Tılsımlı Deri

7,0/10  (4 Oy) · 
15 okunma  · 
2 beğeni  · 
781 gösterim
Genç bir delikanlı, son derece salaş bir kumarhaneye girer. Elindeki tek altının, cebindeki son para olduğu o kadar bellidir ki... 

Delikanlı, kumarhanelere alışık olmadığını belli eden adımlarla masaya yaklaşır, parasını oyuna sürer ve kaybeder... Artık delikanlı için tek kurtuluş intihardır... 

Ancak kendini öldürme planları yaparak yolda giderken, gizemli bir dürtünün etkisiyle, gördüğü bir antikacı dükkanına girer. Antikacı, artık ölümden başka hiçbir arzusu kalmamış bu genç adama tılsımlı olduğunu iddia ettiği bir deri hediye eder. Öyle bir deridir ki bu, sahibinin bütün dileklerini korkunç bir bedel karşılığında gerçekleştirmektedir.
 • Baskı Tarihi:
  Nisan 2004
 • Sayfa Sayısı:
  290
 • ISBN:
  9789752820241
 • Çeviri:
  Vahdet Gültekin
 • Yayınevi:
  Kastaş Yayınları
 • Kitabın Türü:
Irem 
21 Ara 2016 · Kitabı okudu · 6 günde · Puan vermedi

Kahramanımız tılsımlı bir deri ile bir anlaşma imzalamıştır. Anlaşmaya göre genç adam istediği her şeyi elde edebilecektir, ancak tek bir şartla. İstediği her şey karşılığında hayatından bir süreyi feda etmesi gerekmektedir. Bir süre sonra bu anlaşma her şeyi daha da zor bir hale getirmektedir.

Kerim Aydın 
23 Şub 22:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

freud'un okuduğu son kitap imiş.
ilk sözlerden de anlaşılacağı üzere balzac eserde insan hayatını insanın istekleri, arzuları ihtirasları ile bunları gerçekleştirme çabaları ile özetlemiş, hayatı bu açıdan incelemeye çalışmıştır.