Giriş Yap
Aleyna Dırmık
@aleynadrmk
1 okur puanı
10 Eyl 03:16 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
Sabitlenmiş gönderi
Sevgili Bilge ; Bana bir mektup yazmış olsaydın, bende sana cevap vermiş olsaydım. Ya da son buluşmamızda büyük bir fırtına kopmuş olsaydı aramızda ve bir çok söz yarım kalmış kalsaydı, birçok mesele çözüme bağlanmadan büyük bir öfke ve şiddet içinde ayrılmış olsaydık da yazmak, anlatmak, birbirini seven iki insan olarak konuşmak kaçınılmaz olsaydı. Sana durup dururken yazmak zorunda kalmasaydım. Bütün meselelerden kaçtığım gibi uzaklaşmasaydım senden de.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
Hep bir iz aradım bir umut, sen bilmezsin olmadığın bir dünyada güneş nasıl bir karanlıkla doğar. Sen benim hayatımın güneşi ol gündüzü ol ama hiç bir zaman gecem olma, çünkü geceler yalnızlığa özeldir. Ay demek gece demekti, gece sen demek.
Oğuz Atay
Hiçbir zaman anlamadı insanoğlu. Dünya birine kalacak olsaydı Süleyman'a kalırdı. Ölüm satın alınsaydı Nemrut tutar alırdı. Çıkmadık canlara derman bulurdu, Lokman Hekim ölmedi mi ? Bu yüzden hiç korkmadık biz. Umudumuz hep Allah'tandı. Derdimize yüksel dedik. istediğin kadar yüksel! Nasıl olsa geçmeyecek misin ? Zalimlere güçlen dedik dilediğin gibi güçlen! Nasılsa düşmeyecek misin ? Öyle oldu. Olacak. Dünya iyi ile kötünün arasında bir yerde Ama günü geldiğinde iyilerden taraf olacak.
Ve bir gün her şey bitti... O kadar basit, o kadar kati bir şekilde bitti ki, ilk anda işin azametini anlamak benim için mümkün olmadı... Yalnız biraz şaşırdım, bir hayli üzüldüm; fakat bu hadisenin hayatım üzerinde bu kadar büyük, bu kadar değişmez bir tesiri olacağını asla düşünmedim.
Reklam
·
Reklamlar hakkında
27 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.28.2