1000Kitap Logosu

1000Kitap'ın Logosu

celal çelik
O Şanlı Maziden Bize Ne Kaldı?'ı inceledi.
144 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
1000Kitap Logosu Resim O Şanlı Maziden Bize Ne Kaldı? O Şanlı Maziden Bize Ne Kaldı? O Şanlı Maziden Bize Ne Kaldı? O Şanlı Maziden Bize Ne Kaldı? Yusuf Yılmaz Yusuf Yılmaz 10.0 3 Kişi 4 Okunma 2 Beğeni 13 Gösterim 144 sayfa · Tahmini okuma süresi: 4 sa. 5 dk. Adı O Şanlı Maziden Bize Ne Kaldı? Basım Türkçe · Türkiye · Kamer Yayınları · 2021 · Karton kapak · 9786257073332 Tür Araştırma-İnceleme Tarih Osmanlı Ordusu Başkumandanlığına Şube No: 1532 Rota suyunu kahramanca savunan Yüzbaşı Cemil vatana büyük hizmetler etmiştir. Değerli bir kişi idi. Cemil'in herşeyi vatan sevgisinden ibaretti. Geride bıraktığı kimsesi olmayan bu muhterem şehidi hatırlamak üzere Amare'ye bağlı Kurna kazasına geri alındıktan sonra Cemiliye isminin verilmesini özellikle arz ederim. Irak ve Çevresi Genel Komutanı Süleyman Askerî 25 Ocak 1915 Bu sıradan bir askeri belge değil, bir dava adamının dava arkadaşına karşı vefasının çok güzel bir emsaliydi.
O Şanlı Maziden Bize Ne Kaldı?
Okuyacaklarıma Ekle
1
Baran Toprak
Bir Yanılsamanın Geleceği'yi inceledi.
85 syf.
·
8/10 puan
Dinsel düşüncelerin kendine özgü değerinin yerini, uygarlığın bireye aktardığı biçimiyle dinsel düşünceleri, bunların yararlarını ve zararlarını, dinsel düşüncelerin psikolojik önemini artısıyla eksisiyle anlatıyor Frued. Frued psikanaliz kitabında din üzerine yazmış oldukları yüzünden inançlı çalışma arkadaşları tarafından çekmiş olduğu sıkıntıları şöyle dile getiriyor: "Bazıları benim din sorunları karşısındaki tavrımı hiçbir şekilde paylaşmayan çok sayıdaki çalışma arkadaşım dolayısıyla, benim için gerçekten can sıkıcı olacaktır. " Frued'a göre kitabının biricik amacını taşıyan şu cümleyi de burada zikretmeyi uygun buluyorum. " İnsanlar sonsuza dek çocuk kalamazlar; eninde sonunda "zalim yaşam"ın içine girmelidirler. Buna "gerçeğinöğrenilmesi" adını verebiliriz. Kitabımın biricik amacının, dikkatleri bu ileri adıma çekmek olduğunu size itiraf etmem gerekir mi acaba?" Kısacası Frued dinin yararlarını tamamen yadsımamakla beraber dinin götürülerinin getirilerinden daha fazla olduğunu savunmakta, dini öğretiler yerine logosu tercih etmekte ve bunu anlatırken de bizim tanrımız logos (mantık) demekten de geri durmamakta. Kitap kısa ve net, kitaptaki düşünceler keskin ve tartışmaya sonuna kadar açık. Bilinçli inançlı kesimin okuyup üzerinde durması, tartışması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum... İncelememi kitaptaki çok beğendiğim alıntıyla bitirmek istiyorum : Hiç kimsenin inanmaya zorlanamayacağı gibi hiç kimse de inanmamaya zorlanamaz.
Bir Yanılsamanın Geleceği
Okuyacaklarıma Ekle
15
2018 Model Ciltli - Kutulu "1984" Kutusundan Çıktı...!! :)))
Merhabalar 1K okurları... :) Daha önce bir ileti paylaşmış ve George Orwell 'ın meşhur eseri 1984 'ün Ciltli-Kutulu basımının çıkacağını söylemiştim. Ön siparişe çıktığında siparişi vermiştim ve bugün nihayet elime ulaştı. Öncelikle, sistem eleştirisi kitapların dahi, sistemin elinde ticaret amaçlı olarak sisteme uydurulması farklı bir ironi konusu. Ama işin bu kısmını bir kenara bırakırsak, müthiş bir iş çıkarmış Can Yayınları. 1984'ü nasıl okursanız okuyun, kesinlikle okuyun! Bu ciltli baskısını merak eden okurlar için çeşitli açılardan fotoğrafını çektim. Umarım fikir edinmenize yardımcı olur. Fotoğrafların orijinal boyutları için, linki açtıktan sonra "LOAD FULL" yazan yere tıklayınız... Merhaba Ben 1984! -->> ibb.co/nR5XkRt -->>ibb.co/1qTNwcx -->> ibb.co/bRWqcb4 -->> ibb.co/MGR5xDv Eski ve Yeni 1984 arasında ki basım farkı; -->> ibb.co/GMx8TY9 -->> ibb.co/VjM28Jp -->> ibb.co/rFMN0rv -->> ibb.co/7rQDSCC Eski ve Yeni 1984 arasında ki iç dizayn ve içerik farkı; -->> ibb.co/7RCHw1n (Ciltli Basım) -->> ibb.co/Hgf9fkN (Ciltsiz Basım) Bölüm başlangıcı Ciltli ve Ciltsiz Farkı -->> ibb.co/LJX3m0L Vurgulamalar Ciltli basımda SİYAH olarak özenle vurgulanmış -->> ibb.co/N3PftFW Kitap içerisinde ki sloganlar, sayfalar ilerledikçe kuşe kağıda özel baskı halde vurgulanmış ve kitaba yakışır şekilde propaganda şekline bürünerek, gerçek bir hava katmış -->> ibb.co/Zh2Q5P3 -->> ibb.co/9cQJbJ3 Yakın Çekim Kitap Tasarım -->>ibb.co/grDdqxt -->>ibb.co/DpXSvRj (Ortada bulunan V 1984 logosu gömme metal) İçerik bakımından zaten özel bir yeri olan 1984'ün, bu özel edisyon ile birlikte daha özel bir yeri olacağı muhakkak. İlk basım olarak 10.000 adet basılmış. Kitabı elinize aldıktan sonra şu soruyu soruyorsunuz, ciltli özel basım olanın adı kitapsa, diğeri nedir? :)))) Tabi ki maliyetli bir basım, fiyatı da pahalı. Kitaplığımda özel edisyonlara yer verdiğim için, bu fırsatı kaçırmadım. Toplum ve düzen eleştirisi bir kitap, düzen içinde ki ticari sisteme satış olarak böyle uyduruluyor işte. Neyse daha fazla sizleri tutmayayım. Görsel olarak bu kadar yazdım, incelemesi nasıl olur hayal gücünüzü kullanın. :)) İyi geceleriniz olsun...
3
44
Oğuz Atay
Az önce bir fotoğraf ile karşılaştım.. Haziran 1973 yılında, Akşit Göktürk adlı bir okura Oğuz Atay'ın imzaladığı Tehlikeli Oyunlar kitabının fotoğrafı.. TRT Haber tarafından paylaşılmış sanırım. Logosu mevcut sol üst köşede.. Şöyle not düşmüş Oğuzcum Atay: "Akşit Göktürk arkadaşa, Ben de az okunan talihsizlerdenim. Beni oku olur mu? Sevgiler" Oğuz Atay Beni bilen okurlar biliyor ki, Oğuzcum Atay'ı ne kadar çok sevdiğimi.. Bu içten söz üzerine hüzünlenmemek elde değil benim için.. Şu an en sevdiğim arkadaşımı (ki yok öyle biri) kaybetmiş gibiyim.. Bir ölüm haberi almış bahtsız bir insan durumundayım.. Bu hüznümü sizlerle paylaşmak istedim.. Sevgili yazarımı, Oğuzcum Atay'ımı okuyun olur mu?
2
47