Giriş Yap
Tengrigens
@Tukue
“Tarih, bir anlamda halkların kutsal kitabıdır.” M.İ. Karamzin Her akl-ı selim okuyucuya örnek olması dileğiyle! #171483220
Mos dha
2654 okur puanı
16 Nis 2019 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Aklımda kalacağına profilimde kalsın
Erken boşalma sorununun maalesef hem biyolojik, hem psikolojik, hem de sosyolojik yanı var. Biyolojik yanı, çocuk istismarı ve çağ dışı bir uygulama olan sünnet. Penisin ucundaki doku dışarıdan müdahale ile ortadan kaldırıldığı için, hassasiyet oranı artıyor. Üstelik, penisin esneme özelliğini de olumsuz etkiliyor. Yahudi geleneği olan (onlara ise Mısır'dan geçmiştir) bir saçmalığı bugün hala uygulamak ve bunu "sağlık" saçmalığına dayatmak tam da Doğu toplumlarına uygun bir davranış. Dünya Sağlık Örgütündeki Yahudi etkisi olmasa, bugün sünnet denen saçmalık insanlık suçu olarak kabul ediliyordu. Psikolojik ve sosyolojik yanı, toplumun cinsellik konusundaki iğrenç tabuları. Birey olmama durumu. Yaşadığınız evde size ait özel bir alana sahip olamama ve mastürbasyon yaparken her an yakalanma korkusu. Olabilecek en hızlı şekilde boşalıp rahatlama eğilimi sonucu beynin sürekli erken boşalmaya odaklanması. İnşaat sektöründeki namus ve şeref yoksunlarının malzemeden çalarak inşa ettikleri evlerin ses yalıtımından yoksun oluşu. Kadın erkek fark etmeksizin, bizler kaybedilmiş bir nesiliz.
1 yorumun tümünü gör
Reklam
Avrupa’da aşırı tutucu partilerin başa geçmeye başlaması
Bizim cahil hümanistlere göre Batı Medeniyetini çokça bedel ödeyerek inşa etmiş gelişmiş ülkelerde yaşayan insanlar, elde ettikleri refahlarını tavşanlar gibi sikişip üreyen cahil Orta Doğulularla kardeş kardeş yaşayarak paylaşmaları gerekiyor hajdjsjajaa. Sikerler! Nitekim Avrupa'da geç de olsa bu gerçeğe uyanmaya başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Norveç'ti sanırım, Afgan ve Suriyeli şempanzeler sokağa çıkmış, mülteci olarak gittikleri ülkenin insanlarına "yakında azınlık olacaksınız, buraları ele geçireceğiz" diye hönkürüyorlardı. Bunlar tabii şempanze zekasında oldukları için, geçmişten bi'haberler. Batı bu hızla tutucu faşist düşünceye dönmeye devam ederse, pek yakında Avrupa'nın göbeğinde Afgan, Suriyeli gibi cahillerin sabun yapılışını görebiliriz.
2 yorumun tümünü gör
Üzerimde, Calgon kullanmayıp çamaşır makinası rezistansının kireçlendiğini duyan teyzenin pişmanlığı ve yorgunluğu var!

Okur takip önerileri

Doğan
@waldo_Tengrigens ile benzer
Börte
@brte_Tengrigens ile benzer
Ayşe Sönmez
@AysesonmezTengrigens ile benzer
Daha fazla göster
Her görüşe saygı duyma sorunsalı
İfade özgürlüğü, nefret söylemine varsa bile özgürlük kapsamında değerlendirilmek zorunda. Nefret söylemini savunan veya aksi düşüncede olan insanları "orta doğulu" olmakla itham ederek siz de nefret söyleminde bulunmuş oluyorsunuz. Aslında böyle yaparak yeni bir paradoks yarattığınızın farkında değilsiniz. Hiçbir izm, dogma veya tarihi bir kişiliğe saygı duymak ve/veya sevmek zorunda değilim. “Atatürk'ü sevmek zorunda değilsin ama saygı duymak zorundasın." siktir! "İslam dinine inanmayabilirsin ama saygı duymak zorundasın." al koca bir siktir! daha. İslam inancına sahip bir insan Atatürk'ü sevebilir veya saygı duyabilir mi? İstisnalar mutlaka vardır, ama neredeyse bütün uygulamaları İslam inancıyla ters düşen bir adama karşı, İslam inancını benimsemiş birini saygıya zorlamak faşizmdir. Benzer şekilde çağın gerisinde kalmış İslam inancına saygı duymaya zorlamak da faşizmdir. Peki herhangi bir insanın, yukarıdaki örneklerden birine sevgi beslememesi veya saygı duymaması onlardan bir şey eksiltir mi? Hayır. Sevmek isteyen yine sever, saygı duymak isteyen yine duyar. Her 10 kasım tarihinde saat 09:05'te ayakta saygı duruşunda bulunmayan, aracını sürmeye devam eden insanlara tepki göstermek faşizmdir. Ramazan ayında oruç tutan birinin, oruç tutmayan birinin özgürlüğünü sınırlamaya kalkması da faşizmdir. Böylesine ahmakça bir bakış açısı olamaz, olmamalı. Saygı duymaya zorlamak, faşizmdir, tahammülsüzlüktür. Asıl önemli olan değer ve toplulukları bir arada tutan şey tahammül'dür. Senin gözünde, bireysel olarak değer verdiğin herhangi bir şeye karşı yapılan nefret söylemleri, o şeyin değerini düşürüyor mu? Sağlıklı bir insan için düşürmemesi gerekir ve bu bilinçte olan insan, bu tip söylemlere karşı tahammül sahibidir. Hülasa ifade özgürlüğünü, sikinizin keyfine göre sınırlamanız faşizmdir.
2 yorumun tümünü gör
instagram.com/reel/Ch0S2JAI4z_/?i... Komik bir sohbet gibi görünen şu konuşma üzerine tarih, sosyoloji, coğrafya ve teoloji alanında tez yazılır.
Reklam
2
48
478 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42