Rumeysa Yonar

Sabitlenmiş gönderi
“Ve bir şey istediğin zaman, bütün Evren arzunun gerçekleşmesi için işbirliği yapar.”
Sayfa 39 - Can YayıneviKitabı okudu
Reklam
Rumeysa Yonar
Bir kitabı okumaya başladı
Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri
Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem ÖyküleriKeikiçi Osaka
7.6/10 · 399 okunma
"Sözlerimi benden duymalısın. Çünkü bunu hak ediyorsun. Çünkü aşkı bilmiyorsun. İşte tam da bu yüzden aşka layıksın."

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
Rumeysa Yonar
Bir kitabı okumaya başladı
Bir Aşk Masalı
Bir Aşk MasalıAhmet Ümit
7/10 · 7,6bin okunma
211 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
Kırmızı Saçlı Kadın
Kırmızı Saçlı KadınOrhan Pamuk
7.9/10 · 49,3bin okunma
Reklam
Dönüş yolunda mezarlığın yokuşunu çıkarken yıldızların hepsinin kafamdaki bir düşünce, bir an, bir bilgi, bir hatıra gibi olduğunu hissettim. İnsan hepsini aynı anda düşünemiyor ama görebiliyordu. Aklımdaki kelimelerin, aklımdaki hayallere yetişememesi gibi bir şeydi bu. Kelimeler duygularıma yetişemiyor ve yetersiz kalıyorlardı.
136 syf.
·
Puan vermedi
·
4 günde okudu
Birbirinden güzel 4 hikâye içeren bu kitap Japon Edebiyatından okuduğum ilk kitap oldu. İlk hikâye "Ameliyathane" oldukça kısa ama bir o kadar da şaşırtıcı bir hikâyeydi. Ameliyat sırasında narkoz etkisinde içinde sakladığı büyük sırrını söylemekten korktuğu için ameliyatı bilinci tamamen açık bir şekilde geçirmek isteyen kadının hikâyesi. İkinci hikâye "Koya Dağı'ndaki Kutsal Adam beni içine en çok çeken hikâye oldu. Bir keşiş ile bir yolculukta karşılaşmış karakterin gece uyku tutmaması sonucu keşişten hayatından, başına gelen olaylardan bir şeyler anlatmasını istemesi ile asıl hikâye başlıyor. Ve bir solukta bitecek, merak uyandırıcı bir macera başlıyor. Üçüncü hikâye "Büyücü" yine oldukça kısa ve güzel olmasına rağmen benim en az sevdiğim pek sürükleyici olmayan bir hikâyeydi. Son hikâye ise ikinci favorim, "Deniz Şeytanları". Eşi gemi kaptanı bir kadının bebeği ile beraber deniz kenarındaki evlerinde kaldığı, kocası gelene kadar mütevazı bir yaşam sürdüğü sıradan bir düzen aslında. Bu kadınla beraber bizim de denizde yaşanan doğaüstü hikâyeleri dinlememiz sonucunda sanki tüm tehlike denizdeymiş gibi hissetsek de hikâyenin sonu bir hayli şaşırtıyor. Herkese tavsiye ederim, kısa olduğu için okuması da bir o kadar kolay ve keyifli bir kitap.
Büyücü ve Diğer Gotik Öyküler
Büyücü ve Diğer Gotik ÖykülerIzumi Kyoka · İthaki Yayınları · 2022393 okunma
104 syf.
·
Puan vermedi
·
6 günde okudu
Yoksulluğun ve açlığın hakim olduğu öyle ki açlıktan kendi bebeklerini bile yemek zorunda kalanların olduğu bir kesimin öyküsünü okuyoruz. Yine aynı sebeplerden dolayı ileride açlıktan diğer insanların yaptığı gibi kendi bebeğini yemek zorunda kalmamak için onu kendi elleriyle nehire atıp ölümüne yol açan bir annenin kederinden ve acısından dolayı kendine engel olamayacak bir biçimde dans etmeye başlaması ve bir hastalığın öncüsü oluşunun öyküsü bu. Farklı bir bakış açısı ve bir gerçekliğin öyküleştirilmiş hali olması kitabı okumaya değer yapıyor ancak çok akıcı bir kitap olduğunu söyleyemeyeceğim.
Dansa Davet
Dansa DavetJean Teule · Sel Yayıncılık · 20203,849 okunma
"Resimli kirişlere sabitlenmiş ve artık bulanık görmeye başlamış gözbebekleriyle, gerçekliğin dışına kaçışı ona neredeyse vals yaptırıyor ve kendini büsbütün unutarak dans etmeye koyuluyor. Karabasanlarından böyle mi kaçmayı umuyor acaba?"
Reklam
Hikâyeye hep şöyle başlayacaklar: "Umudunu kaybeden bir halkın hikâyesi bu!"
"Şu yerdeki dans etmiyor artık. İyileşti mi?" "Hayır öldü."
178 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.