Akış
Ara
Ne Okusam?
Giriş Yap
Kaydol
Gönderi Oluştur
"Bir kast sisteminde en tepeye ulaşmak için mücadele ederek kazanamazsınız; bir kast sistemine hapsolmayı reddederek kazanırsınız." NAOMI WOLF
Sayfa 99 - OkyanusKitabı okudu
184 syf.
·
Puan vermedi
·
3 günde okudu
Kafes kitabından sonra okudum. Beklentimiz altında kaldı malesef . Sonu da böyle bitmemeliydi. Gerilim vardı ama çok az. 5 üzerinde 3 lük olur bence
Gölün Dibindeki Ev
Gölün Dibindeki EvJosh Malerman · İthaki Yayınları · 20172,884 okunma
Reklam
2024 OKUNACAKLAR LİSTESİ
Amanın da amanın kimler gelmiş🥰😍❤️ Kitap almayı sevenlerde bugün 😌 2024 kitaplarım hoşgeldiniz 😘
Ciğerdelen
Ciğerdelen
Yol Ayrımı
Yol Ayrımı
Koku
Koku
Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
Dokuzuncu Hariciye Koğuşu
Yalnızız
Yalnızız
Doppler
Doppler
Göğü Delen Adam
Göğü Delen Adam
İmkansızın Şarkısı
İmkansızın Şarkısı
✧Sipihr✧

✧Sipihr✧

@sipihr_19
·
19 Aralık 2023 19:55
2024 OKUMA HEDEFİ
16/51 kitap - %31 tamamlandı
16 kitap okudu
51 kitap
4.659 sayfa
1 inceleme
270 alıntı
7 günde 1 kitap okumalı.
50 syf.
·
Puan vermedi
·
7 günde okudu
Lyon’da Düğün
Hiç beğenmedim kitap ile isminin arasında ki bağlantı toplan 3 sayfa çok karışık ve anlaşılmaz geldi sonda ki hikaye bir tuttu beni merak ettim ne olacak diye ama sonu gelmeden bitti kitap ne anlatmak istedi sonunda ne oldu ben bir şey anlamadım
Lyon'da Düğün
Lyon'da Düğün
Stefan Zweig
Stefan Zweig
Lyon'da Düğün
Lyon'da DüğünStefan Zweig · Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları · 202130,7bin okunma
312 syf.
7/10 puan verdi
Filmi izlemeden kitabı okumak daha güzel olur izlemeyenlere tavsiyem önce kitabı okumaları. Kitap daha keyifliydi benim için filme oranla. Diğer kitapları da okumayı düşünüyorum.
Kafes
KafesJosh Malerman · İthaki Yayınları · 202112,9bin okunma
Reklam
İnsanların o kadar boş beleş vakti var ki dedikodu yapmak gibi basit ve önemsiz görünen eylem yapmaktansa bir roman okumalarını daha mantıklı bulur hale geldim. Birde bazı sorunları olanlar için kafayı yemektense kendini aşan hedefler koyması ki - hiçbir zaman çok fazla sayfa okuyanın en bilen olduğunu göstermez ancak sadece vakit değerlendirme bakımından olaya bakarsak - artık bende hedef koymayı daha doğru bulmaya başladım. Hiçbir şekilde şu kadar kitap okudum demenin elbette mühimmatı yok avantajlarını özümseyemediğimiz müddetçe... Ancak hazmetmem gereken kitapları ağırdan alıyorum çünkü gerçekleri fark edip doğruları hayatımıza entegre edemez isek robot bir beyinden farkımızın olmadığını kanıtlamış oluyoruz. Bu paylaşımı ne paylaşım yapanı ne hedef koyanı ne koymayanı linç amacıyla paylaşmadım. Kendimi kendime itiraf ederek farklı bir çizgiyi başka açıdan geçiş yaptığımı kendime benimsetmek istedim. Çünkü büyük konuşmalarımı hep yemek zorunda bıraktırdım kendime... Ama en azından bu belki de kimi için ağır kimi için hafif 224 kitap hedefi ve zamanında ya ne alaka böyle şeyler diyen eski ben için şimdiki benden gelecekteki daha iyi bene geçiş yapmak için ancak bir basamak hükmünde değerlendirebileceğinin ona ipucusunu veriyorum. İnşaAllah başarabilirsin sende ilminle amel edebilenlerden olabilirsin de birde o konuda hesabın çetin olmaz...🤲...
Kitap ve Kahve Kokusu

Kitap ve Kahve Kokusu

@Kaldion
·
17 Ocak 08:56
Vay vay vay, kitap okuma raporlarını inceliyorum da, kimi ayda 20 kitap okumuş, kimi 50, kimi 60, kimi de senede 400-500 kitap okumuş. Ben bir kelimenin ardındaki manayı yakalamak için 10 dakika düşünüyorum, ki eğer o tür bir kitap ise ardında boyut ötesi bir mana varsa o mesajı yakalamak için günlerce üzerinde duruyorum, millete bak.. Kitap okumak artık insanlar arasında resmen bir rekabet bir nispet haline gelmiş. Zahmet etmişsiniz, yığın yığın o kitaplarınızın resmini yayınlarken, verdiğiniz paraya yazık.
288 syf.
7/10 puan verdi
·
Beğendi
·
20 günde okudu
Stephen King den güzel bir kitap daha . Diğer kitapları gibi korku unsuru olmasa da sürükleyici bir kitap. Yazarın severlerine okunması tavsiye edilebilir
Kujo
KujoStephen King · Altın Kitaplar · 20152,087 okunma