Ulaş, Katilin Özrü'ü inceledi.
 08 May 12:44 · Kitabı okudu · 4 günde · Beğendi · 9/10 puan

Merhaba,

Kitabıma imzası için yazarıma çok tesekkür ediyorum.

Kitabı zevkle okudum. Okuduğum ikinci türk polisiye ama ilk (seri katil) cinayet romanı. Yer yer soru işaretleri oluyordu kafamda katille ilgili. Okurken tasarladığım kadarıyla biraz aceleci oluyordum. Ben de Aylin gibiydim. Herkesten şüphelendim. Ama katil tahmin ettiğimden cok farklı kişi çıkınca şaşırdım. (°o°)

Aylin ile Hakan arasındaki ilişki çok detaylı verilmiş. Yazarımızın kalemi özgür ve cesurca, beğendim.

Kurguda en çok kimi beğendim diye sorarsanız Sinan'a bayıldım. Tam benlik bir karakter :)). Ve Aylin ile aralarında geçen diyaloglar sert mizaçta(Aylin daha çok etkili bu konuda) ama gülünecek kıvamda, iyi bir ikili olmuşlar. Çok güzel yakalamış yazarımız.

Okunması gereken bu kitabı polisiye okurlara tavsiye ediyorum. Devamı olan "Geçmişten Gelen Cellat" kitabında görüşmek üzere arkadaşlar.

Hoşçakalın...

Srs Blck, bir alıntı ekledi.
06 May 19:23 · Kitabı okudu · İnceledi · 8/10 puan

Bu duygular çocukken, tertemiz kalplere büyükleri tarafından işlenir. Bilmezler ki, o küçük kalpler bu duygular onları canavarlaştırıyor.

Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 54)Katilin Özrü, Nurhan Işkın (Sayfa 54)

Merhaba:)

Polisiye kitaplarını fazla okumam normalde. Ama bir arkadaşımın hediyesi üzerine okumaya başladım...

Kitabın kapağı zaten konuyu az çok özetliyor. Bir katilimiz var. Çocukluğunda ailesinden şiddet görmüş. Öldürdüğü kurbanlarını zayıf insanlardan seçiyor. Sol göğüslerini kesip vücudunu kırmızı güllerle kapatıyor.
Ve bir de komiserimiz var. Komiser Aylin. Küçük yaşta babasını kaybetmiş.Şu anda 28 yaşında ama hala babasının etkisinden çıkamamış. Güçlü,hırslı ve görevinde başarılı birisi.

Normalde polisiye kitaplarında genel olan bir şeydir. Katil genelde en az bahsedilen kişi çıkar. Bu kitapta da o şekilde düşündüm. Kesin budur dedim. Katil. Hatta okurken bayağı sinirlenmiştim. Nasıl bunu yapar falan diye. Ama sonu çok fazla şaşırttı beni. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gayet iyiydi. Tutku dolun sahneler bazı yerlerde kitabı polisiyeden çıkarsada güzeldi.
Polisiyeye yeni başlayacaklar için ve tadımlık olarak okumak isteyenler için gayet iyi bir kitap bence.

Ömer kartal, Geçmişten Gelen Cellat'ı inceledi.
05 May 16:11 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Yazarın Katilin özrü kitabı gibi polisiye türünden bir eser.Komiser Aylin ve ekibi son hız ünlü bir iş adamının cinayetini soruştururken, karşılarına çıkan deliller işleri karıstiriyor. Kitabın konusu bu cinayet gibi görünse de asıl olay arkasında yatan gerçek üzerine kurgulanmış. Özellikle çocuk yurdunda geçen bölüm ile Komiser Aylin'in ailesi ile ilgili anlattığı olaylar etkileyiciydi.Yazar Katili son sayfalara kadar gizlemeyi başarmış.Kısacası polisiye türünden gayet güzel bir eser.

Srs Blck, Katilin Özrü'ü inceledi.
29 Nis 22:05 · Kitabı okudu · 2 günde · 8/10 puan

Bu sefer komiserimiz bir bayan.. Komiser Aylin.
Aylin ve ekip arkadaşları kadınları acımasızca öldüren bir seri katilin peşine düşünüyor ve onu anlamaya çalışıyorlar.

Kadın bir komiserin baş karakter olması çok güzel bir şeydi benim için. Ayrıca komiser yardımcısı da bir o kadar eğlenceli bir karakterdi.
Son zamanlarda okuduğum ve yaşadığım hayal kırıklarının ardından benim için süper oldu kitap.
Genel itibari ile kitabı beğendim. Özellikle Aylin komiserden dolayı sanırım sanki Rizzoli&Isles dan bir bölüm seyrediyor gibi oldum. Ne kadar özlediğimi de bir yandan farketmedim desem yalan olur
Ufak tefek beni rahatsız eden kısımlar vardı ama kitaba kendimi kaptırdığım için görmedim onları da. Spoiler vermeden anlatamayacağım içinde şuan pek bahsedemiyorum.
Katil konusunda yazar okuyucuyu sürekli ikilemde bırakıyor ve kitabın sonuna kadar bu ikileminiz devam ediyor ve gümmm sonunda görüyorsunuz

Yazarın diğer kitabını da kısa sürede alıp okumak istiyorum. Gerektiği kadar yazarın tanındığını düşünmüyorum, bence daha fazlasını hak ediyor, bir göz atabilirsiniz.

Ömer kartal, Katilin Özrü'ü inceledi.
14 Nis 11:02 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Kitabı okurken meraktan elinizden bırakamıyorsunuz, çok sürükleyici bir roman. Romanda katil son sayfaya kadar da belli değil bu arada romanın kahramanları olan aylin ve sinan çok iyi bir ekip yazarın kalemine sağlık

Hande Yalçınkaya, Katilin Özrü'ü inceledi.
27 Oca 07:38 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

Kurgu gerçekten çok iyiydi. Gece başlayıp bu saate kadar ayakta tuttu beni :) Katili kitabın tamamında bulduğumu düşünerek ""hayır ya neden o" desem de ters köşe olması çok sevindirdi beni :) Sonunda bile merak uyandırmaya devam etmiş yazarımız. O halde hemen geçmişten gelen cellat ile devam edelim..

Dilek Özdemir, Katilin Özrü'ü inceledi.
15 Oca 20:56 · Kitabı okudu · 1 günde · Beğendi · 9/10 puan

Sevgili Nurhan Işkın kaleminden soluk soluğa okuduğum nefes kesen bir polisiyeydi. Katili ilk baştan tahmin etmeme rağmen acaba dediğim çok yer oldu.
*Aylin; cinayet masasında çalışan,gözünden birşey kaçmayan,ailesini küçük yaşta kaybetmiş başarılı bir komiserdir.
*Bir cinayet hemde akıl almaz bir şekilde öldürülen bir kadın,aslında bir seri katilin yıllar öncesi işlediği cinayetlerin birebir aynısıdır.
*Aylin ve ekibi bu cinayetleri çözerken aşkta kapısını çoktan çalmıştır.
*Katilin kısa kısa anlatılması aslında şiddetin aile içerisinde nelere yol açtığının en büyük örneği.
*Günümüzde yaşanan birçok olayda katiller, sapıklar,caniler geçmişinde kesinlikle aynı olayı yaşamıştır ve toplumda bunu bastırılmış dürtü yıllar sonra acı şekilde açığa çıkmaktadır.
Çok beğendiğim kitabın hemen ikincisini okumam lazım. Tebrikler Nurhan hanım sizi kutluyorum.