Adem’in Laneti: Erkeklerin Olmadığı Bir Gelecek

10,0/10  (1 Oy) · 
2 okunma  · 
1 beğeni  · 
61 gösterim
İnsanda cinsiyetleri ayrıştırmaya yarayan Y-kromozomu eşeyli üremeyi tehdit etmeye nasıl başladı? Erkeklerin saldırganlığının, açgözlülüğünün ve çokeşliliğinin genetik bir nedeni var mı? Bazı ailelerde genetik olarak sadece bir cinsiyetten çocuk sahibi olma eğilimi var mıdır? Eşcinsellik geni olabilir mi, cinsel yönelim ne zaman belirlenir? Brtan Sykes, Adem’in Laneti’nde evrim teorisi ve genetik bilimindeki son gelişmelerin ışığında tüm bu sorulara cevaplar öneriyor ve yeni sorular ekliyor. Sykes, DNA ve kromozomlar düzeyindeki bilimsel araştırmaları büyük resmi görmemizi sağlayacak şekilde anlatıyor. Genetik biliminin sürekli genişleyen sınırlarında dolanan bir polisiye roman akıcılığında kurgulanmış Adem’in Laneti’nde kadınlık genleri erkeklerin soyunu kurutmaya kararlı görünüyor ve insanlık için bambaşka bir gelecek çiziliyor. Bryan Sykes, Oxford Üniversitesi İnsan Genetiği Bölümü emeritus profesörü, genetik araştırmalar yapan Oxford Ancestors şirketinin kurucusu ve yönetim kurulu başkanı, Wolfson College bilim kurulu üyesi.

(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2017
 • Sayfa Sayısı:
  246
 • ISBN:
  9786059389495
 • Çeviri:
  Aylin Onacak
 • Yayınevi:
  Koç Üniversitesi Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Güneşte pırıldayan ikiz kurdeleler boyunca ilerleyen çok daha uzun yaratıkların beslendiği devasa kara kaya yığınları her yerdeydi. Bir zamanların geniş düzlükleri ya da yoğun ormanları olan yerler, şimdi her biri yeşilin ve toprak renginin başka bir tonunda karelere, dikdörtgenlere ayrılmıştı. 

Adem’in Laneti: Erkeklerin Olmadığı Bir Gelecek, Bryan SykesAdem’in Laneti: Erkeklerin Olmadığı Bir Gelecek, Bryan Sykes