1000Kitap Logosu
Mustafa Kaya
Mustafa Kaya
Mustafa Kaya

Mustafa Kaya

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.6
1.107 Kişi
3.681
Okunma
71
Beğeni
1.279
Gösterim

İncelemeler

Salman Ferzelıyev
Su Kanunu'yu inceledi.
240 syf.
·
10 günde
·
10/10 puan
Uzun zamandır belə maraqlı kitab oxumamışdım. Allah bu kitabı yazıb ərsəyə gətirənlərdən razı olsun. Çox sirlər öyrəndim bu kitabdan. Həyatımda tətbiq etməyə başlıyacam inşallah. Allah hər şeyi sudan yaratdı. Onun ərşi su üzərindədir. Düşüncələrimizə, sözlərimizə diqqət eləməliyik. Zira bizim bədənimizin 70% dan çoxu sudur. Yəqinki qabağınıza çıxıb. Yapon alimi Massoru Emotonun suyla bağlı təcrübələri. Suya yaxşı sözlər söyləsən onun molekulyar quruluşu gözəlləşir. Pis söz isə çirkimləşdirir. Bu kitabı mütləq oxuyun dostlar. Sizə son bir tövsiyəm besmelesiz su içməyin, yemək yeməyin. Ümumiyyətlə hər işə bəsmələ ilə başlayın.
Su Kanunu
8.6/10
· 1.168 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Emine
Size Bir Sır Vereceğim'i inceledi.
248 syf.
·
3 günde
Hayatımda okuduğum en güzel kitaplardan biri ve tekrar tekrar okuyacağım ve asla sıkılmayacağım kitaplardan biri oldu. Zaten yazar önsözde de tekrar tekrar okunması gerektiğini her okuyuşta farklı bir bilgiyi sindireceğimizi yazmış. İlk okuyuşta fark etmediğimiz bir bilgiyi tekrar tekrar okurken anlayabiliriz. Kitabın içinde yazar bize ledün bilgiler vermiş. Bu bilgiler o kadar değerli ki okurken adeta mest oldum ve kitap hiç bitmesin istedim. Bizim doğru bildiğimiz yanlışları; oruç ve tarihte yaşanan bazı olayları anlatmış. Bunu romanlaştırarak anlatması akıcılığı arttırmış. Beni en çok derinden sarsan kitapta geçen olayın yaşanmış olması. Allah herkese nasip etsin. Ledün bilgiler Allah istemediği sürece kuluna nasip etmez. Beni en çok şaşırtan ise peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v)'i rüyasında gören kişinin sahabe olduğuydu. Ve kıyamete yakın Allah bu rüyayı görmeyi kaldıracakmış. Rüyaların önemine kitapta bahsedilmiş fakat ikinci kitabı olan Rüya Avcısında zannedersem daha çok bilgi verilmiştir. Diğer kitabı okumak için sabırsızlanıyorum. Okumanızı şiddetle tavsiye ediyorum.
Size Bir Sır Vereceğim
OKUYACAKLARIMA EKLE
9
Betül Küçükçal
Size Bir Sır Vereceğim'i inceledi.
248 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Her sayfasında yeni şeyler öğrendiğim, öğrendikçe şaşkınlığa uğradığım bilgilerin bulunduğu bir kitaptı. Kitapta geçen olayların gerçek olması beni çok fazla etkiledi. Kitaptaki bilgiler bir kaynakça ile desteklenmiyor ancak verilen bilgileri araştırdığımda bilgilerin doğruluğunu teyit ettim. Kitapta pek çok sırlı bilgi vardı, bu bilgileri hazmetmek ve çözümlemek için bolca tefekkür ve zaman gerekli diye düşünüyorum. Mutlaka belli aralıklarla okunması gereken ve her okunduğunda da yeni ufuklara yelken açacağımız bir kitap olduğunu düşünüyorum. Serinin diğer kitaplarını okumayı da sabırsızlıkla bekliyorum.
Size Bir Sır Vereceğim
OKUYACAKLARIMA EKLE
6
Bengüsu UĞUR
Su Kanunu'yu inceledi.
240 syf.
·
Puan vermedi
Su Kanunu
Su, belki de yaşamımız için en çok ihtiyacımız olan madde olduğunun farkında olduğumuz ama yeterince kıymetini idrak edemediğimiz madde. Kitap Su ile ilgili çok ilginç bilgiler içeriyor. Özellikle bilimsel ve dini alıntılar ile neden önemli olduğundan bahsettiği bölümler var ki çok ikna edici idi. Ledun ilminden, bu ilimle gelen Su kanunlarından bahsediliyor kitapta. Sırlı bir ilim olan ledun ilmi ile yaşamda pek çok sırrın olduğundan bahsediliyor. Canlı Su olarak ifade edilen Su ile uzun seneler saglikli yaşamanın sırları var kitapta. Kitap sadece gördüğümüz sudan ziyade besinler içindeki sudan da bahsediyor. Kitabın anlatımı çok yalın ve anlaşılır. Aslında çabucak bitirilebilecek bir kitap. Fakat yavaş yavaş okumak okudukça edinilen bilgileri yaşamımızda uygulamaya koymaya çalışmanın daha yerinde olacağını düşünüyorum. "Şüphesiz biz insanı karmaşık olan bir damla Su'dan yarattık. Onu imtihan ediyoruz. Bu yüzden işiten ve gören yaptık." Dehr süresi 2.ayet
Su Kanunu
8.6/10
· 1.168 okunma
OKUYACAKLARIMA EKLE
5