Aşk Gecesi

9,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
2 beğeni  · 
217 gösterim
Honode de Balzac (1799 - 1850), hukuk öğreniminden sonra iş hayatına atıldı ve iflas etti. Daha sonra yazarlıktan kazandığı paralarla sürekli borç ödemek durumunda kaldı. 1828 - 1834 yılları arasında bir yandan paris sosyetesinin gözde edebiyatçısı olarak görkemli salonlarda dolaşırken, bir yandan da günde on altı saat masa başında çalışıyordu. Kendisini, çağının yorumcusu ve eleştirmeni olarak görüyor, yazdıklarıyla, saptadığı yanlışların düzeleceğini umuyordu. ... Aşk gecesi adıyla yayımladığımız bu hikayeler, balzac'ın çok yakından tanıdığı, bir dönemin paris sösyete hayatından çarpıcı kesitler sunuyor.
 • Baskı Tarihi:
  1998
 • Sayfa Sayısı:
  109
 • ISBN:
  9789753250245
 • Çeviri:
  T. Akan
 • Yayınevi:
  Milliyet Yayınları
 • Kitabın Türü:
Gün İlke Yıldırım 
 21 Kas 2017 · Kitabı okudu · 3 günde · Beğendi · 9/10 puan

Goriot Baba'yı okudunuz, çok sevdiniz ve yazarın başka hangi kitabını okuyacağınızı düşünüyorsunuz. Düşünmeyiniz, bu kitabı edininiz. Vadideki Zambak'tan pek hazzetmemiştim ama Aşk Gecesi'ne tek kelimeyle bayıldım. Kadınları sıklıkla aşağılamasına rağmen hem de. Bay Balzac bunu hep yapıyor çünkü, alıştım maalesef. Kadınlarla bir alıp veremediği var belli ki, yoksa Paris'teki bütün düşük karakterli kadınlar onu bulmuş olamaz herhalde. Masalsı, aşk temalı hikayeler anlatıyor bu kez Bay Balzac, Paris yüksek sosyetesinden esinlendiğini belirterek elbette. Eğlenceli ve gayet doyurucu bu kısacık kitabı herkese tavsiye ederim. Okuyunuz, okutunuz. =)

Kitaptan 3 Alıntı

Aramaktan vazgeç,Çünkü kalbi temiz kimse yoktur..!"Ama eğer güven varsa bir kalpte;o kalpte sevgi de bulunur,Dürüstlükte.!"

Aşk Gecesi, Honore De BalzacAşk Gecesi, Honore De Balzac
Gün İlke Yıldırım 
20 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

Bir çiçeği hapsetmenin herhangi bir nedeni olabilir mi?

Aşk Gecesi, Honore De Balzac (Milliyet Yayınları)Aşk Gecesi, Honore De Balzac (Milliyet Yayınları)
Gün İlke Yıldırım 
21 Kas 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 9/10 puan

İnsanlar gençken neşeli olmalı. Yüz kilo üzüntü, yüz gram neşeden çok daha değersizdir.

Aşk Gecesi, Honore De Balzac (Milliyet Yayınları)Aşk Gecesi, Honore De Balzac (Milliyet Yayınları)