Asiye Ulusan, bir alıntı ekledi.
11 saat önce · Kitabı okuyor

Stave Jobs' un görebildiğini neden bu kadar çok insan göremedi? Apple reklamı : "Çılgınlar, uyumsuzlar, asiler, baş belaları, eski köye yeni adet getirenler... Onlar kural düşkünü değildirler ve statükoyu umursamazlar. Onlardan yararlanabilir, onlara karşı çıkabilir, onları yüceltebilir veya alçaltabilirsiniz. Yapamayacağınız tek şey onları görmezden gelmektir, çünkü onlar değişim yaratanlardır. Onlar insanlık koşusunu bir adım ileri götürenlerdir. Bazıları onlara deli diyebilir. Bizim için onlar birer dahidir. Dünyayı değiştirecek insanlar, onu değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olanlardır. "

Her Şey Seninle Başlar, Mümin Sekman (Sayfa 48 - Alfa)Her Şey Seninle Başlar, Mümin Sekman (Sayfa 48 - Alfa)

Kore dilinde özür ve elmanın telaffuzu aynıdır
Dört elma tarihin seyrini değiştirdi. Adem'in elması, Newton'un elması, Apple'ın elması ve dördüncüsü.. kalpten gelen samimi bir özür.

Mustafa KUVA, Beyaz Zambaklar Ülkesi'ni inceledi.
22 May 23:32 · Kitabı okudu · 117 günde · Beğendi · 7/10 puan

Harika bir kitap değil ama idealleri olan bir kişinin yarı gerçek yarı hayal gücünü ortaya koyduğu ufuk açan bir yapısı olan yer yer sıkan ama farklı açılarda sunan bir eser. Yazarı özellikle duruşuyla etkileyici bir kişilik din adamlarının genelde durağan olduğu bir yapıda sistemin çok fazla içinde ve çok fazla eleştirel yaklaşımlarla sivrilmiş ateşleyici biri. Mücadele eden adamların geride bıraktığı eserler mutlaka bir değer ifade edecektir. Finlandiya gerçekten de örnek alınabilecek bir ülke eğitimde her dönem zirvede olması ekonomisinin üretimle kuvvetli olması refah düzeyinin yüksek olması bulunduğu coğrafyaya nazaran hayret verici bir durum. Biz jeopolitik olarak ülkemizle sürekli gururlanıyoruz herkesin gözü burada diyoruz dört mevsimi yaşayan çoğu bitki türüne hayvan türüne değerli maden yataklarına sahip olan bir ülkede yaşıyoruz ama görüyoruz ki bizim zihinlerimiz çorak, fikirlerimiz değersiz, bağlarımız zayıf. Bu kadar imkana sahipken liseyi bitiren çocuk henüz bir şey üretmeden ülke için bir fidan dikmeden şartların kötülüğünden yurt dışına gitmekten bahsediyor gelin görün ki kardeşlerim insanlar kendi çabalarıyla oluşturdukları medeniyetlerine sizi boş yere ortak etmekten elbette ki kaçınacaklardır. Naçizane tavsiyem üretmek için çabalamak kendi değerlerimizi oluşturmak için istekli bir nesil oluşturmak için ortaya atılmamız gerektiğidir. İdeoloji, siyaset, vb. rant kapıları sizi kapıcı kılmaktan öteye geçirmeyecektir. Bugün Apple'ın sahip olduğu bütçe Türkiye'nin bütçesinin 80 katıysa bu bir çabanın sonucudur. Diğer bir deyişle bizim durağanlığımızın sonucudur. Bu site genelde öğretmenlere ev sahipliği yapıyor ve eğitimcinin öncelikli hedefi ülkesine faydalı üretebilecek bir nesil yetiştirmektir. Yoksa ayın 15'inde cebine giren 3000 lira için eğitimci olunmaz. Olunsa da onun adı başka bir şeydir. Son olarak : Gelecek asla pes etmeyenlerindir.

Apple ve Amazon iş modellerini sürekli olarak ve başarılı bir şekilde yeniden icat ederken, diğer şirketler çaresiz bir halde bekliyor. Geleneksel kurumsal yapıları tasarım ve inovasyon süreçleriyle çelişiyor. Bu durum kar-zarar tablosunda yer almadığı için kimseler de umursamıyor. Elbette şirketler ürün konusunda inovasyon yapıyorlar. Ancak ürün inovasyonunun ve geleneksel Ar-Ge'nin ötesine geçmekte zorlanıyorlar. (Alexander Osterwalder)
İş modeli, eğer siz deniz kıyısında kum satmaya çalışırsanız bu mümkün olmaz zaten oraya gelen müşteri kendi kumunu alıp gidecektir. İşte tam da burada iş modeli devreye giriyor eğer siz kumları satılabilir şekilde paketlerseniz bir iş modeli geliştirmiş sayılırsınız ve artık müşterinin size geleceğinden emin olabilirsiniz. (UÇ)

Kitap Kurdu, bir alıntı ekledi.
05 May 21:58 · Kitabı okudu · Beğendi · 7/10 puan

Yoksa Apple firmasının ısırılmış elma logosu ilk günaha mı işaret ediyor? (Firma için) İlk günahı işledi ve dev bilgisayar firmalarının oyununu bozdu(Kullanıcıları için) Bu cihazı kullanın ve dijital bilgi ağacının meyvelerini hapur şupur yiyerek ilk günahı işlemeye devam edin. Dijital Günah!

Herkese Bilim Teknoloji - Sayı 106, Kolektif (Sayfa 7)Herkese Bilim Teknoloji - Sayı 106, Kolektif (Sayfa 7)

Apple 1K Uygulaması
Uzun zamandır buralardan uzaktım, iPhone için 1K uygulaması gelmiş, hemen yükledim. Fakat alıntı paylaşmayı beceremiyorum, nasıl yapılacağını bir bilen var mı?

{Ç News}'te Bugün;
Merhabalar Efendim....!!

Kahvelerinizi hazırlayın...!!
Yeni içeriği ile {Ç News} yayında...!!!

Sizlere hergün dolu dolu paylaşım hazırlamaya çalışıyoruz. Yayınladığımız içeriklerin sizlerin hoşuna gitmesi ve bir yararının olması en büyük dileğimiz.. Tek amacımız var, sitenin kalitesine uygun içerikler üretmek..

Her gün; Üç İnceleme, Üç Edebiyat haberi parolamız vardı.. Şimdi bunlara bir yenisi daha ekleniyor...
Hergün Üç Alıntı... Bu fikir Fox Mulder e ait olup, önereceği alıntıları sizlerle paylaşacağız.. Alıntı biriminden tamamen Fox Mulder sorumlu olacaktır.. :)

Bu güzel haberi sizlerle paylaştıktan sonra edebiyat dünyasından üç haber ile paylaşımımıza başlayalım;

İthaki'nin yeniden bizlere kazandırdığı Isaac Asimov‘un efsanevi bilimkurgu serisi Vakıf dizi oluyor. İşin ilginç tarafı bu işe soyunan kurum: Apple.. Evet doğru duydunuz.. Haberin devamına hemen bakalım;

 https://kayiprihtim.com/...n-dizisi-oluyor/amp/

Madem dizi dedik hemen şuraya sıkıştıralım;
La Casa De Papel'in 3.Sezonu geliyor.. Netflix sağolsun :) Bittiğine üzülmüştüm, şuan çok sevindim :)

 https://twitter.com/...s/986536939493974016

"Yazar, kitabı inşa eder; yaratır. Okursa kitabın gerçek sahibidir. Okur ve yazar, kitabın anlam dünyasını yeniden ve yeniden yaratır." Harika bir soruşturma yapmış mevzuedebiyat ekibi. Kesinlikle okuyunuz.. İlk olarak Okur Soruşturması, yarın ise yazar soruşturması sizlerle olacak..

 http://www.mevzuedebiyat.com/...azar-nerede-duruyor/

Wonka'nın Çikolata Fabrikasından Tariflere bir göz atmak ister misiniz?? Nemi diyoruz.. Bir bakınız, rica ediyoruz...

https://kayiprihtim.com/...bar-ve-karamela/amp/

Evet haberlerimizi noktalıyor, incelemelerimize geçiyoruz;

 fazi 'nin #28978963

 İnci Küpeli Kız 'ın #28990141

https://1000kitap.com/NoDayWithoutCoffee 'ın #28977846

"Özenle ve emek harcanarak yazılmış bu incelemeleri öneriyoruz... Her gün üç inceleme diyoruz.. Bu incelemeler kişisel beğenim karşılığında eklenmiştir..! İyi okumalar...!"

Fox Mulder 'un bugün için seçtiği üç alıntı;

“...gizlenen bir yara insanı güçsüz kılar.” #28970660

"Adalette pantolon kemeri gibi.
Çok sıkarsan boğuyor ,gevşek bırakırsan düşüyor."
#28987233


Kemal Sunal'a
"En son şakaydı yaptığın
Olmazsa olmaz mıydı sanırsın
Her halde gine gülüyorsundur
Yukarılarda gülüyorsundur eminim..." #28987079

"Alıntıların sonlarındaki linklere giderek, asıl alıntı sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Desteği ve emeği için Fox Mulder'a Teşekkürlerimizle.."

Günün Şarkısını İliştirelim;
https://youtu.be/-XLdYBbQ3Yw

Evet bugünün de sonuna geldik.

Hergün;
Üç Haber, Üç İnceleme, ve Üç Alıntı ile sizlerleyiz...

Sağlıcakla kalın....!

{Ç News}

Peyroux, bir alıntı ekledi.
 13 Nis 00:08 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Etik Kapitalizm
Haziran 2010’da Apple ürünlerinin üreticilerinden Shenzhen’deki (Çin) Foxconn’un (iPad’leri üreten Taiwan sermayeli bir şirket) işçileri arasında, yüksek stresli iş koşullarının yol açtığı bir intiharlar dizisi patlak verdi. Yüksek bir kattan atlayarak hayatına son veren on birinci işçinin ardından şirket bir dizi önlemi devreye soktu: Zorla, işçilere kendilerini öldürmeyecekleri, depresyona girmiş arkadaşlarını rapor edecekleri, akıl sağlıkları bozulduğunda psikiyatri kliniklerine başvuracakları, vb. vaadler içeren sözleşmeler imzalattı. Sonra, bunun üstüne tüy dikmek ister gibi, dev fabrikasının binalarının etrafına güvenlik ağları koymaya başladı. İşte bu, en saf şekliyle etik kapitalizmdir – bakın, psişik çöküntülerinin nedeni olan sömürücü iş koşullarını değiştireceğine işçilerinin psişik sağlıklarıyla bile ilgileniyor.

Antroposen'e Hoşgeldiniz, Slavoj Zizek (Encore Yayınları)Antroposen'e Hoşgeldiniz, Slavoj Zizek (Encore Yayınları)

Kotun, Coco-Cola'nın, Starbucks'ın ve hatta saç boyasının 'kapitalizmin zehri' olmasına rağmen iphone Kuzey Kore'de yasak değil.

Yine de Apple Kuzey Kore'de satış yapmayı reddediyor.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'un geniş bir Apple ürünleri koleksiyonu olduğu söyleniyor.

Apple 'ın ürünlerine birebir benzeyen akıllı telefon tasarlatsa da App store'u taklit edemediği için bu iphone görünümlü telefonların içi muhtemelen boş.

Bahar Öztekin, Steve Jobs'u inceledi.
26 Mar 14:41 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Steve Jobs... Geçen yazımı anlamlı kılan efsane.
Hayatımı kökünden olmasa da tüm taşlarını oynatarak değiştirdi. Pankreas kanserinden ölüşünü kabullenemiyorum hala. Böyle büyük, eşi benzeri bir daha gelmeyecek insanları böyle hastalıklardan erken kaybetmek çok üzücü gerçekten.
Apple’a ve tüm ürünlerine kitabı okumadan önce de sempatim vardı. Steve Jobs da sadece ismini ve Apple’ın CEO’su olduğunu bildiğim biriydi. Apple müptelalığıma popüler kültürün etkisini inkar edemem ama benim için işletim/yazılım’daki kusursuzluğu, eline aldığın an kalitesini hissettirmesi, gizliliğe diğer hiçbir markanın vermediği kadar önem vermesi vs kabul edelim Apple bu kulvarda hala zirvenin tek sahibi. Jobs yaşasaydı daha iyi bi yerde olur muydu. Kesinlikle. Özellikle o dikey arka kameradan sonra eminim Jobs’ın kemikleri sızlamıştır. Neyse Apple’ın geçmişi ve geleceğini değil kitabı konuşacaktım. Yazımın kalitesini arttıran, bana idol olan motive kaynağım bu harika adamdan kendi cümlelerimle bahsetmek isterim.(devam edicem)