• #Kitapyorum
  #NurhanIşkın
  #KatilinÖzrü
  #208
  syf

  Bitti...
  Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen çok başarılı bir eser olmuş. Polisiye sever bir okur olarak anlatımını ve kurgusunu çok beğendim Kurgu ve ilerleyiş o kadar sürükleyici ki keyifle, sıkılmadan ve merakla okuyorsunuz... Olay örgüsünde kopma olmadan, olaylar arası geçişler çok muntazam bir şekilde sağlanmış. Betimleme ve diyaloglar gayet güzel... Konusuna gelince; küçükken babasından şiddet gören ve bu şiddete karşı kayıtsız kalan bir anne tarafından yetiştirilen küçük bir çocuğun yetişkin olduğu zaman nasıl potansiyel bir seri katile dönüştüğünü tüylerinizin diken diken olduğunu hissederek okuyacaksınız. Başkarakterimiz güzel, gözüpek Başkomiser Aylin ve ekibi ile birlikte katili ararken bende herkesten şüphelendim. Başta iki şüpheli vardı üzerine yoğunlaştığım ama tam bir ters köşe ile katil farklı birisi çıktı... Serinin diğer kitabı Geçmişten Gelen Cellat ile devam okumaya... Polisiye severlere kesinlikle tavsiye ederim...

  Sayın yazarımız Nurhan Işkın hanımı tebrik ediyor başarılarının devamı diliyorum ... Yüreğinize, kaleminize, emeğinize sağlık...

  Kitap Alıntı;
  Hava buz gibi… İliklerime kadar üşüyorum. Sanki sekiz yaşındayım ve sanki bugün babamın dayaklarına işkenceyi de eklediği gün. Üzerimde söndürdüğü sigaraların acısını duyuyorum ama bir farkla; söndürdüğü yerler yanmıyor artık, aksine buz gibi. Attığı her ustura kesiğinin izleri duruyor ama artık çirkin görünmüyor gözüme. Annem bir köşeden olanları izliyor, bağırmalarımı duymuyor, sadece gözyaşı döküyor. Yoksa bir anne evladına ağlama demez mi, ben buradayım demez mi? Bu katil ruhlu adamın beni her gün biraz daha ruhsuz yapışını öylece izler mi? Evladının geleceğini karartmasına izin verir mi?
 • #Kitapyorum
  #NurhanIşkın
  #GeçmiştenGelenCellat
  #syf399

  Bitti...
  "Geçmişten Gelen Cellat" ile "Katilin Özrü" kaldığı yerden devam ediyor...
  Yine tüyler ürpertici bir cinayet, muhteşem kurgusu, akıcı anlatımı, yazarın son sayfalara kadar katili saklama özelliği ile merakla okuyacağınız yerli bir polisiye roman...
  Komiser Aylin ve ekibi nefes kesen bir çalışma ile tanınan bir işadamının cinayetini çözmeye kararlıdırlar. Onları zorlayan konu ise buldukları delillerin kim masum kim suçlu karar vermelerini zorlaştırmasıdır. Cesedin kolunda sildirmeye çalıştığı bir dövme, ağzından çıkan bir not, iki yakın arkadaş ve geçmişte kaldığını zannettikleri iğrenç bir sır...
  Birinci kitapta başlayan komiser Aylin ve yardımcısı Sinan'ın tatlı atışmaları devam ederken Aylin ile Hakan aşkı da son sürat ilerlemektedir Aylin'in hayatı ve ailesi ile ilgili aklınızda kalan soru işaretleride bu kitap da çözümleniyor...
  Son sayfada verilen ipucu ile serinin devamını sabırsızlıkla bekliyorum... polisiye severlere kesinlikle​ tavsiye ederim Emin olun Rizzoli&isles serisini aratmayacak kadar başarılı bir seri... devamını merakla bekliyorum...
  Sayın yazarımız Nurhan Işkın hanım yureginize, emeğinize, kaleminize sağlık sizi yürekten tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum ...

  Kitap Alıntı;
  Yavaş, yavaş bilincinin açıldığını hissediyordu, başından sızan kan sol gözünden aşağıya doğru yüzüne akıyordu. Gayri ihtiyari kımıldamaya çalıştı. Ellerinin ve ayaklarının bağlı olduğunu anlaması çok uzun sürmedi. Artık kendine gelmişti. Hem terliyor hem de üşüyordu. Nasıl bu tuzağa düştüğünü; ne kadar aptal olduğunu kendine tekrarlayıp durdu. Hissettiği garip korkuyu anlamdırmakta zorlanıyordu. Bağlı olduğunu bildiği halde istem dışı ellerini hareket ettirmeye çalıştı. Beyni düşünme yetisini kaybetmiş gibi sadece korkularına odaklanmıştı. Kendini zorlamaya başladı, hatırladıkları kesik kesik görüntülerdi. Zaman kavramını kaybetmişti...
 • #kitapyorumu
  #KatilinÖzrü

  Birbiri ardına işlenen akıl almaz dört kusursuz cinayet. Tüyler ürperten kurgusuyla katil hiçbir ipucu bırakmadan cinayetlerine intikam alırcasına devam ediyor.

  Katil neyin intikamını alıyor??

  Gelen her cinayet ihbarına koşarak giden işinde başarılı başkomiser Aylin ve yardımcıları Sinan, Sedat...

  Olay yeri incelemeleri, otopsi sonuçları hiçbir ipucu olmadan katilin ulaşmaya çalışmak her ayrıntı tek tek defalarca dosyalarda inceleniyor.

  Katil kimdi ve öldürdüğü kadınlarla olan hesabı neydi?
  Öldürülen kadınların tek benzerliği neydi??

  Aylin ve Sinan katilin yakınlarında oldukları halde nasılda şüphelenmediler??

  Nefes nefese okuyacağınız bir polisiye.
  Kitabı elime alır almaz 24 saat içerisinde bitirdim.
  Kitabın ortalarına geldiğimde katilin kim olduğunu tahmin ettim ama son satırlara kadar acaba mı diyerek birden fazla fikir değiştirdim.
  Tabiki de benim tahminim doğruydu.

  Yazarımız Nurhan hanımı tebrik ediyorum. Akıcı anlatımı ve sürükleyici kurgusuyla kalemine hayran kaldım. Başarılarınızın devamını dilerim.

  Tavsiyemdir mutlaka okuyunuz.
 • Merhaba,

  Kitabıma imzası için yazarıma çok tesekkür ediyorum.

  Kitabı zevkle okudum. Okuduğum ikinci türk polisiye ama ilk (seri katil) cinayet romanı. Yer yer soru işaretleri oluyordu kafamda katille ilgili. Okurken tasarladığım kadarıyla biraz aceleci oluyordum. Ben de Aylin gibiydim. Herkesten şüphelendim. Ama katil tahmin ettiğimden cok farklı kişi çıkınca şaşırdım. (°o°)

  Aylin ile Hakan arasındaki ilişki çok detaylı verilmiş. Yazarımızın kalemi özgür ve cesurca, beğendim.

  Kurguda en çok kimi beğendim diye sorarsanız Sinan'a bayıldım. Tam benlik bir karakter :)). Ve Aylin ile aralarında geçen diyaloglar sert mizaçta(Aylin daha çok etkili bu konuda) ama gülünecek kıvamda, iyi bir ikili olmuşlar. Çok güzel yakalamış yazarımız.

  Okunması gereken bu kitabı polisiye okurlara tavsiye ediyorum. Devamı olan "Geçmişten Gelen Cellat" kitabında görüşmek üzere arkadaşlar.

  Hoşçakalın...
 • Avcı av olmadan duramaz ki.
 • Bu duygular çocukken, tertemiz kalplere büyükleri tarafından işlenir. Bilmezler ki, o küçük kalpler bu duygular onları canavarlaştırıyor.
 • Merhaba:)

  Polisiye kitaplarını fazla okumam normalde. Ama bir arkadaşımın hediyesi üzerine okumaya başladım...

  Kitabın kapağı zaten konuyu az çok özetliyor. Bir katilimiz var. Çocukluğunda ailesinden şiddet görmüş. Öldürdüğü kurbanlarını zayıf insanlardan seçiyor. Sol göğüslerini kesip vücudunu kırmızı güllerle kapatıyor.
  Ve bir de komiserimiz var. Komiser Aylin. Küçük yaşta babasını kaybetmiş.Şu anda 28 yaşında ama hala babasının etkisinden çıkamamış. Güçlü,hırslı ve görevinde başarılı birisi.

  Normalde polisiye kitaplarında genel olan bir şeydir. Katil genelde en az bahsedilen kişi çıkar. Bu kitapta da o şekilde düşündüm. Kesin budur dedim. Katil. Hatta okurken bayağı sinirlenmiştim. Nasıl bunu yapar falan diye. Ama sonu çok fazla şaşırttı beni. Yazarın ilk kitabı olmasına rağmen gayet iyiydi. Tutku dolun sahneler bazı yerlerde kitabı polisiyeden çıkarsada güzeldi.
  Polisiyeye yeni başlayacaklar için ve tadımlık olarak okumak isteyenler için gayet iyi bir kitap bence.