1000Kitap Logosu
Berk Çetinbaş
TAKİP ET
Berk Çetinbaş
@Teletabici
Fantastik edebiyat hayranı bir birey. -Per aspera, ad astra!
Öğrenci
Hukuk
Gazimağusa
Lefkoşa, 1 Nisan
17 okur puanı
06 Şub 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
496 syf.
·
14 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Öncelikle belirtmek isterim ki umarım Türkçeye çevrilir de 2. dünya savaşıyla ilgilenen herkes okuma şansını elde eder. Eminim çoğu kişi Otto Skorzeny'i sadece Duce'yi kurtaran adam olarak biliyordur. Ben de öyle biliyordum. Ancak otobiyografisi okuduktan sonra gördüm ki ortada bundan çok daha fazlası ve hatta Duce'nin kurtarılmasından çok daha yapılamaz sanılan ancak başarılan şeyler var. Otobiyografi olmasına rağmen neredeyse hiç bir yerinde sıkılmadan bir macera romanı okuyormuş gibi okudum. Yer yer gülme krizine girdim, yer yer heyecandan kitabın sayfalarını yuttum. Merak edenlere şiddetle öneririm. Son olarak söylemek istiyorum. Hayatını anlatan bir filmin yapılmasını şiddetle hak eden biri, umarım bir gün gerçekleşir.
496 syf.
·
15 günde
·
8/10 puan
Şimdiye kadar okuduklarınızdan tamamen farklı bir polisiye/casusluk romanı okumak istiyorsanız tam size göre olacağını söyleyebilirim. Hiç bir yerinde gerçek anlamda sıkıldığımı hatırlamıyorum. Çok akıcı bir kitap. Herkese öneririm.
SS GB-İşgal
8.4/10 · 21 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
475 syf.
·
1 günde
·
9/10 puan
İlk okuduğum roman olmasıyla ben de yeri her zaman ayrıdır. Sağolsun beni içine çeken bu kadar akıcı bir kitap yapmasaydı Adam Fawer, belki de kitap okuma alışkanlığı hiç bir zaman kazanamayacaktım :)
Olasılıksız
8.8/10 · 69,9bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
538 syf.
·
Beğendi
·
8/10 puan
2'ye göre çok daha güzel olduğunu düşündüğüm bir 3.kitaptı. Bu sefer kitabın neredeyse her sayfasını heyecanla çeviriyor ve her okuduğum satırda biraz daha tüylerim ürperiyordu. John Verdon ondan beklediğimiz hamleyi bu kitabında çok güzel yapmış.
Şeytanı Uyandırma
8.3/10 · 7,1bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
566 syf.
·
1 günde
·
7/10 puan
Bu 2. romanında John Verdon 1'e göre daha az uğraşmış gibi hissettim çünkü katil çok tahmin edilebilir biri çıkmıştı. Buna rağmen Gurney'in aile yaşantısı ve dedektifliği yine çok güzel yazılmıştı.Kesinlikle okunulabilir ama 1. nin yükselttiği çıtada bir roman beklemeyiniz.
Gözlerini Sımsıkı Kapat
Okuyacaklarıma Ekle
134 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
Puan vermedi
İlk okuduğumda psikolojimi allak bullak etmişti :D Dışlanmışlığı çok iyi anlattığından dolayı lise 3 veya 4 teki tüm öğrencilere okutulması gerekir diye düşünüyorum.
Dönüşüm
8.0/10 · 164,4bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
480 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
İlk kez okuduğum bir cinayet romanıydı ve beni gayette güzel tatmin etmişti. Anlamadığım bir şekilde beni başından sonuna kadar içine çekmişti ve çok hızlı bir şekilde bitirmiştim. Güzel bir seri başlangıç kitabı yazmış John Verdon.
Aklından Bir Sayı Tut
8.5/10 · 32,6bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
614 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Açık açık Langdon serisinin en iyi kitabıydı. Dan Brown seriye gerçekten güzel başlamış ancak sonraları yavaş yavaş bozmuş gibi oldu. Olayları betimlemesi bu kitabında ayrı bir güzellikteydi.
The Da Vinci Code
8.9/10 · 37bin okunma
Okuyacaklarıma Ekle
345 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Kitabın farklılığı beni kendisine çeken şey oldu. Vakıf'ın korunması ve krizlerin önlenmesi için yapılacak olan şeyler ve ne tür krizler ile karşılaşacağı insanı tüm seriyi okumasına itiyor.Çok akıcı olması da diğer bir güzelliği.
Vakıf
8.8/10 · 2.303 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
408 syf.
·
1 günde
·
Beğendi
·
9/10 puan
Çok akıcı bir kitaptı. Atakan Büyükdağ'ın tüm kitaplarını okumamı sağlayacak kadar kredisi var benden. Sabotaj gerçekleşmeseydi durum ne olurdu diye merak etmiyor değilim.
Hesaplaşma
8.9/10 · 812 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
624 syf.
·
1 günde
·
10/10 puan
Gerçekten 2.dünya savaşını böyle muhteşem bir generalin ağzından dinlemek insana, olaylara başka açıdan bakmayı öğretiyor. Görevinden 1941 de alınmasaydı ne olurdu diye düşünmüyor değilim.
Bir Askerin Anıları
Okuyacaklarıma Ekle