1000Kitap Logosu
Elif KAYIŞ
TAKİP ET
Elif KAYIŞ
@ElifKayish
Labirentte çıkışı aramakta...
Lisans
6 okur puanı
08 Nis 2018 tarihinde katıldı.
79
Kitap
0
İnceleme
0
Alıntı
2
İleti
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Elif KAYIŞ
bir yorumu yanıtladı.
Sizce insan değişir mi? Hakikaten ve büsbütün bir değişim mümkün mü biz faniler için? Yoksa yedisinde ne isek yetmişinde de o muyuz aslında? Dün yada bugün hani soğan katmanları gibi bizi sarıp sarmalayan kişilik yarın da öbür günde hep aynı mı kalacak? 7 sinde taşıdığımız yürek ile 70’inde taşıdığımız yürek aynı mıdır acaba??? Bana hayat tecrübem, tanıdığım insanlar, gördüklerim ve görmem gerekirken göremediklerim şunu öğretti; asıl olan şu ki; “İnsanın karakteri ne ise, kaderi de o’dur.. Huylu huyundan vazgeçmediği gibi bir dönem değişmiş gibi de olsa bir gün her şey yine aslına döner(miş)...” R.R.Raskolnikov®️
1
39
Selman Akalan
Bir insanın kendini değiştirebilmesi dünyayı değiştirebilmesinden çok daha zordur. Dünyada kendisini değiştirebilmiş insan sayısı o kadar az ki çevremizde rast gelmemiz gerçekten zor ve bunun içindir ki kitapları, filmleri ve dizileri seviyoruz çünkü bu gibi platformlar hayalini kurduğumuz olmak istediğimiz insanları görüp, kendimizi geliştirmek için bizlere bir nevi motivasyon oluyor. Öncelikle her insan kendisini gözünde fazla yüceltir. Bu gelişimin önünü kapayan en büyük engeldir. İnsan kendisine kuş bakışı baktığı vakit , olmak istediği kişiden fersah fersah uzakta olduğunu kavrar ve böylelikle gelişimin önü açılır. Bunu idrak ettiğimizde düşünce yapımız gelişir ve uygulamalarımız şekil alır ve bu zaman alır. Zaman ile birlikte çevremiz,, ruh halimiz ve beynimiz bir evrim sürecine girer. Ve en sonunda anlarıız ki değişmişizdir. Umarım herkes içindeki değişim gücünü bulur ve ona tutunur!
1 Beğeni
Yanıtla
Elif KAYIŞ
Kus bakisi bakabilmek onemli, bakmayi aklina getirebilmek de
1 Beğeni
Elif KAYIŞ
yorumladı.
Vermeye Dair 5
"Veririm ama sadece hak edenlere" dersiniz sık sık. Ne meyve bahçenizdeki ağaçlar böyle der ne de çayırlarınızdaki sürüler. Onlar yaşayabilmek için verir; çünkü vermekten kaçınmak yok olmaktır.
Halil Cibran
İs Bankası Kültür Yayınları
1
Elif KAYIŞ
Uzun süredir sorguladığım felsefedir. Hep bencillik çağının yüzünden☺
Yanıtla