ? . .

Başarılı bir avukat olan Kenan'ın Melis ile evliliği sallantıya girer ve Melis'in işi için saplantı haline getirdiği yazar Akın Mert Günce ile tanışması olayların seyrini değiştirir. . . . " Ayşegül " küçük Esma'sı ile hayatını devam ettirmeye çalışan fedakâr anne. Ve tek varlığı olan kızının elinden alınmasıyla büyük yıkıma uğrayan Ayşegül'ün imdanına yetişen Kenan, sade Esma'nın da süper kahramanı olacak. . . .

Kitap sizi şekilden şekile sokacak. Bir yandan aşka şahit olurken, öte yandan Melis'e lanetler yağdıracaksınız. Ayşegül'ün anneliğine gıpta ile bakacak, Kenan'nın baba olma tutkusuna tanıklık edeceksiniz. Daha önce yazarın #Yolcu kitabını okuyanlar varsa kaleminde ki aşkı bilirler Demem o ki alın okuyun, okutun. Ne siz mahrum kalın ne de dostlarınız. 🤗 #HerEveBirMSÇrafı
arkadaşlar ben bu kitabı çok beğendim ve
size tavsiye ediyorum sizde okuyun harika
bir kitap dostlar vallahi arkadaşlar hep kitabı biraz okuyorsunüz bırakıyorsunuz bir
kenara işte o şey bu kitaba yakışmaz sizde
okuyun :)))
Kalemine aşina olduğum yazarın bu kitabı da yine daha ilk sayfalardan okuru kendine hapsediyor. Ön planda aile kavramı olan konusu ve akıcı anlatımı ile elimden bırakmak istemedim. Nankörlük, karşılık beklemeden ve koşulsuz sevginin en büyük örneği çocuk sevgisini muhteşem bir sempatik akışla yansıtan yazara gönlüne sağlık diyorum. Elindekinin kıymetini elindeyken bilmek erdemdir. Keyifle okudum, ısrarla tavsiye ederim.
Buruk bir köy öğretmeninin ve yolcunun hikayesi... Her şey bir doğu treninde başladı. Leyla trende yabancı bir yolcunun karşısında otururken aslında o yolcunun hayatının tam merkezinde yer alacağını ve hatta yolcunun yol arkadaşından ziyade aşığı olacağını ve onunla evleneceğini nereden bilebilirdi ki? Ve köy öğretmeni olan Leyla, daha da yaşayacağı olan felaket ve talihsizliklerden, aşağılanma duygusundan habersizdi. Leyla'nın bir kadın olarak yaşayacağı zorluklar yakınındaydı. Bu bahtsız köy öğretmeni çok zorlu bir sınava tabii tutulacaktı. Bir yandan Leyla'nın Yolcuya duyduğu aşkın ağır yükü, bir yandan köy halkının Leyla öğretmene yaşattığı acılar... Romanı okumaya başladığınızda kendinizi Leyla'nın yerine koyamadan okuyamayacaksınız bu kitabı. Romandaki işlenmiş olan olay örgüsü gerçek yaşanmışlıklardan alınmamış olsa bile siz yazarın ince ince işlemiş olduğu karakterleri benimseyecek ve tamamen hayal ürünü olan olay örgüsünün etkisi altında kalıp Leyla'ya üzüleceksiniz... Bu roman sadece bir köy öğretmeninin aşk acısını, öğretmenlikte karşılaştığı zorlukları anlatmıyor. Eski bir dönemde kadın olmanın zorluklarını en ince ayrıntısıyla anlatıyor. Eski dönem yaşantısı hakkında romanlaşmış kitapları okumayı seviyorsanız bu romanı kesinlikle okumalısınız...(A.)
Wattpadden kitap sayfalarina dökülmüş bir kitap daha. Wattpade karşı haklı bir önyargının olduğu malum. Ama bu önyargı kurunun yanında yaşı da yakmamalı. Az olsa da içerisinde gerçekten iyi bir kaç yazarın olduğunu düşünüyorum. Mehtap Soyuduru Çiçek de o yazarlardan.
Edebi yönünden çok olay kurgusunun ağır bastığı bir kalemi var yazarın. Olaylar akıcı bir üslupla anlatılarak okuyucuyu merakta bırakıp kendini okutturuyor.
Yolcuya gelirsek eğer, bu yazarın wattpadde okuduğum ilk hikayesiydi. Kurgusu , yoğun duygusallığı ve güzel anlatımıyla wattpadde kalmamasi gereken ve kısa zamanda kitap olan bir roman yolcu.
Doğuya tayini çıkan taze öğretmen, ailesinin biriciği Leyla'nın yolculuk sırasında karşılaştığı bir kanun kaçağıyla diger adıyla yolcuyla başlayan hikayesi.
Aşk , hasret ve kavuşma hikayesi.
Güzel ve naif bir hikaye.
Dediğim gibi bu yazar yazdıklarını okutmayı biliyor.
Gözlerim kapandı. Bende kapıya yöneldim.Gittiğimi görmemek için gözlerini kapadığını düşündüğüm saniyeler de, " Menekşe! " diye seslendi. Dönüp baktığımda ona ,"ilkbaharda senin gibi mor çiçekler açacağım ,söz veriyorum ". Diye vaad etti bana. Şefkatle titredi kalbim sözlerine. "Kıymam ben senin o iğneli yapraklarına , ben seni öyle sevdim, " dedim ve kapıdan çıktım
İlk defa okuduğum bir yazar. Doğrusu kitabın kapağı ve adı çok ilgimi çekmiş , kitap hakkındaki olumlu yorumları da okuyunca bu kitabı alıp okumalı dedim. Tren yolculuğu ile tanışan Leyla ve Yusuf 'un Yeşilçam tadında hüzünlü hikayesini okudum. Daha ne kadar talihsizlik yaşayabilir ki bir anne diyorsunuz okurken, annelik duygusunu ön planda tutarak, aşkı Türk toplumunun kırsal kesimlerinde sosyal ilişkileri irdeleyerek vefa,güven ve vicdan duygularını kullanan yazar, oldukça okunası bir roman yazmış biz okurlarına
Spoiler içermektedir .
Hikayede en çok Güvence üzüldüm . en çok Güven yaraladı beni .. En çok Güvene inandım , en çok onu benimsedim..
Törelerini , gelenek , göreneklerine boyun eğen , istemediklerini başka çaresi olmadığından kabullenen adam .. Bir de kadın .. Cinayeti araştıran , ve olayın pesine düşen bir polis.. Hiç beklemediginiz bir anda katilin , olayı bilenin sevgiliniz olduğunu düşünün ??? Nasıl bir kitaptıın seeeeen son beni nasıl yaraladın a n l a t a m a m !!! Kitabın devamı olsun , olsa ne kadar mükemmel olurdu . bu kitaptan asla kopmak istemiyorum .. Bittiği için üzgünüm , çok ..

Yazarın biyografisi

Adı:
Mehtap Soyuduru Çiçek
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 16 okur beğendi.
  • 130 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 62 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.